Humana, czyli zdrowe, gotowe posiłki dla dzieci
| Humana, czyli zdrowe, gotowe posiłki dla dzieci

Humana, czyli zdrowe, gotowe posiłki dla dzieci

W pierwszych miesiącach życia mleko matki jest najlepszym źródłem wszystkich składników odżywczych niezbędnych do prawidłowego rozwoju niemowlęcia.

Gdy maluszek skończy szósty miesiąc, można zacząć wprowadzać do jego diety gotowe posiłki np. Humany: kaszki, obiadki, desery owocowe czy warzywne zupki. Rozszerzanie diety to ważny okres w życiu niemowlaka – jest to czas eksperymentów i próbowania nowych smaków.

Rozszerzanie diety dziecka z kaszkami Humana

Twórcy schematu żywienia niemowląt zalecają karmić dziecko piersią najdłużej, jak to możliwe. Rozszerzanie diety można zacząć w okolicach 6 miesiąca życia. W tym okresie niemowlę ma większe zapotrzebowanie między innymi na białko, cynk i witaminy. Do wyboru są kaszki mleczne (do ich przygotowania wystarczy woda) oraz bezmleczne: pszenne, gryczane, ryżowe i wielozbożowe (można je przygotować na bazie mleka matki). Te bezmleczne są całkowicie bezpieczne dla niemowląt z nietolerancją laktozy i tych uczulonych na białko mleka krowiego. Warto sięgnąć po kaszki Humana, ponieważ:

  • Nie zawierają cukru.
  • W ich składzie znajdują się jedynie zboża pochodzące z ekologicznych upraw.
  • Składniki są wolne od jakichkolwiek zanieczyszczeń.
  • Spełniają normy rolnictwa ekologicznego.
  • Nie zawierają genetycznie modyfikowanych zbóż.

Dieta niemowlęcia, rozszerzona o produkty zbożowe, zapewni maluszkowi odpowiednią ilość składników odżywczych, takich jak węglowodany, błonnik pokarmowy i białko.

Owocowe deserki, mięsne posiłki i herbatki dla dzieci Humana

W diecie dziecka oprócz kaszek powinny znaleźć się także warzywa i owoce, ewentualnie posiłki z dodatkiem mięsa i ryb. Produkty Humana można kupić pod adresem https://www.apteka-melissa.pl/producent/humana.html. Gotowy posiłek jest przygotowany z ekologicznych składników. Nie zawiera żadnych wzmacniaczy smaku i substancji konserwujących. W składzie nie ma też dodatku cukru i soli. Dla najmłodszych polecane są deserki owocowe jabłkowo-bananowe i jabłkowo-brzoskwiniowe, a dzieciom, które skończyły 6 miesiąc życia, można podać deserek morelowo-bananowy lub jabłkowo-jagodowy. W ofercie znajdują się również zdrowe i pełnowartościowe obiadki, np. cukinia z ziemniaczkami, puree z dyni i dynia z ryżem i kurczakiem. W razie problemów żołądkowych przydatna będzie herbatka, która pomoże uporać się z bólem brzuszka.

Kaszki, deserki i gotowe obiadki z oferty Humana to naturalne składniki, brak chemicznych dodatków, certyfikaty jakości i odpowiednio dobrane proporcje gotowych posiłków.


Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)

Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Jak wspierać motywację wewnętrzną dziecka?

Szybkie testy, które pozwolą ocenić, czy postawa dziecka kształtuje się prawidłowo

Dlaczego nie da się oddzielić nauki od zabawy?

Przejdz do: