Czego dzieci uczą się od zwierząt?
| Czego dzieci uczą się od zwierząt?

Czego dzieci uczą się od zwierząt?

Nasze dzieci obejrzały film "Ozzy". Były bardzo podekscytowane - mogły obejrzeć film, którego jeszcze nie ma w kinach! Oczywiście od razu zrodziła się dyskusja o zwierzętach - dlaczego są dla nas takie ważne, co my możemy im dać, ale także co istotnego dostajemy od nich. Zwierzęta mogą być bowiem świetnymi nauczycielami!
A propos - na "Ozziego" zapraszamy do kin już w ten piątek!

Czego dzieci uczą się od zwierząt?

1. Bezwarunkowej miłości

Przywiązanie czworonoga (zwłaszcza psa) jest absolutne i bezwarunkowe. Okazuje to na każdym możliwym kroku: merdanie ogonkiem, radosne szczekanie, gdy właściciel wraca do domu, lizanie – wszystko to, by okazać swoją miłość i radość z jego obecności.

2. Bezgranicznego zaufania

Pies ufa swemu panu. Wierzy, że człowiek będzie się o niego troszczył, karmił go, chronił i dbał o jego potrzeby. Jego przetrwanie zależy od człowieka. Ludzie, żeby przetrwać, także potrzebują innych ludzi. Umiejętność zaufania i bycia godnym zaufania to ważna życiowa lekcja.

3. Odpowiedzialności za żywą istotę

Przetrwanie zwierzaka zależy od naszej opieki: trzeba go nakarmić, napoić, wyprowadzić na spacer. Pamiętajmy jednak, że jeśli zdecydujemy się na nowego domownika, nie można pociągać dziecka (nawet w wieku nastoletnim) do odpowiedzialności za niego i liczyć na to, że w całości przejmie opiekę nad zwierzakiem.

4. Szacunku

Zwierzak nie jest prezentem, nagrodą ani zabawką. Jest żywa istota, która czuje, ma swoje potrzeby i wymaga troski oraz uważnego traktowania.

5. Akceptacji

Charakter zwierzaka i jego temperament mogą odbiegać od naszych oczekiwań. Wzięcie czworonoga pod swój dach wymaga otwartości i akceptacji, nawet gdy rzeczywistość będzie się rozmijać z naszymi oczekiwaniami.

Ozzy to piesek rasy beagle, najlepszy przyjaciel swojej małej właścicielki, z którą łączy go wyjątkowa relacja. Ozziego czeka prawdziwa szkoła przetrwania, kiedy rodzina wyjeżdża w daleką podróż i piesek trafia do hotelu dla zwierząt…

Jesteście ciekawi co będzie dalej? Zapraszamy do kin już od piątku!

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Noszone dzieci płaczą mniej

Breast Crawl, czyli o podróży noworodka do piersi

10 przepisów na zdrowe zamienniki mniej zdrowych dań i przekąsek

Przejdz do: