Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

„Moją jest rękodzieło” – poznajcie Ajku i jej piękne przedmioty

Rękodzieło to trend, który święci dziś triumfy. Coś, co jeszcze kilka lat temu kojarzyło się z zacofaniem, nudą i brakiem pasji, obecnie szturmem podbija światowy rynek zdobywając rzesze wiernych wyznawców. To osoby, które cenią unikatowość i dizajnerski efekt ręcznie tworzonych produktów. Poznajcie Ajku – rzemieślniczych pasjonatów z Polski, których wyroby zdecydowanie wychodzą poza schemat, bo tworzone są z bajeczną wyobraźnią.

Żyjemy w czasach, w których sklepowe półki uginają się od nadmiaru towaru, w których bezideowa konsumpcja wypiera lokalne tradycje i kulturę naszych przodków i w których coraz częściej liczy się ilość, a nie jakość. Na szczęście – nie dla wszystkich. Jest jeszcze cała rzesza osób, które w dobie powszechnej tandety szukają dobrych, pięknych przedmiotów. Znajdują je często w internecie – królestwie współczesnych rzemieślników.

konie_na_kiju_ajku

Jest tam też Ajku, projekt zrodzony z miłości do dzieci i estetycznych przedmiotów. To propozycja nieskrępowanych zabaw dla maluchów, w której odnaleźć można przestrzeń na indywidualną ekspresję każdego – niezależnie od tego, czy na głowie nosi królewską koronę, czy ujeżdża konia na dzikim zachodzie czy też mieszka w indiańskim tipi. Wykonywane ręcznie z wysokogatunkowych materiałów zabawki i dodatki, bez problemu konkurują z marketową powtarzalnością, bo niosą ze sobą indywidualną historię kobiety, która w ich wykonanie włożyła ogrom pracy i serca. Agnieszka Skibicka, pomysłodawczyni marki przekonuje dziś, że uporem i ciężką pracą można zdziałać cuda. I że w każdym z nas drzemie nutka twórcy, a sama twórczość może być dobrym pomysłem na to, jak żyć z pasją i zarabiać robiąc to, co naprawdę się kocha. W rozmowie z nami zdradza swój przepis na handmadowy sukces.

korony_ajku

Handmade w Polsce – ekstrawagancja czy dobry pomysł na własny biznes? Jak to wygląda w twoim przypadku?

Handmade w Polsce to pomysł na biznes i na siebie. Można na tym zarobić, jeśli jest się wystarczająco pewnym tego, że oferujemy innym ponadprzeciętne produkty, będące odpowiedzią na ich realne potrzeby.

Ajku to wyroby przeznaczone dla specyficznej grupy odbiorców – dzieci. Dlaczego właśnie na nich postanowiliście się skupić?

Kochamy dzieci, to był w naszym przypadku oczywisty wybór, żeby tworzyć piękne rzeczy z myślą o najmłodszych. Naszą pracą chcemy dawać im radość i zachęcać do rozwijania wyobraźni.

Co najbardziej ceni się w projektowaniu dla dzieci?

Uśmiech dziecka to dla nas najwspanialsza zapłata. Wszystko, co robiliśmy do tej pory, było właśnie poświęcone najmłodszym. Dajemy im swoją uwagę by mogły czerpać z tego cudownego czasu jak najwięcej się da.

Jak wygląda twoja praca? Domyślam się, że zdecydowanie różni się od pracy np. w korporacji

To tzw. nienormowana praca, nie pracujemy więc w biurze od 8 do 16, ale praktycznie przez cały czas. Ajku jest z nami wszędzie, nowe pomysły rodzą się każdego dnia o każdej porze. To, co odróżnia to zajęcie od innych, to brak zmęczenia. Rzadko kiedy czuję się zmęczona. Pasja nie męczy.

Gdybym chciała rozpocząć własną przygodę z rękodziełem, od czego mogłabym zacząć?

Najważniejszy jest pomysł reszta sama się potoczy.  Choć muszę przyznać że początki są trudne.

ajku

Piękne przedmioty od Ajku dostępne na natuli.pl – rękodzieło Ajku.
Do 8.08 dostawa za darmo!

Autor/ka: Justyna Romaniak

Ukończyła studia filologiczne, ale już w ich trakcie za sprawą narodzin syna wstąpiła na ścieżkę związaną z naturalnym macierzyństwem, budowaniem pozytywnych więzi międzyludzkich, empatyczną komunikacją oraz rozwojem duchowym opartym na byciu rodzicem.
Kocha naturę, las, drzewa i zwierzęta, dlatego mieszka na wsi. Efektem jej fascynacji ideami edukacji w plenerze, edukacji demokratycznej i unschoolingu jest rozpoczynające swoja działalność od września, leśne przedszkole Dzika Osada w podkrakowskich Konarach (http://dzikaosada.pl/). Pragnie stworzyć tam kompleksowy ośrodek edukacji w naturze, a chcąc szerzyć tę ideę w Polsce, wraz z Mężem i zaprzyjaźnionym małżeństwem założyła Fundację wspierania i rozwoju edukacji w plenerze Dzieci z Naturą.
Jest Doradcą Noszenia Dzieci w chustach. Ukończyła szkolenie trenerskie Treningu Skutecznego Rodzica w Centrum Komunikacji Gordona.
Prywatnie wegetarianka. Z mężem Piotrem tworzy zgrane, ale „włoskie” małżeństwo. Jest mamą Adama, Blanki i Emila."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.