Emolienty dla dziecka od A do Z
| Emolienty dla dziecka od A do Z

Emolienty dla dziecka od A do Z

Pewnie i Tobie, jak wielu świeżo upieczonym rodzicom podczas wizyty w aptece dwoi się w oczach od nadmiaru preparatów do pielęgnacji wrażliwej skóry dziecka. Wybór właściwych produktów ma duże znaczenie dla prawidłowego rozwoju maluszka. Dowiedz się, czym są emolienty dla dzieci i jak działają!

Definicja

Emolienty to dermokosmetyki zawierające substancje natłuszczające i zmiękczające, które zatrzymują wodę w naskórku, pozostawiając skórę nawilżoną i odżywioną. Za takie działanie odpowiadają głównie oleje pochodzenia roślinnego lub zwierzęcego.

Działanie

Głównym zadaniem emolientów jest wytworzenie bariery ochronnej na skórze, która zapobiega nadmiernemu odparowywaniu wody. Emolienty doskonale wchłaniają wilgoć, tworząc naturalną ochronę dla wrażliwej, dziecięcej skóry, która nie zdążyła jeszcze wykształcić niezbędnych mechanizmów obronnych. Emolienty dla dzieci redukują podrażnienia, łagodzą uczucie świądu i usuwają zanieczyszczenia. Więcej na temat zalet emolientów przeczytać można na tej stronie.

Emolienty to podstawa codziennej pielęgnacji skóry osób cierpiących na Atopowe Zapalenie Skóry, ale nie tylko! Emolienty ze względu na kompleksowe działanie nawilżające są dedykowane także dla wysuszonej i skłonnej do podrażnień skóry dzieci, osób dorosłych i seniorów.

Produkty

Przed wizytą w aptece warto wiedzieć, że nie każdy kosmetyk o działaniu nawilżającym jest emolientem. Emolienty to preparaty przeznaczone do skóry suchej, podrażnionej i wrażliwej na czynniki środowiskowe. Produkty o działaniu głęboko nawilżającym często kojarzą się z tłustymi oleistymi substancjami, które nie pozwalają skórze oddychać.  To mit, który warto jak najszybciej obalić. Emolienty nie tylko doskonale nawilżają skórę, ale jednocześnie nie zamykają porów.

Emolienty dla dzieci to nie tylko kremy i maści, ale także żele do kąpieli i szampony do włosów, dostępne bez recepty. Zwróć uwagę na to, aby produkty, które wybierasz nie zawierały konserwantów, parabenów ani substancji zapachowych, które mogą dodatkowo uczulać.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Jak uczy się mózg i dlaczego szkoła nie wspiera naturalnych procesów uczenia się?

Juul na poniedziałek, cz. 67 – Diagnozy – mogą być pomocne, ale mogą także stygmatyzować

Bliskość wspiera mowę. Rozmowa z Wiolą Wołoszyn

Przejdz do: