Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…
| Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…

Bieszczady – dziki, naturalny i fascynujący zakątek Polski. Jeden z tych, do których wraca się z wypiekami na twarzy. Żyć tam to jakby żyć w innym świecie – tam nie dociera chaos wielkich miast. Bieszczady większości z nas kojarzą się ze spokojem, naturą, czasem – z ucieczką. Dlaczego elementów tej krainy nie zaprosić do własnego domu?

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych

Bieszczady mają swój styl – góry porozcinane łagodnymi dolinami, malownicze szczyty połonin wyrastające ponad granicę lasu, łagodność krajobrazu, a przy tym najbardziej dzika, czysta i naturalna przyroda. Ludzie tych gór też są jakby zwróceni w stronę przyrody, z którą muszą się mierzyć co dnia. Na tej kanwie powstała idea stworzenia rodzimej marki całą sobą oddającej bieszczadzki klimat i pozwalającej zaprosić go do własnego domu. To GreenBoy – naturalne meble, powstające całkowicie z organicznych komponentów, w tym drewna pozyskiwanego z bieszczadzkich lasów.

„Meble GreenBoy wytwarzane są w naszej stolarni na terenie bieszczadzkiej gminy Komańcza. W produkcji wykorzystujemy zarówno tradycyjne techniki, jak i nowoczesne technologie. Dbamy przy tym, by na każdym z etapów nasze produkty nie traciły nic z ze swego naturalnego charakteru – drewno pozostawało drewnem w swej pierwotnej, czystej postaci” – przekonują na swojej stronie pomysłodawcy projektu GreenBoy.

Z założenia są to meble organiczne, powstające jedynie z całkowicie naturalnych surowców, zamiast lakierów impregnowane są naturalnymi olejami i woskami.

Do naszego domu dotarły trzy oryginalne projekty tej marki – dziecięca kołyska, łóżeczko dla malucha i dla nieco starszego dziecka.

Już pierwszy kontakt z tymi meblami jest jak obcowanie z naturą – ten zapach oraz delikatna faktura czystego drewna w naturalnym kolorze… Meble wyróżniają się również formą – opływowe, miękkie kształty drewnianej ramy podkreślają ich unikalny charakter.

Co ciekawe, choć tak specyficznie nawiązują do folkloru, łóżka GreenBoy świetnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Również tym minimalistycznym.

To, co przekonuje nas do tych mebli, to nie tylko urokliwy wygląd (naprawdę widać inspirację dobrze pojętym, górskim folklorem i dziką, bieszczadzką przyrodą!), ale również fakt, że wytwarzane są lokalnie, z bieszczadzkiego drewna, polskiego lnu, naturalnej bawełny (w zestawie meble oferowane są z naturalnymi materacami).

Widać, że to materiały wysokiej jakości. W nowoczesnym wnętrzu dziecięcego pokoju tworzą naturalny, niepowtarzalny klimat.

Trochę jak namiastka bieszczadzkiej dzikości ukryta w wielkomiejskim wieżowcu. Zdecydowanie meblarski majstersztyk, powstały na przekór masowym sieciówkom. Bo fajnie potraktować czasem wnętrze czymś wyjątkowym, co wyróżni je z całej masy pomieszczeń urządzanych w ten sam sposób. Dzieciaki z pewnością też tę oryginalność docenią. I kto wie, może odwdzięczą nam się twardym snem i rześką pobudką następnego dnia?

Tu znajdziecie produkty GreenBoy – GreenBoy.plFacebook, Instagram.

Za pomoc w zorganizowaniu sesji dziękujemy:

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: