Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?
| Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?

Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?

Samo regularne sprzątanie nie wystarczy, aby pozbyć się kurzu i roztoczy. Szczególnie te ostatnie znakomicie czują się w pościeli – ciepłej, nie zawsze dobrze odprowadzającej wilgoć, zapewniającej im schronienie i dostęp do substancji odżywczych z obumarłych komórek naskórka.

To poważny problem, ponieważ w łóżku spędzamy przeciętnie jedną trzecią całej doby, a to oznacza, że przez 8 godzin nic nie chroni nas przed kontaktem z alergenami.

Kołdra antyalergiczna i antyalergiczne poduszki to nowoczesne, ale proste rozwiązanie – dzięki specjalnemu wypełnieniu w takiej pościeli ilość roztoczy spada niemal do zera. Nie są one w stanie przeżyć na lateksowym wypełnieniu, więc cała noc mija spokojnie. Co zaś tyczy się kurzu – ponieważ taką pościel znakomicie odprowadza wilgoć, pierze się ją zdecydowanie łatwiej niż tradycyjne kołdry, a na dodatek wyprodukowana jest z materiałów, które opóźniają osadzanie się drobinek kurzu na powierzchni.

Nie ma sposobu na to, żeby całkowicie wyeliminować z otoczenia kurz i roztocza, ale dzięki zamianie zwyczajnej kołdry na antyalergiczną można znacznie ograniczyć ich ilość, a przede wszystkim zminimalizować ryzyko bezpośredniego kontaktu z alergenami – w zwykłej pościeli powietrze, którym się oddycha jest pełne kurzu, a spora ilość roztoczy może mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Kołdra antyalergiczna sprawia, że sen jest nie tylko spokojniejszy i zdrowszy, ale też po prostu przyjemniejszy, dzięki czemu zmniejszają się objawy uczulenia, a poranek można powitać w znacznie lepszym nastroju.

Warto dodać, że kołdry antyalergiczne nie tracą z czasem swoich właściwości – raz kupiona, może być używana przez długie lata i przez cały czas pozostanie nie tylko równie skuteczną ochroną przed kurzem i roztoczami w czasie snu, ale będzie też tak samo wygodna, jak pierwszej nocy. Lekkie, ale ciepłe kołdry antyalergiczne pomagają wypocząć nawet przy bardzo silnych objawach uczulenia – to podstawowy sposób na to, aby przynajmniej przez trzecią część dobry móc cieszyć się znakomitym samopoczuciem.

Źródło:

1. Alergia na roztocza blog-antyalergiczny.pl – http://blog-antyalergiczny.pl/alergia-na-roztocza/

2. Blog dla alergika blog-antyalergiczny.pl – http://blog-antyalergiczny.pl/ktora-koldra-antyalergiczna-pozytywnie-wplywa-na-zmniejszenie-objawow-alergii/

3. Kołdra antyalergiczna dla alergika, sklep alsos.pl – https://www.alsos.pl/k/56/koldry-antyalergiczne

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: