10 zabawek wszech czasów
kategorie: slideshow,
Dzisiaj Dzień Dziecka! Dzieci czekają na ten dzień… również dlatego, że dostają prezenty – zabawki. Pamiętacie z dzieciństwa moment wyczekiwania przed otwarciem prezentu, szepty rodziców co i kiedy kupić lub zrobić, porównywanie prezentów z kolegami…? Wszyscy lubimy być obdarowywani, niezależnie od wieku.
Są jednak zabawki, z którymi nie jest związany ten rodzaj ekscytacji a jednak towarzyszyły nam, a teraz towarzyszą naszym dzieciom w Dzieciństwie. Zebraliśmy 1o zabawek wszechczasów.
1.Patyk
2.Ziarenka – piasek, kasza, ryż…
3.Woda
4.Sznurek
5.Szmatki, koce, materiały…
6.Kamyki, żołędzie, kasztany…
7. Przybory kuchenne
8. Kartonowe pudełka
9.Drewniane klocki
10.Ciasto, masa solna, plastelina
Autor artykułu
Pomóż nam się rozwijać. Podziel się artykułem na FB.
Chcesz poczytać więcej?
Powiązane tagi
10 odpowiedzi do “10 zabawek wszech czasów”
Twój komentarz
Eko-wiadomości
Lukrecja rośliną 2012 rokuLukrecja została wybrana na roślinę roku 2012. Wyboru dokonał zespół naukowców z Uniwersytetu w Würzburgu w Niemczech oraz przedstawiciele WWF odpowiedzialni za ochronę środowiska
Sponsorzy serwisu
Wywiady
„Zdrowy Przedszkolak” od kuchni. Małe kroki, wielka rzecz
3 osoby mówią o tym, jak zmieniają dietę przedszkolną dzieci
3 osoby mówią o tym, jak zmieniają dietę przedszkolną dzieci
Dołącz do nas na Facebooku!
Nasze patronaty
Nieprawdziwy świat
"Nieprawdziwy świat" porusza problem niekontrolowanego przez rodziców uczestnictwa dzieci w grach on line
"Nieprawdziwy świat" porusza problem niekontrolowanego przez rodziców uczestnictwa dzieci w grach on line
Uśmiechnij się! Siadamy do stołu
Książka duńskiego pedagoga i terapeuty Jesper Juul'a o wspólnych rodzinnych posiłkach
Książka duńskiego pedagoga i terapeuty Jesper Juul'a o wspólnych rodzinnych posiłkach
Antologia „Macierzyństwo bez lukru”
30 matek skrzyknęło się przez Internet i stworzyło antologię tekstów ze swoich blogów, by pomóc Mikołajkowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni
30 matek skrzyknęło się przez Internet i stworzyło antologię tekstów ze swoich blogów, by pomóc Mikołajkowi, choremu na rdzeniowy zanik mięśni




















eN
o tak patyk, a szczególnie taki który przypominał konika – długi patyk z „uszami” dorysowane oczy, do tego dowiązane lejce i zabawa przez połowę wakacji. Nawet na lonży się na takim koniku „jeździło” a późnej robiło się wyprawy do lasu
13 czerwca 2011, 12:44kat83
Moja córka ma dwa lata i mogę potwierdzić, że wszystkie wyżej wymienione zabawki są jej ulubionymi i zawsze wygrywają z innymi typu: grające, skaczące, migoczące.
3 czerwca 2011, 14:05Maciej
A kulka? Moje absolutne podium to patyk, sznurek i kulka (ew. piłka)!
3 czerwca 2011, 0:11Anna Komorowska
No tak – przybory kuchenne to pamiętam doskonale. Blizny po oparzeniu mi przypominają
1 czerwca 2011, 23:23agata
scarlett – w takim razie kartonowe pudło też nie jest zabawką WSZECHczasów. Poza tym to ja młoda jestem i sama bawiłam się w dzieciństwie legosami.
1 czerwca 2011, 22:07scarlett
agata, ktoś tu nie wie, co znaczy WSZECHczasów ; )
1 czerwca 2011, 18:18Alicja Dyrda
Ja myslę, że jeszcze rower powinien być.
1 czerwca 2011, 12:25agata
Nikt mi nie wmówi, że klocki lego nie są zabawką wszechczasów!
1 czerwca 2011, 12:01Wojciech Zaluski
T w sumie nie zabawy a niezbędne czynności do przetrwania w naturze
1 czerwca 2011, 11:36oTatusiu
11. Zakrętka od słoika jako kierownica. Kiedy brało się ją w ręce naglę magicznym sposobem znajdowaliśmy się w samochodzie. Im większa zakrętka tym większy samochód. Im większy samochód tym większy lans.
1 czerwca 2011, 10:57