Czego dzieci uczą się od zwierząt?
KIDS FASHION - 100 najciekawszych propozycji. Zobacz...
| Czego dzieci uczą się od zwierząt?

Czego dzieci uczą się od zwierząt?

Nasze dzieci obejrzały film "Ozzy". Były bardzo podekscytowane - mogły obejrzeć film, którego jeszcze nie ma w kinach! Oczywiście od razu zrodziła się dyskusja o zwierzętach - dlaczego są dla nas takie ważne, co my możemy im dać, ale także co istotnego dostajemy od nich. Zwierzęta mogą być bowiem świetnymi nauczycielami!
A propos - na "Ozziego" zapraszamy do kin już w ten piątek!

Czego dzieci uczą się od zwierząt?

1. Bezwarunkowej miłości

Przywiązanie czworonoga (zwłaszcza psa) jest absolutne i bezwarunkowe. Okazuje to na każdym możliwym kroku: merdanie ogonkiem, radosne szczekanie, gdy właściciel wraca do domu, lizanie – wszystko to, by okazać swoją miłość i radość z jego obecności.

2. Bezgranicznego zaufania

Pies ufa swemu panu. Wierzy, że człowiek będzie się o niego troszczył, karmił go, chronił i dbał o jego potrzeby. Jego przetrwanie zależy od człowieka. Ludzie, żeby przetrwać, także potrzebują innych ludzi. Umiejętność zaufania i bycia godnym zaufania to ważna życiowa lekcja.

3. Odpowiedzialności za żywą istotę

Przetrwanie zwierzaka zależy od naszej opieki: trzeba go nakarmić, napoić, wyprowadzić na spacer. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na nowego domownika, nie można pociągać dziecka (nawet w wieku nastoletnim) do odpowiedzialności za niego i liczyć na to, że w całości przejmie opiekę nad zwierzakiem.

4. Szacunku

Zwierzak nie jest prezentem, nagrodą ani zabawką. Jest żywa istota, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga troski oraz uważnego traktowania.

5. Akceptacji

Charakter zwierzaka i jego temperament mogą odbiegać od naszych oczekiwań. Wzięcie czworonoga pod swój dach wymaga otwartości i akceptacji, nawet gdy rzeczywistość będzie się rozmijać z naszymi oczekiwaniami.

Ozzy to piesek rasy beagle, najlepszy przyjaciel swojej małej właścicielki, z którą łączy go wyjątkowa relacja. Ozziego czeka prawdziwa szkoła przetrwania, kiedy rodzina wyjeżdża w daleką podróż i piesek trafia do hotelu dla zwierząt…

Jesteście ciekawi co będzie dalej? Zapraszamy do kin już od piątku!

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Krótkowzroczność – jakie mamy możliwości radzenia sobie z tym problemem?

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Stern na piątek, cz. 8 – Nauczycielu, masz wielką moc!

Dzieci warto leczyć bezpiecznie – rozmowa z Michèle Boiron

Chcesz, żeby twoje dziecko się „lepiej uczyło”? Daj mu więcej wolnego czasu!

Przejdz do: