Kategorie
Ekowiadomości

Gryzaki dla ząbkujących dzieci… z bursztynu

Bursztyn łagodzi bóle dziąseł w okresie ząbkowania i wchłania kwaśny odczyn śliny

Bursztyn bałtycki, z którego wykonane są gryzaki dla maluchów powstaje od 45 milionów lat. Jakie są jego zalety? Po pierwsze, skoro żywica ta jest wydobywana od tak dawna, jest przyjazna człowiekowi. Bursztyn zawiera kwas bursztynowy o wszechstronnym działaniu. Od wieków bada się wpływ tej kopalnej żywicy na organizm człowieka. Między innymi odkryto, że kwas bursztynowy działa jak biostymulator, to znaczy pobudza system nerwowy, reguluje pracę nerek i jelit, jest środkiem przeciwzapalnym i antytoksycznym.

Bursztyn i ząbkowanie

A co bursztyn daje niemowlętom i dzieciom? Bursztyn wydala jod i kamforę, które łagodzą i ułatwiają gojenie na przykład otarć w okolicy fałd skórnych (łańcuszek z bursztynu).

Bursztyn łagodzi bóle dziąseł w okresie ząbkowania. Wtedy to ślina dziecka staje się kwaśna. Ten kwaśny odczyn może zostać wchłonięty przez bursztyn. Bursztyn jest także przydatny w sezonie przeziębień (grypy, katar, bóle gardła) dla całej rodziny. Aby naszyjnik z bursztynów był skuteczny, powinien być noszony w kontakcie ze skórą dziecka. Dzieci mogą nie rozstawać się z nim nawet podczas snu, jedynie podczas kąpieli należy go zdjąć. Łańcuszek jest bezpieczny, nie rani skóry dziecka, ponieważ każdy kamień jest oszlifowany. Między każdym kamieniem jest supeł, aby zmniejszyć ryzyko połknięcia przez dziecko kamienia.

Przeczytaj: Bolesne ząbkowanie.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.