Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…
Galeria najciekawszych prezentów na Dzień Dziecka... zobacz.
| Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych…

Bieszczady – dziki, naturalny i fascynujący zakątek Polski. Jeden z tych, do których wraca się z wypiekami na twarzy. Żyć tam to jakby żyć w innym świecie – tam nie dociera chaos wielkich miast. Bieszczady większości z nas kojarzą się ze spokojem, naturą, czasem – z ucieczką. Dlaczego elementów tej krainy nie zaprosić do własnego domu?

Zdrowy i bezpieczny sen dziecka – czyli rzecz o meblach organicznych

26

Bieszczady mają swój styl – góry porozcinane łagodnymi dolinami, malownicze szczyty połonin wyrastające ponad granicę lasu, łagodność krajobrazu, a przy tym najbardziej dzika, czysta i naturalna przyroda. Ludzie tych gór też są jakby zwróceni w stronę przyrody, z którą muszą się mierzyć co dnia. Na tej kanwie powstała idea stworzenia rodzimej marki całą sobą oddającej bieszczadzki klimat i pozwalającej zaprosić go do własnego domu. To GreenBoy – naturalne meble, powstające całkowicie z organicznych komponentów, w tym drewna pozyskiwanego z bieszczadzkich lasów.

101

„Meble GreenBoy wytwarzane są w naszej stolarni na terenie bieszczadzkiej gminy Komańcza. W produkcji wykorzystujemy zarówno tradycyjne techniki, jak i nowoczesne technologie. Dbamy przy tym, by na każdym z etapów nasze produkty nie traciły nic z ze swego naturalnego charakteru – drewno pozostawało drewnem w swej pierwotnej, czystej postaci” – przekonują na swojej stronie pomysłodawcy projektu GreenBoy.

90

Z założenia są to meble organiczne, powstające jedynie z całkowicie naturalnych surowców, zamiast lakierów impregnowane są naturalnymi olejami i woskami.

28

Do naszego domu dotarły trzy oryginalne projekty tej marki – dziecięca kołyska, łóżeczko dla malucha i dla nieco starszego dziecka.

36

Już pierwszy kontakt z tymi meblami jest jak obcowanie z naturą – ten zapach oraz delikatna faktura czystego drewna w naturalnym kolorze… Meble wyróżniają się również formą – opływowe, miękkie kształty drewnianej ramy podkreślają ich unikalny charakter.

Co ciekawe, choć tak specyficznie nawiązują do folkloru, łóżka GreenBoy świetnie komponują się z nowoczesnym wnętrzem. Również tym minimalistycznym.

40

To, co przekonuje nas do tych mebli, to nie tylko urokliwy wygląd (naprawdę widać inspirację dobrze pojętym, górskim folklorem i dziką, bieszczadzką przyrodą!), ale również fakt, że wytwarzane są lokalnie, z bieszczadzkiego drewna, polskiego lnu, naturalnej bawełny (w zestawie meble oferowane są z naturalnymi materacami).

20

Widać, że to materiały wysokiej jakości. W nowoczesnym wnętrzu dziecięcego pokoju tworzą naturalny, niepowtarzalny klimat.

130

Trochę jak namiastka bieszczadzkiej dzikości ukryta w wielkomiejskim wieżowcu. Zdecydowanie meblarski majstersztyk, powstały na przekór masowym sieciówkom. Bo fajnie potraktować czasem wnętrze czymś wyjątkowym, co wyróżni je z całej masy pomieszczeń urządzanych w ten sam sposób. Dzieciaki z pewnością też tę oryginalność docenią. I kto wie, może odwdzięczą nam się twardym snem i rześką pobudką następnego dnia?

Tu znajdziecie produkty GreenBoy – GreenBoy.plFacebook, Instagram.

33

Za pomoc w zorganizowaniu sesji dziękujemy:

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Jak naturalnie wykorzystać potencjał mózgu dziecka? Rozmowa z Marzeną Żylińską, cz.2

Plaża, słońce i… rekiny, czyli o ubraniach na ciepłą porę roku od Jako-o

Krótkowzroczność – jakie mamy możliwości radzenia sobie z tym problemem?

Pasożyty w twoim ciele – jak je wykryć i jak z nimi walczyć?

Właściwości oleju z oregano

7 procesów, które zachodzą w mózgu kobiety w trakcie karmienia piersią

Przejdz do: