Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci
| Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci

Co kryje magiczny domek na drzewie, czyli o przygodowo-edukacyjno-fantastycznej serii książek dla dzieci

Wyobraźcie sobie, że idziecie przez las. Idziecie, idziecie, aż tu nagle…
Nie, nie wilk. Nagle w środku lasu na wysokim dębie widzicie… domek na drzewie. Prowadzi do niego sznurkowa drabinka. Ręka w górę, kto oprze się przemożnej chęci zajrzenia do niego. Nie udało się oprzeć także rodzeństwu – Ani i Jackowi. Wspięli się po drabince, najpierw ciekawska i mniej ostrożna Ania, potem odpowiedzialny starszy brat Jacek.

Co ujrzeli w środku? Całe mnóstwo książek. Bibliotekę ukrytą w domku na drzewie w środku lasu. Dalej jest jeszcze bardziej niesamowicie i ciekawie. Niesamowicie, bo domek okazał się magiczny, a ciekawie – bo Ania i Jacek odbyli mnóstwo wspaniałych podróży w czasie i przestrzeni właśnie dzięki magicznemu domkowi.

Jak to możliwe? W jaki sposób się przenoszą? Do kogo należy ten niezwykły domek? I co na to ich rodzice? Warto sięgnąć po przygody rodzeństwa, by się tego dowiedzieć.

Seria Magiczny Domek na Drzewie autorstwa Mary Pope Osborne składa się właściwie z dwóch uzupełniających się podserii. Pierwsza z nich to książki beletrystyczne, trochę fantastyczne i trochę naukowe. Mamy w nich magiczny domek, wróżkę, podróże w czasie. Rodzeństwo przenosi się do czasów rycerzy, dinozaurów, do starożytnego Egiptu. Dzieci przeżywają niezwykłe przygody, ale też sporo dowiadują się o odwiedzanych czasach i miejscach.

Każda książka ma swoją popularnonaukową siostrę bliźniaczkę – pełną informacji i ciekawostek uzupełniających dany temat. Składają się one na drugą podserię pod tytułem Tropiciele Faktów. Każda para – przygodowa i popularnonaukowa – stanowi niesamowicie zgrany i fascynujący duet! Tropicieli Faktów Mary Pope Osborne pisze wspólnie z mężem Willem Osbornem, a wszystkie książki są konsultowane ze specjalistami w danej dziedzinie.

Fan serii:

Ten magiczny domek to taki wehikuł czasu. Domek zaczyna wirować i przenosi się w miejsce z książki. Jak gdzieś są przeniesieni, to czas w ich świecie się zatrzymuje.

Dużym atutem serii jest to, że książki są niewielkie objętościowo, mają dużą czcionkę i łatwo się je czyta. Wciąż za mało jest na rynku propozycji dla początkujących czytelników, a już takich, które ich wciągną i nie pozwolą porzucić lektury – jak na lekarstwo. Seria świetnie uzupełnia tę lukę. Musicie wiedzieć, że w sumie ukazało się w niej kilkadziesiąt pozycji, więc będzie co czytać, jeśli tylko wydawnictwo Mamania będzie kontynuować jej publikowanie. Naprawdę warto!

Fan serii:

W książkach Tropiciele Faktów jest więcej informacji na temat, o którym była książka Magiczny Domek. Każda książka o przygodzie ma swoją dodatkową książkę o faktach. Najlepiej je czytać zaraz po Magicznym Domku, bo z nich można się dowiedzieć naprawdę dużo ciekawych rzeczy.

Dotychczas w seriach Magiczny Domek na Drzewie i Magiczny Domek na Drzewie. Tropiciele Faktów ukazały się książki o dinozaurach, rycerzach, mumiach i o piratach:

Książki z serii Magiczny domek na drzewie i Magiczny domek. Tropiciele faktów można kupić w Natuli.pl – 11,40

Fan serii:

To są książki dla dzieci w każdym wieku. Są bardzo ciekawe, ale nie są straszne, nie są bardzo długie i łatwo się je czyta. Na pewno spodobają się już przedszkolakom, ale najciekawsze chyba są dla takich szkolniaków z pierwszej, drugiej klasy. Takich, które same chcą już czytać książki.

Magiczny Domek to bardzo udana seria wielozadaniowa. Wciąga, w niebanalny sposób uczy o interesujących faktach, sprawach, miejscach i czasach, pokazuje, że książki są bramą do niezwykłych przygód, wywołuje wypieki na twarzy małych czytelników, a wszystko to w tak atrakcyjnym dla dzieci fantastycznym anturażu.

Książki z serii Magiczny domek kupisz w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Czego potrzebuje noworodek?

Potrzebujemy pomocy, czyli jak wybrać psychologa dziecięcego

10 silnie zakorzenionych mitów na temat diety małego dziecka

Przejdz do: