Filmowy pokój dziecięcy
| Filmowy pokój dziecięcy

Filmowy pokój dziecięcy

Urządzamy pokój dziecka? Starajmy się maksymalnie zindywidualizować przestrzeń oraz sprawić, aby aranżacja stała się jedyna w swoim rodzaju. Możemy zasugerować się m.in. filmowymi sympatiami malucha.

Zadaniem rodzica jest motywowanie malucha do poznawania świata. Pielęgnujmy wrodzoną ciekawość i odwagę, nieszablonowość myślenia i pasję odkrywania. Ogromną rolę odgrywa tu przestrzeń otaczająca dziecko! Sprawy, aby aranżacja pokoju dziecięcego była swojska, bezpieczna, a przy tym wyróżniała się spośród innych. Dzięki temu najmłodszy domownik poczuje się wyjątkowo. Doskonałym pomysłem jest stworzenie wnętrza inspirowanego filmami lub bajkami.

newsroom-kidsroom2_as0004.jpg

Którego z bohaterów maluch lubi najbardziej? Czy istnieje taki, którego naśladuje, cytuje, traktuje jak (niewidzialnego) przyjaciela? Potraktujmy to jako podpowiedź i stwórzmy pokój dziecięcy rodem z filmu! Wbrew pozorom nawiązania do filmowej produkcji wcale nie muszą być oczywiste i jednoznaczne. Zamiast uwieczniać na ścianach podobizny poszczególnych postaci, zaplanujmy aranżację w danym klimacie, nawiązującym do świata przedstawionego w filmie.

Zapraszamy do Stumilowego Lasu

Jeśli dziecko nie rozstaje się z pluszowym Kubusiem Puchatkiem, przemyślmy aranżację rodem ze Stumilowego Lasu. Co musi się w niej znaleźć? Oczywiście rozłożyste drzewo, w korzeniach którego mógłby zamieszkać bardzo sympatyczny niedźwiadek, wysokie trawy, może ogródek, w którym królik uprawia marchewki. W pomalowaniu ściany pomogą nam szablony malarskie, które sami z łatwością wytniemy z arkuszy grubszego papieru. Sięgnijmy po sprawdzone połączenie błękitu (np. Królewski Niebieski z palety Dulux EasyCare), zieleni (jak Niedościgniona Limonka) oraz subtelnego brązu (chociażby Czekoladowa Perfekcja).

newsroom-dulux_kids_25_0994_v6.jpg

Batmanie, przybywaj!

A może nasze dziecko bezpowrotnie wsiąknęło w komiksowy świat superbohaterów? Jeśli z prawdziwym zaangażowaniem śledzi kolejne potyczki Batmana i Jokera, zaprojektujmy w jego pokoju ścianę przedstawiającą mroczną metropolię Gotham. Potrzebujemy naprawdę niewiele! Wystarczy, że pomalujemy ścianę na niebiesko, a po jej wyschnięciu stworzymy na jej powierzchni zarysy wieżowców. Jedynym, subtelnym detalem zdradzającym, który film stał się motywem przewodnim aranżacji, będzie znak świetlny.

newsroom-dulux_kids_19_0727_v4.jpg

Przejażdżka z Zygzakiem

Okazuje się, że bardzo wdzięcznym tematem dla dziecięcego pokoju jest również seria filmów „Auta”. Zygzak McQueen to pozytywna postać, która uczy najmłodszych poczucia humoru i pogody ducha. Ściany w filmowym stylu zachwycą nas tym samym piękną, intensywną czerwienią (świetnie sprawdzi się tu odcień Wzorowa Czerwień) połączoną z kolorem żółtym (a raczej Złotym na Medal). Pokój dziecięcy w ciągu tylko jednego weekendu zmieni się w tor wyścigowy lub garaż, w którym można zaparkować swój superszybki pojazd.

pok-j-rajdowca-1.png

Nie mamy pomysłu na aranżację dziecięcego pokoju? Wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte! Rozmawiajmy z dziećmi, pytajmy, co je inspiruje, pielęgnujmy ich zainteresowania. Malowanie ścian to jedna z najprostszych metod.

Zobacz nasze pozostałe pomysły na wymarzony pokój Twojego dziecka: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/stworz-beztroski-pokoj-marzen

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: