Kategorie
Ekowiadomości

Lego – firma zamieni plastik na ekologiczne tworzywo

Znana na całym świecie duńska firma produkująca klocki zapowiada wielkie zmiany. Klocki Lego uwielbiają pokolenia ludzi na całym świecie. Doceniają je także środowiska rodziców, którzy wyznają zasadę minimalizmu zabawkowego, choć często ich wątpliwości budzi fakt, że plastik, z którego są wykonane klocki, nie jest przyjazny środowisku.

Powiedzenie, że Lego są popularne, to chyba za mało. Lego to już klasyka. W 2012 roku wyprodukowano ponad 45 miliardów klocków. To taka ilość, że gdyby ustawić je wszystkie jeden za drugim, okrążyłyby świat 18 razy. To dużo plastiku…

Każdego roku jest produkowanych 6000 ton plastiku. Niemal każdy wie, jaki niekorzystny wpływ na Ziemię ma to tworzywo. Cieszy więc fakt, że firma Lego zaczęła myśleć o przyszłości naszej planety.

Nowa dyscyplina. Ciepłe, spokojne i pewne wychowanie od małego dziecka do nastolatka

Jak być przewodnikiem dziecka i odpowiedzialnie orientować je w tym chaotycznym świecie. 
Autor mówi: rodzice, nie warto wdawać się w negocjacje, ciągle prosić, stawiać tylu pytań. Mamy inne rozwiązania, znacznie skuteczniejsze i korzystniejsze dla naszych relacji z dziećmi. Stoi za nimi nowa dyscyplina. I wcale nie trzeba być przy tym surowym.

CHCESZ? KLIKNIJ!

Właściciele marki zamierzają zainwestować 150 mln dolarów w program, który ma sprawić, że klocki staną się przyjazne naturze. Plan jest taki: firma zatrudni setki najwyższej klasy specjalistów, którzy opracują materiały o właściwościach zbliżonych do plastiku, ale bardziej przyjazne środowisku. Celem jest również znaczna redukcja emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Producent Lego od wielu lat podejmuje działania proekologiczne. Ponad 90% papieru używanego do produkcji opakowań pochodzi z lasów posiadających certyfikat FSC, dzięki czemu firma ogranicza zużycie tego surowca do minimum. Firma korzysta również z elektrowni wiatrowych. Jednak zgodnie z hasłem przewodnim marki: „Tylko najlepsze jest wystarczająco dobre”, to wciąż za mało, i dlatego rozpoczynają się prace nad „nowym, ekologicznym plastikiem”.

Źródło: Upworthy.com

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.