Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? ... i inne książki dotyczące wychowania i rozwoju
| Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? … i inne książki dotyczące wychowania i rozwoju

Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną? … i inne książki dotyczące wychowania i rozwoju

Samo Sedno to na polskim rynku chyba najbardziej życiowe poradniki z dziedziny psychologii: rozwoju osobistego, komunikacji i relacji z innymi, radzenia sobie ze stresem, treningu umysłu, coachingu i mindfulnessu, wychowania dzieci, a także zdrowia i biznesu. Wydawca kładzie nacisk na maksymalną kondensację treści i praktyczność porad. Autorami są zarówno polscy, jak i zagraniczni uznani specjaliści w dziedzinie psychologii, poradnictwa, terapii. Zobaczcie nowości w serii!

Dodaj mi skrzydeł! Jak rozwijać u dzieci motywację wewnętrzną?

Na rynku jest całe mnóstwo wartościowych poradników dla rodziców maluchów, ale już nie tak łatwo znaleźć jakieś wskazówki, jak postępować z dziećmi starszymi. Ten praktyczny poradnik dla rodziców dzieci w wieku 7–14 lat pokazuje, w jaki sposób rozwijać motywację wewnętrzną i pewność siebie. Zamiast kar, nagród i gróźb autorka proponuje współdziałanie i tworzenie bliskiej relacji. Polecamy tę książkę wszystkim rodzicom, którzy próbują odnaleźć równowagę pomiędzy życiem domowym i szkolnym. Autorka jest trenerką i psychologiem, pracuje z dziećmi, nastolatkami i ich rodzicami oraz prowadzi popularny blog dla rodziców Edukowisko.pl.

Kup w Natuli – 30,01

Mindfulness. Droga do kreatywności

Mindfulness, czyli uważność to nie tylko temat medialny. To sposób na powrót do normalności w dzisiejszym zwariowanym i pędzącym świecie. Danny Penman, nauczyciel medytacji i autor światowego bestsellera Mindfulness. Trening uważności, stworzył czterotygodniowy program medytacyjny. Wystarczy 10 do 20 minut dziennie, by wyciszyć umysł, uwolnić kreatywność i osiągnąć stan pełnej równowagi. Książka zawiera płytę CD z medytacjami.

Kup w Natuli – 25,71

Mindfulness dla zdrowia. Jak radzić sobie z bólem, stresem i zmęczeniem

Czy wiecie, że badania kliniczne dowodzą, że mindfulness wykazuje działanie podobne do środków przeciwbólowych? Praktyka uważności pomaga uwolnić się od stresu, bólu i cierpienia. W końcu psyche i soma ściśle od siebie zależą. Ośmiotygodniowy program medytacyjny z płytą CD zawiera zestaw ćwiczeń, które naprawdę prowadzą do samouzdrowienia.

Kup w Natuli – 31,73

Trening relaksacji. Jak uwolnić się od stresu, lęku i depresji

Pozostawanie w stanie permanentnego napięcia, bezsenność i brak umiejętności odpoczywania to poważne problemy, które nękają wielu z nas. Ten poradnik to świetna pomoc dla wszystkich zestresowanych oraz cierpiących na stany lękowe i depresję. Książka prezentuje rozmaite techniki relaksacyjne, takie jak świadome oddychanie, trening autogenny Schultza, relaksacja Jacobsona, trening uważności, wizualizacja, koherencja serca oraz muzykoterapia. Ponad 170 ćwiczeń pomaga osiągnąć stan rozluźnienia i odprężenia oraz poprawić koncentrację, pobudzić kreatywność i odzyskać siłę i radość życia.

Kup w Natuli – 30,01

Szczęśliwszy o 10%

Autor książki, Dan Harris, to prezenter popularnego w USA porannego programu Good Morning America, który na wizji dostał ataku paniki. Czy taka gigantyczna wpadka położyła kres jego telewizyjnej karierze? Wcale nie! Co więcej, Dan Harris przekuł ją w sukces, którego dowodem jest właśnie ta książka. Szukając przyczyn tego, co się stało, i antidotum na stres, odkrył filozofię zen, buddyzm, medytację i mindfulness. Okazało się, że to najlepsze tematy, którymi zajął się jako dziennikarz, i że zmieniły one zupełnie jego życie. Książka w szczery i zabawny sposób pokazuje drogę, jaką Harris przeszedł do szczęśliwszego i spokojnego życia. Książkę poleca Elizabeth Gilbert, autorka bestsellera Jedz, módl się, kochaj, oraz Daniel Goleman, twórca teorii inteligencji emocjonalnej i autor wielu książek na ten temat. Publikacja zyskała status bestsellera wg New York Timesa.

Kup w Natuli – 30,01

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 silnie zakorzenionych mitów na temat diety małego dziecka

Niesamowite właściwości pyłku pszczelego

„Najważniejsze to nie zrzędzić”. Rozmowa z Olgą i Adamem Hallerami

Przejdz do: