Dzieci są ważne

To jeden z największych fanpage na Facebooku.
Dołącz do nas!

| Konkurs z Mungi.pl – list do Świętego Mikołaja. Wyniki konkursu

Konkurs z Mungi.pl – list do Świętego Mikołaja. Wyniki konkursu

Dziękujemy wszystkim, którzy przysłali swoje zgłoszenia na konkurs „List do Świętego Mikołaja”. Dostaliśmy ponad 100 listów, które przekażemy Mikołajowi.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wybraliśmy trzy, które zostaną nagrodzone. Fundatorem nagród jest Mungi.pl.

I miejsce

Święty Mikołaju,
kilka dni temu tata kupił dwie miski do prania, ale zanim mama je zobaczyła, ja je zabrałem do pokoju i wraz z pudełkiem na zabawki, stały się wagonami. Zostałem maszynistą pociągu, a pasażerami wszystkie maskotki oraz młodszy brat. Zabrałem do pociągu mój zestaw majsterkowicza, tata pomógł mi zbudować z klocków lewarek i inne sprzęty. No i zaczęła się super zabawa :) Jednak zdarzył się wypadek i okazało się, że brakuje apteczki… Byłem bardzo smutny, bo nie mogłem pomóc mojemu misiowi… więc proszę Cię o zestaw doktora, a wtedy będę miał już wszystko, co będzie mi potrzebne na wycieczki i będę miał super zabawę! A mama powiedziała, że będzie na razie używać starej miski.
No to czekam na Ciebie 6 grudnia.

Całuski dla Ciebie
Szymonek (i tata Daniel)

II miejsce

Kochany Święty Mikołaju,
Jestem mamą sześcioletniej Patrycji, bardzo grzecznej dziewczynki która w bardzo Ciebie wierzy i czeka na Twoje przyjście. Jako że nie umie jeszcze pisać – zapewne wiesz, że teraz w przedszkolach nauka pisania jest zabroniona – ja ubiorę w słowa Jej marzenie. A jest ono takie, by mieć zamek dla księżniczek zamieszkujących Jej pokój. Tych księżniczek jest tak koło ośmiu, jest Celestia, Alexia, Cadence… i tyle pamiętam, ale Patrycja doskonale je rozróżnia i zawsze mnie poprawia kiedy mylę imiona.

Czasem dostępuję zaszczytu zaproszenia na królewskie herbatki, lecz te zwykle odbywają się w obok plastikowego kosza, w którym te piękności na co dzień pomieszkują. Ostatnio podczas proszonej herbatki dowiedziałam się że owo lokum jest powodem smuteczków tychże dam, bo chciałyby mieć coś bardziej godnego osób szlachetnego urodzenia, w wolnym tłumaczeniu oczywiście.:) Dlatego bardzo Cię pięknie Mikołaju prosimy o zamek z drewnianych klocków. Mnie szczególnie przypadło do gustu to, że jest zrobiony z ekologicznego materiału, co w dobie zalewu plastiku (wiesz coś o tym, bo wszak dostarczasz miliardy prezentów) jest nie do przecenienia; Patrycję zaś zafascynowała możliwość różnego układania klocków w zależności od potrzeby.

Nie spraw zawodu dostojny Mikołaju małej dziewczynce chcącej poprawić warunki bytowe swych przyjaciółek:), ani Jej mamie która stara się pokazać Córce że najfajniejsze zabawki to te z drewna

Łączymy moc pozdrowień,
Patrycja i Kasia

III miejsce

Najdroższy Św. Mikołaju!
Mam na imię Michał, ale to pewnie wiesz, bo ty wiesz wszystko. Nawet to, że wczoraj schowałem mojej siostrzyczce lalkę i dlatego tak strasznie płakała. Piszę do Ciebie właśnie w jej sprawie, w sprawie mojej młodszej siostry. Wiesz, ja mam już naprawdę bardzo dużo zabawek. Nie przynoś mi już nic w tym roku, no może jeden samochód lub koparkę, o których od dawna marzę. Właściwie to marzę o tych rzeczach odkąd zobaczyłem je u Bartka, kolegi z przedszkola. Ale wracając do Patrycji, mojej siostry (choć tego też nie muszę Ci mówić, bo ustaliliśmy już, że ty wszystko wiesz i widzisz), to podaruj jej kilka lalek. Na pewno spodoba jej się taka lala! Jest taka różowa i taka dziewczyńska. Bardzo podobna do Patrycji, którą mama bardzo często ubiera w różowe ubrania. Dziewczynki lubią kolor różowy chyba tak bardzo jak bardzo my, chłopcy go nie lubimy. Chciałbym, żeby Patrycja miała więcej lalek, bo od długiego już czasu chce się bawić moimi autkami, a ja wolę się nimi dzielić z innymi chłopakami albo z bawićsię nimi z moim tatą. A dziewczynki przecież lubią lalki, prawda?

Pozdrawiam ciebie i twoje renifery,
Michał

PS. Mama mówiła, że renifery nie marzną podczas rozwożenia prezentów, ale ja zostawię dla nich koc. Weź go, gdy zostawisz dla nas w tym roku prezenty, dobrze?

Konkurs

Pisanie listów do Mikołaja to piękny zwyczaj, który kultywujemy z dziećmi od dawna. W tradycji postać Świętego Mikołaja, biskupa Miry, pierwowzoru postaci rozdającej prezenty dzieciom, przeplata się z wizerunkiem Mikołaja wywodzącym się z kultury brytyjskiej i amerykańskiej – w czerwonej czapce i długiej, białej brodzie.

Szóstego grudnia tradycyjnie już obchodzimy w Polsce Dzień Świętego Mikołaja, jako wspomnienie Świętego Biskupa, który rozdał swój majątek ubogim. Rankiem tego dnia dzieci dostają prezenty, podobnie jak w popularnej legendzie. Dzieci czekają na ten dzień cały rok! Niektórzy dorośli także! Kojarzy się on nie tylko z prezentami, ale także ze zbliżającym się czasem Świąt Bożego Narodzenia.

O jakich prezentach marzą wasze dzieci? Czy Święty Mikołaj spełni prośby maluchów? Wspólnie napiszcie do niego list!
Zapraszamy was do konkursu “List do Św. Mikołaja”, który organizujemy wraz ze sklepem Mungi.pl.

Żeby wziąć udział w konkursie, wystarczy:

  • napisać list do Św. Mikołaja, w którym wybierzecie wymarzoną zabawkę dla dziecka ze sklepu Mungi.pl;
  • polubić profil Mungi na Facebooku;
  • przesłać elektroniczną wersję listu do Mikołaja na adres: karolina@dziecisawazne.pl wraz ze wskazanym linkiem do wybranej zabawki.

Listy w tradycyjne formie możecie wysłać na adres:
Santa Claus, Arctic Circle,
96930 Rovaniemi, Finlandia

Nagrodami w naszym konkursie są bony do sklepu Mungi.pl, za które otrzymacie wymarzoną zabawkę dla dziecka.

  • I miejsce – bon do sklepu Mungi.pl o wartości 100 zł;
  • II miejsce – bon do sklepu Mungi.pl o wartości 70 zł;
  • III miejsce – bon do sklepu Mungi.pl o wartości 50 zł.

Pomóżmy Świętemu Mikołajowi w świątecznych zakupach! Na wasze listy do Świętego Mikołaja czekamy do 23 listopada 2012r.

 

Jak wspierać dziecko w kreatywności? Nie przeszkadzać

Niesamowite właściwości soku za złotówkę. Jaki to sok?

Jak zmieniają się mózgi rodziców, po urodzeniu dziecka?

Przejdz do: