Małe wielkie dramaty. Pija Lindenbaum o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko
| Małe wielkie dramaty. Pija Lindenbaum o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko

Małe wielkie dramaty. Pija Lindenbaum o uczuciach, z którymi zmaga się każde dziecko

Pija Lindenbaum jest wnikliwą obserwatorką dziecięcych zabaw i dziecięcego sposobu myślenia. Nie boi się podejmowania trudnych tematów, a swoje spostrzeżenia potrafi świetnie przelać na papier. W ten sposób powstają oszczędne w słowach, ale pełne znaczeń opowieści, które wraz z ilustracjami (także autorstwa Lindenbaum) tworzą wymowny dwugłos. O problemach kilkulatków pisze z szacunkiem i zrozumieniem. Nic dziwnego, że dzieci odnajdują w jej książkach swój świat.

Lubię Leosia

Życie towarzyskie maluchów toczy się w piaskownicy. Posiadacz łopatki i wiaderka błyskawicznie może stać się idolem kolegi i obiektem jego fascynacji. Tak dzieje się i tym razem. Marcel lubi u Leosia wszystko: jego kudłate włosy, jego wiaderko, a nawet jego błocko! Pojawienie się „tego trzeciego” jest iskrą zapalną konfliktu, bo nad zazdrością trudno zapanować.


Kup w Natuli – 22,50

Igor i lalki

„Igor to potrafi strzelać gole! Naprawdę świetnie gra w nogę. – IGOR, PODAJ! – krzyczą zawsze chłopaki”. Ale piłka nożna nie jest jedyną pasją Igora, bo równie chętnie jak piłką pobawiłby się lalkami. Czy dziewczynki pozwolą mu się bawić razem z nimi? I co na to powiedzą jego koledzy? Uspokajamy: wszystko kończy się dobrze, przedszkolaki po prostu chcą się bawić, a uprzedzenia i stereotypy są im (na szczęście!) jeszcze obce. Igor i lalki może być wyzwaniem dla… rodziców. Różowe dla dziewczynek, niebieskie dla chłopców? Niekoniecznie.

Kup w Natuli – 25,90

Filip i mama, która zapomniała

Mama Filipa jest tak zmęczona i zestresowana, że pewnego dnia zamienia się w smoka i zupełnie zapomina, co się robi, kiedy jest się mamą. Wylizuje talerze, zamiast je pozmywać, depcze telefon, zionie ogniem, je muchy i ze złości wali ogonem o ziemię. Trzeba szybko znaleźć lekarstwo!


Kup w Natuli – 26,90

Sonia śpi gdzie indziej

Fajnie jest nocować u koleżanki! Sonia nie może się już doczekać. Będzie spać u Celestyny, „gdzie indziej” – czyli nie w swoim domu. Dziewczynki bardzo się lubią, ale to pierwsza wizyta Soni u Celestyny i wszystko wydaje się takie dziwne. „Gdzie indziej” to nie to samo co „u siebie” – inaczej pachnie, jedzenie jest inne i inne są zwyczaje domowników. Czy Soni w ogóle uda się zasnąć?


Kup w Natuli – 25,90

Zlatanka i ukochany wujek

Zlatanka uwielbia spędzać czas ze swoim ukochanym wujkiem Tonim. Razem chodzą do kina, na basen albo po prostu siedzą w kawiarni i przyglądają się przechodniom. Pewnego dnia w kuchni u wujka Zlatanka zastaje Stefa. Stef wcale nie zamierza sobie pójść, a w dodatku chce wszystko robić z nimi. Dziewczynka jest zazdrosna! Jak podzielić się kimś, kogo kochamy i dotąd mieliśmy na wyłączność?


Kup w Natuli – 25,90

Bohaterowie książek Pii Lindenbaum to dzieci z jednego przedszkola. Igora, Filipa czy Zlatankę spotkacie też w serii o Nusi – nieśmiałej dziewczynce o niezwykłej wyobraźni.

Książki Pii Lindenbaum można kupić w Natuli

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: