Kategorie
Ciąża i narodziny Intuicja i wsparcie

10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży

Odbudowanie zaufania do własnego ciała i umiejętność zawierzenia sobie i swojej intuicji to jeden z ważnych aspektów, które mogą pomóc przygotować się do porodu. Niezastąpione są tu odpowiednie afirmacje, czyli krótkie zdania o pozytywnym przesłaniu. Im częściej są powtarzane, tym lepiej działają.

Odbudowanie zaufania do własnego ciała i umiejętność zawierzenia sobie i swojej intuicji to jeden z ważnych aspektów, które mogą pomóc przygotować się do porodu. Niezastąpione są tu odpowiednie afirmacje, czyli krótkie zdania o pozytywnym przesłaniu. Im częściej są powtarzane, tym lepiej działają.

Na co dzień jesteśmy zabiegani, przemęczeni i zestresowani – często za sprawą naszych własnych myśli. Aby zredukować poziom stresu i poczuć przyjemne odprężenie, powtarzaj afirmacje na głos raz dziennie przez okres miesiąca.

Jak zrozumieć małe dziecko

Poradnik pomagający w codziennej opiece nad Twoim dzieckiem

Zobacz w księgarni Natuli.pl

10 wzmacniających afirmacji na czas ciąży:

1. Ze spokojem i wdzięcznością obserwuję moje zmieniające się ciało.

Mam wspaniałe ciało, które z wdziękiem tworzy przestrzeń i zapewnia pokarm mojemu dziecku. Doceniam zmiany, które zachodzą we mnie – fizycznie i psychicznie. Rozumiem, że jestem w procesie przygotowywania się do bycia mamą. Każdy dzień tego procesu traktuję jak dar.

2. Pozwalam sobie cieszyć się ciążą i jej objawami.

Moja radość jest przejawem mojej miłości. Daje sobie prawo do śmiechu i dobrej zabawy, gdy mam na nie ochotę.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

3. Z miłością myślę o moim dziecku.

Wiem, że jestem dobrą mamą. Każdego dnia dbam o rozwój mojego dziecka, otaczam je miłością, radością i spokojem.

4. Wybieram zdrowe i dobre dla mnie oraz mojego dziecka posiłki.

Z uwagą komponuję dietę bogatą w składniki odżywcze i pełnowartościowe pożywienie. Wiem, że potrafię odżywiać się smacznie i zdrowo. Moje wspaniałe ciało przekazuje wszystkie niezbędne substancje mojemu dziecku. Mogę czuć się spokojna i bezpieczna.

Warto jeszcze przeczytać:

5. Wierzę, że już niebawem moje dziecko będzie bezpiecznie spać w moich ramionach.

Ciążę traktuję jak czas rozwoju i zmiany. Ze spokojem myślę o porodzie. Moje ciało i moja miłość do dziecka i do samej siebie dojrzewają i rosną.

6. Jestem spokojna.

Zachowanie spokoju i poczucie relaksu jest teraz moim priorytetem. Świadomie otaczam się spokojnymi ludźmi. Z łatwością ograniczam kontakty z osobami, których nastawienie mi nie służy. Pozwalam sobie wybierać osoby odpowiednie do towarzyszenia mi w czasie ciąży, porodu i połogu.

Uwaga! Reklama do czytania

Połóg. Pierwszy rok życia rodzica

Oto długo wyczekiwany holistyczny przewodnik po połogu. Autorka z czułością i empatią przeprowadza czytelników przez szereg zagadnień związanych z tym przełomowym momentem.

Zobacz na natuli.pl

7. Doceniam samą siebie.

Wiem, że czasem miewam gorsze chwile i toczę wewnętrzne spory, ale wiem też, że jestem silną kobietą. Dam sobie radę. Już teraz daję sobie radę. Jestem dobra dla siebie i dla mojego dziecka.

8. Słucham własnych emocji.

Daję sobie prawo do odczuwania i wyrażania własnych emocji. Rozumiem, że emocje są ważną informacją i jestem gotowa aktywnie z niej korzystać. Jednocześnie wybieram, że ważne decyzje chcę podejmować w spokoju. Wiem, że odczuwanie spokoju na tym etapie życia jest dla mnie dobre i zdrowe. Pozwalam sobie na czerpanie wiedzy z emocji i świadome pozostawanie w odprężeniu.

9. Jestem dobrą mamą.

Dzisiaj, teraz, w tej chwili jestem dobrą mamą. Dzień wczorajszy już minął, jutrzejszy jeszcze nie nastał, a ja teraz najlepiej jak potrafię dbam o dziecko, które noszę pod sercem. Właśnie teraz wysyłam mojemu dziecku ciepłe myśli pełne spokoju i miłości.

Niegrzeczne książeczki

Seria Niegrzeczne Książeczki to opowieści dla małych i dużych, które rozprawiają się z mitami dotyczącymi dzieciństwa. Czy dziecko zawsze powinno być posłuszne, zjadać wszystko z talerza i dzielić się swoimi rzeczami? Książeczki bez jasnego morału, dające przestrzeń na rozmowę i zrozumienie potrzeb, pisane w duchu Porozumienia bez Przemocy.

Odwiedź księgarnię Natuli.pl

10. Pozwalam sobie na radość i wdzięczność.

Wybieram, że chcę czuć miłość, spokój i odprężenie. Daję sobie prawo do aktywnego poszukiwania tego stanu i rzeczy, ludzi, książek, które ten stan we mnie potęgują. Mam prawo czuć się dobrze. Wiem, że spokój, który czuję, jest też spokojem dla mojego dziecka. Pozwalam sobie cieszyć się i relaksować.

Więcej pozytywnych afirmacji na czas ciąży i porodu dostępnych jest na stronie programu do autohipnozy “Cud Narodzin” i w książce “Błogosławiony stan umysłu. Bajki terapeutyczne dla kobiet w ciąży”.

Avatar photo

Autor/ka: Karolina Piotrowska

Psycholog, seksuolog. Autorka książek "Rozwój seksualny dzieci", "Błogosławiony stan umysłu" oraz programu "Cud Narodzin". Pracuje z rodzicami w ramach spotkań indywidualnych, warsztatów i grup wsparcia. Prywatnie mama dwóch chłopców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.