Kategorie
Ekowiadomości

Dlaczego ludzie płaczą, gdy są szczęśliwi

Łzy płyną, kiedy jesteśmy smutni, kiedy coś boli. Ale płacz jako oznaka radości, szczęścia po otrzymaniu dobrej nowiny jest również dobrze znanym zjawiskiem. Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, dlaczego płaczemy nie tylko ze smutku, ale również z radości?

Badania na Uniwersytecie Yale pomogą znaleźć odpowiedź. Według psychologa Oriana Aragonii, płacz w momencie kiedy jesteśmy szczęśliwi może być sposobem na złagodzenie skutków intensywnych emocji. Innymi słowy, kiedy jesteśmy przytłoczeni radością, płacz powstrzymuje nas od bycia przytłoczonymi we właściwym tego słowa znaczeniu. Reagujemy negatywnie na dobre wiadomości, bo przecież powinniśmy tryskać euforią, śmiechem, a nie płaczem, który bezwzględnie kojarzy nam się ze smutkiem i żalem.

Uwaga! Reklama do czytania

Poród naturalny

Świadome przygotowanie się do cudu narodzin.

Karmienie piersią

Twoje mleko to cudowny dar. Naucz się nim dzielić.

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Reakcje nie pasujące do sytuacji, nietypowe, pomagają stłumić emocje, są pozorne. Dlatego też śmiejemy się w sytuacji zdenerwowania, krzyczymy podczas koncertu idola lub opowiadamy dowcip podczas tragedii.

Dlaczego płaczemy?

Poetycka i poruszająca książka obrazkowa o tym, że każdy może płakać.

O tym, że czasem przypomina burzową chmurę, a czasem sztorm. O tym, że łzy potrafią roztopić kamienie naszych serc lub znaleźć ujście dla uczuć zamkniętych na klucz. I o tym, że czasami płaczemy, gdy zderzamy się ze ścianą , a czasami ze szczęścia.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Źródło: Sciencedaily.com
Foto: flikr.com/sacr

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.