Perfekcyjny zimowy urlop z rodziną
| Perfekcyjny zimowy urlop z rodziną

Perfekcyjny zimowy urlop z rodziną

Nigdzie w Europie na rodziców z dziećmi nie czeka tak bogata oferta, jak w Serfaus-Fiss-Ladis.

Według słownika języka polskiego słowo „perfekcyjny” znaczy „idealny” lub „dopracowany w każdym szczególe”. Mimo, że w rzeczywistości osiągnięcie perfekcji jest raczej niemożliwe, to przy odpowiednim zaangażowaniu można osiągnąć stan bliski perfekcyjności. Doskonałym dowodem na to jest Serfaus-Fiss-Ladis. Już przed laty region postawił sobie za zadanie zostać najpopularniejszą austriacką destynacją w kontekście zimowego urlopu. Dziś jest w tej dziedzinie numerem jeden w skali Europy. Specjaliści uważają nawet, że na całym świecie próżno szukać regionu sportów zimowych o podobnie perfekcyjnej ofercie dla rodzin, co na płaskowyżu ponad doliną Inntal w Tyrolu.

Serfaus-Fiss-Ladis wyróżnia się znacząco na tle innych ośrodków narciarskich ze względu na dosłowną realizację hasła „Perfekcyjna zima z rodziną”. Oznacza to, że zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu dopasowaną do swoich potrzeb i wymagań ofertę – od najwyższej jakości stoków po imprezy après-ski. Ponad tuzin wyróżnień renomowanych czasopism i platform internetowych to potwierdzenie, że Serfaus-Fiss-Ladis z uniwersalną ofertą zimową należy do europejskiej czołówki. 80 procent tras narciarskich oznakowanych jest kolorem czerwonym lub niebieskim, zatem nadają się idealnie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W roku 2009 Serfaus-Fiss-Ladis uruchomił pierwszą kolejkę krzesełkową na świecie, która jest bezpieczna dla dzieci. Obecnie pracują już cztery takie instalacje, więcej niż w jakimkolwiek innym ośrodku narciarskim w Europie.

Na łącznie 214 km tras narciarskich w Serfaus-Fiss-Ladis, na wysokości pomiędzy 1 400 a 2 000 m n.p.m. prawie 125 000 metrów kwadratowych zarezerwowanych jest wyłącznie dla dzieci. Zimowym rajem dla dzieci jest szkółka narciarska Kinderschneealm usytuowana tuż przy stacji środkowej kolejki Komperdellbahn, a także park Murmlipark, ulokowany centralnie na oślej łączce w wiosce. W Fiss, zaraz obok stacji środkowej kolejki Sonnenbahn, na najmłodszych czeka szkółka Bertas Kinderland. 250 instruktorów i instruktorek jazdy na nartach z wykształceniem pedagogicznym uczy dzieci jazdy na nartach w ich ojczystych językach, w oparciu o zabawę oraz dużo humoru. Oczywiście również dla dzieci pragnących nauczyć się jeździć na snowboardzie wydzielone zostały specjalne strefy. Do takich należą na przykład teren dla początkujących Circus na Komperdell w Serfaus lub Boarderclub przy wyciągu talerzykowym w Fiss. W nauce najważniejsze jest dobre samopoczucie dzieci, a nie wyniki. Jeśli dziecko nie ma ochoty na naukę, może się bawić lub brać udział w innych, odpowiednich dla dzieci zajęciach. Ambicje dzieci sprawiają, że szybko nadrabiają zaległości i mimo początkowej niechęci prędko osiągają rezultaty. 

Perfekcyjna zima z rodziną

Innowacyjne, przyjemne i niekiedy wyjątkowe pomoce dydaktyczne oraz wydzielone odcinki stoków w szkółce Kinderschneealm Serfaus, w parku Murmlipark w Serfaus oraz w szkółce Bertas Kinderland w Fiss-Ladis zapewniają dzieciom komfort i są gwarancją niezakłóconej zabawy. Ponadto do dyspozycji dzieci są wyciągi dywanowe, las z dinozaurami, park ze zwierzętami, Indiański Świat u Berty, jaskiniowy świat w Fiss, dziecięca scena, plac zabaw, tor saneczkowy, trasy wyścigowe, wieża wspinaczkowa, karuzela, dziecięcy parkour, tory z przeszkodami dla dzieci, szlak dla dzieci Murmlitrail oraz Niedźwiedzi Stok (multimedialny zjazd z przygodami). Trzy restauracje przeznaczone są na wyłączny użytek dzieci ze szkółek narciarskich oferując zabawę i przygody podczas przerwy obiadowej.

Jeśli z powodu złych warunków pogodowych zdarzy się, że w śnieżnej krainie zrobi się nieprzyjemnie, w pobliżu znajdują się przytulne schroniska, w których wyspecjalizowane opiekunki i opiekuni zadbają o moc atrakcji, zabawę i słowa pociechy. Dla starszych dzieci, które czują się już pewnie na nartach lub snowboardzie, przygotowane są tory przeszkód o różnym stopniu trudności, w tym instalacje Serfauser Sauser, Fisser Flieger lub Skyswing, dostarczające moc różnorodnej rozrywki.

Także wieczorne atrakcje w Serfaus-Fiss-Ladis przygotowane są z myślą o rodzinnym wypoczynku. Trzy widowiska Adventure Night w Serfaus, Nightflow w Fiss oraz Magic Ladis z pewnością przypadną do gustu rodzicom i sprawią wiele radości również dzieciom.

Po dniu pełnym emocji na stokach, trasach biegowych, torach saneczkowych, zimowych szlakach do wędrówek lub w parkach Fun Area niewątpliwie każdy będzie miał o czym opowiadać. Gdzie? Najlepiej podczas wieczornych spotkań i kolacji w jednym z wysokiej jakości hoteli bądź pensjonatów. Region dysponuje szeroką ofertą noclegową na każdą kieszeń i gust, od przytulnych pensjonatów ze śniadaniem, przez hotele, hotele z odnową biologiczną, aż po ekskluzywne domki górskie. Wszystko – w tym również karnet narciarski – można szybko i wygodnie zarezerwować online na stronie www.serfaus-fiss-ladis.at.

 


Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

„Człowiek to jedyny ssak, który odstawia swoje potomstwo, zanim ono będzie na to gotowe”. 3 historie o samoodstawieniu się dziecka od piersi

Czy faktycznie myślisz, to co myślisz? O wielkiej roli przekonań w naszym życiu

Juul na poniedziałek, cz. 63 – Wszystkie dzieci potrzebują autorytetu osobistego

Przejdz do: