Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca
| Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca

Oliwa z oliwek zapobiega chorobom serca

Zielone warzywa liściaste i oliwa z oliwek są niezbędne dla prawidłowej pracy serca – potwierdzają włoscy naukowcy z Cancer Research and Prevention Institute in Florence. Ich badania pokazały, że kobiety, które spożywają dziennie przynajmniej jedną porcję zielonych warzyw są o 46% mniej narażone na choroby serca niż te, które jedzą tych warzyw mniej. Podobne korzyści osiągają ci, którzy spożywają dziennie co najmniej trzy łyżki oliwy z oliwek.

Dzieje się tak prawdopodobnie dzięki temu, że zielone warzywa liściaste zawierają kwas foliowy, witaminy i potas – niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania układu krwionośnego. Naukowcy potwierdzili, że dieta bogata w oliwę z oliwek i zielone warzywa wpływa korzystnie nie tylko na serce, ale też zmniejsza ryzyko wystąpienia cukrzycy typu II, raka piersi, otyłości, choroby Alzheimera i innych form demencji.

Badania trwały osiem lat i objęły 30.000 Włoszek. Według naukowców dieta śródziemnomorska może nie tylko pomagać w leczeniu w/w schorzeń, ale też wpływać na długość naszego życia, bo zmniejsza ryzyko wystąpienia problemów naczyniowych, które mogą przyczynić się do starzenia się mózgu.

Źródło: www.naturalnews.com
Foto
Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: