Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca
| Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca

Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca

Zielone warzywa liściaste i oliwa z oliwek są niezbędne dla prawidłowej pracy serca – potwierdzają włoscy naukowcy z Cancer Research and Prevention Institute in Florence. Ich badania pokazały, że kobiety, które spożywają dziennie przynajmniej jedną porcję zielonych warzyw są o 46% mniej narażone na choroby serca niż te, które jedzą tych warzyw mniej. Podobne korzyści osiągają ci, którzy spożywają dziennie co najmniej trzy łyżki oliwy z oliwek.

Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki temu, że zielone warzywa liściaste zawierają kwas foliowy, witaminy i potas – niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Naukowcy potwierdzili, że dieta bogata w oliwę z oliwek i zielone warzywa wpływa korzystnie nie tylko na serce, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, raka piersi, otyłości, choroby Alzheimera i innych form demencji.

Badania trwały osiem lat i objęły 30.000 Włoszek. Według naukowców dieta śródziemnomorska może nie tylko pomagać w leczeniu w/w schorzeń, ale też wpływać na długość naszego życia, bo zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów naczyniowych, które mogą przyczynić się do starzenia się mózgu.

Źródło: www.naturalnews.com
Foto
Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Metoda Montessori i obowiązki domowe

Juul na poniedziałek, cz. 78 – Kiedy starsze dziecko traktuje dom jak hotel

Prosisz a dziecko cię nie słucha? Jak rozmawiać bez złości

Przejdz do: