6 ozdób wielkanocnych do przygotowania z dziećmi
| 6 ozdób wielkanocnych do przygotowania z dziećmi

6 ozdób wielkanocnych do przygotowania z dziećmi

Jak połączyć wielkanocne przygotowania z dobrą zabawą? Oto propozycje radosnych dekoracji świątecznych do przygotowania wspólnie z dziećmi.

1. Kolorowe jajeczka

Materiały: jajka styropianowe, szpilki, cekiny, klej, papier kolorowy, dziurkacz ozdobny, różne nasiona.

Jajko z cekinami – najlepiej zaopatrzyć się w ozdoby w pasmanterii: cekiny, wstążki, kwiatuszki itp.
Jajko „papierowe” – wycinamy dziurkaczem ozdobnym jeden wzór z różnych papierów kolorowych i przyklejamy do styropianowego jajeczka.

2. Baranki z masy solnej

Ulepić baranki nie tak trudno, ale jak zrobić im wełniane loczki? Robimy małe kuleczki, które umieszczamy jedna obok drugiej, a następnie we wszystkich robimy dziurki wykałaczką. Malujemy, ozdabiamy sznureczkami i wstążkami.

3. Girlanda wielkanocna

Potrzebne będą: kolorowy papier, nożyczki, dziurkacz i sznurek ozdobny.
Na papierze rysujemy zajączka i wycinamy jego kształt w różnych kolorach. Następnie robimy dziurki w uszach zajączka i przeplatamy sznurek. Zawieszamy przy oknie lub w innym ciekawym i widocznym miejscu.

4. Koguciki

Potrzebne będą: kolorowy papier, nożyczki, rolki po papierze toaletowym.
Rolki owijamy i oklejamy papierem, wycinamy kształt głowy, dzioba. Z cienkich kolorowych paseczków, różnej długości robimy kolorowy ogon. Wszystko łączymy, składamy i przyklejamy.

5. Rzeżuchowe jajeczka

Musimy uzbierać parę skorupek po jajkach. Najlepiej aby pozostało 2/3 skorupki w całości, niepopękanej. Wkładamy do skorupek watę i wysiewamy rzeżuchę.

6. Baranki „owsiane”

Potrzebne będą: papier, nożyczki, klej, sznurek i płatki owsiane.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Marta Grzybek

Konsultant medyczny, biotechnolog, doświadczony wykładowca, specjalista żywienia w Akademii Żywienia Naturalnego „Sattwa” oraz w Instytucie Psychodietetyki we Wrocławiu. Propagatorka świadomego i zdrowego trybu życia, hołduje idei Slow Foods. Uczestniczka wielu konferencji i szkoleń z zakresu makrobiotyki, kuchni pięcioprzemianowej i dietetyki TCM. Jest certyfikowaną terapeutką metody R.E.S.E.T. oraz moderatorką ogólnopolskiego projektu Zdrowy Przedszkolak. Pasjonatka dobrej sztuki kulinarnej. Autorka bloga kulinarnego- www.kuchnianaturalna.blogspot.com. Stworzyła program wspólnych eko-zakupów tzw. Good Choice oraz Wrocławską Kooperatywę Spożywczą. Współpracuje z kilkoma portalami o tematyce zdrowotnej, pisząc artykuły dotyczące zdrowego odżywiania. Od wielu lat zajmuje się prowadzeniem profesjonalnych szkoleń dla specjalistów oraz osób zainteresowanych tematem żywienia człowieka zdrowego i chorego, prowadzi również warsztaty kulinarne dla dzieci i dorosłych w ramach swojego autorskiego programu. W wolnej chwili fotografuje: www.martagrzybek.selia.pl. Prywatnie mama 6-letniej Poli, kreatywnej i wesołej dziewczynki, która inspiruje i motywuje każdego dnia.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://www.kuchnianaturalna.blogspot.com/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: