Pierwsze słowa. Seria książeczek dla najmłodszych dzieci od Zuzu Toys
| Pierwsze słowa. Seria książeczek dla najmłodszych dzieci od Zuzu Toys

Pierwsze słowa. Seria książeczek dla najmłodszych dzieci od Zuzu Toys

Pamiętacie pierwsze słowo waszego maluszka? A może ciągle na nie czekacie? Po upragnionym „mama” czy „baba” posypią się kolejne, a im bardziej świat dziecka się poszerza, tym bardziej poszerza się zakres jego słownictwa. Nowe słowa pomogą poznawać też książki – czytać warto wszystkim dzieciom, nawet tym zupełnie malutkim.

Pierwsze Słowa to nowa seria kartonowych książeczek dla dzieci, które uczą się mówić. Połączenie obrazkowego słowniczka z prostą wyszukiwanką pozwala nie tylko poszerzać słownictwo, ale też rozwijać spostrzegawczość i ćwiczyć koncentrację. Kwadratowe książeczki z grubego kartonu są wytrzymałe, a dzięki zaokrąglonym rogom – bezpieczne dla delikatnych dziecięcych dziąseł (bo, że prędzej czy później trafią do buzi, możecie być pewni). Każda książeczka to osiem rozkładówek: po jednej stronie zilustrowana scenka z życia malucha, po drugiej – cztery przedmioty pochodzące z dużego rysunku. Zadaniem dziecka jest znalezienie wyróżnionych przedmiotów w scence, czyli najprostsza zabawa w wyszukiwanie elementów na rysunku. Poznajcie pierwsze tytuły z serii:

Pierwsze słowa. Mój dom

Dom to najbliższe osoby i dobrze znane przedmioty. W książeczce znalazły się scenki z codziennego życia każdego malucha. Po lewej stronie – pokój pełen zabawek i chłopiec budujący konstrukcję z klocków. Po prawej – cztery rysunki i cztery słowa: „auto”, „miś”, „lalka”, „klocki”. Kolejne rozkładówki to chłopiec pochylony nad rysunkiem, babcia czytająca książkę, dziadek karmiący wnuczka. Jest huśtawka przed domem, urodziny z tortem i balonami, kąpiel w wannie pełnej piany, w końcu zasypiający po całym dniu, otulony kołderką maluch.

Kup w Natuli – 19,47

Pierwsze słowa. Moje wakacje

Co można robić na wakacjach? Budować na plaży zamki z piasku, kąpać się w basenie albo puszczać latawiec. Karmić kaczki i zbierać jagody. Gonić kury na wiejskim podwórku albo iść na wycieczkę w góry. A zimą, bo przecież są też wakacje zimowe, zjeżdżać z górki na sankach i lepić bałwana.

Kup w Natuli – 19,47

Słowa, które znalazły się w książeczkach, to głównie te używane na co dzień, takie, które każde dziecko słyszało już wielokrotnie i z których będzie budować swoje pierwsze zdania, ale też słówka dla wielu zupełnie nowe, jak „żaglówka” czy „kąpielówki”. W połączeniu z rysunkiem łatwiej będzie je zapamiętać i zrozumieć ich znaczenie.

Zabawę z Pierwszymi słowami można rozwijać i razem z dzieckiem nazywać kolejne przedmioty na dużym obrazku. Opowiadamy narysowaną historyjkę, poszerzamy słownictwo maluszka i uczymy go obcować z książką. Same plusy!

Kup serię Pierwsze słowa w Natuli

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: