Dzieci są ważne

To jeden z największych fanpage na Facebooku.
Dołącz do nas!

| Przerwa na mamę – wolne spotkania Mam w Krakowie

Przerwa na mamę – wolne spotkania Mam w Krakowie

Zapraszamy was na otwarte spotkania dla Mam, które będą odbywały się raz w miesiącu w Krakowie.

Otwarte – czyli dla każdego, ale też otwarte w formie: chcemy, aby nasze spotkania miały charakter swobodnej, inspirującej wymiany myśli i doświadczeń. Nie oczekujcie zatem wykładów czy warsztatów, ale bądźcie gotowe na pogawędki na ciekawe tematy z ciekawymi osobami. Będziemy się spotykać w gronie Mam, które chcą rozmawiać, dzielić się swoimi doświadczeniami i wspierać inne Mamy. Spotkania będą odbywały się w kawiarniach/restauracjach. Umawiamy się, kupujemy sobie napój, przy którym najlepiej nam się rozmawia, i zaczynamy! Na każde spotkanie będzie zaproszony gość, który będzie nas inspirował, pomagał, albo po prostu dzielił się z nami swoim doświadczeniem i przemyśleniami w czasie pogawędki przy kawie.

5

Zapraszamy na spotkanie w kwietniu

Piąte spotkanie klubu “Przerwa na mamę” odbędzie się 16 kwietnia o godz. 17.00 w MamyCafe na ulicy Sławkowskiej 20 w Krakowie.

Zaproszonym gościem będzie Monika Hajduk-Lipowska – psycholożka i trenerka. (szczesliwa-mama.pl)

Relacje między rodzeństwem mają wpływ nie tylko na dzieciństwo, ale też na całe dorosłe życie oraz rodzinę, którą będą tworzyć. Porozmawiamy o tym, jak pojawienie się kolejnego dziecka wpływa na relacje w rodzinie. Zarówno te między dziećmi, jak i rodzicami a dziećmi. Zastanowimy się jak przygotować dziecko na pojawienie się rodzeństwa, jak sobie radzić z rywalizacją, kłótniami, koalicjami i jak pielęgnować to co scala i pozwala wytworzyć między rodzeństwem wspierającą, dojrzałą więź na całe życie.

Zapraszamy! Chętne Mamy prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres: redakcja@dziecisawazne.pl. Bez zgłoszenia też można przyjść:)

Kronika

Spotkanie w lutym

Czwarte spotkanie klubu “Przerwa na mamę” odbyło się 28 lutego o godz. 17.00 w MamyCafe na ulicy Sławkowskiej 20 w Krakowie.

Zaproszonym gościem była Katarzyna Minkiewicz – psycholog.

Rozmawiałyśmy o wspomnieniach porodowych, a także o tym, czym dla kobiety jest doświadczenie trudnego porodu, czy i  jaki wpływ może mieć na jej życie (macierzyństwo, relacje z bliskimi, stosunek do samej siebie) oraz w jaki sposób można poradzić sobie z tym doświadczeniem.

4a

Spotkanie listopadowe

Trzecie spotkanie klubu “Przerwa na mamę” odbyło się 22 listopada o godz. 17.00 w Rodzinka Cafe na ulicy Floriańskiej 15 w Krakowie.

Zaproszonym gościem była Marta Markowska – dietetyczka.

Rozmawiałyśmy o tym, jak powinna być skomponowana naturalna dieta dzieci. Jakie produkty spożywcze stosować, a jakich unikać podczas wspomagania naturalnej odporności dzieci. Jak żywić maluchy w czasie jesiennych infekcji oraz jak powinien wyglądać naturalny jadłospis skomponowany według zasad sezonowości produktów.

3

Spotkanie październikowe

Drugie spotkanie klubu “Przerwa na mamę” odbyło się 25 października w Cafe Culca na ulicy Mostowej 14 w Krakowie.

Zaproszonym gościem była Monika Szczepanik – pedagog (wswieciezyrafy.blogspot.com)

Rozmawiałyśmy o budowaniu relacji w rodzinie w oparciu o Porozumienie bez Przemocy, o wspieraniu dziecka, empatycznym towarzyszeniu, o odbudowywaniu zerwanej lub nadwyrężonej więzi w oparciu o model 4 kroków. Wyruszyłyśmy do świata, w którym potrzeby wszystkich ludzi, Małych i Dużych, są ważne i brane pod uwagę. 

Spotkanie wrześniowe

Pierwsze spotkanie klubu “Przerwa na mamę” odbyło się 20 września w Ekobistro Papuamu na ulicy. Lipowej 9 w Krakowie.

Zaproszonym gościem była Monika Hajduk-Lipowska – psycholożka i trenerka. (szczesliwa-mama.pl)

Punktem wyjścia do rozmowy były nasze próby znalezienia równowagi pomiędzy potrzebami dziecka a matki, odnalezienia własnego, zgodnego z sobą macierzyństwa, harmonijnego łączenia potrzeb własnych i naszych dzieci.

Niesamowite właściwości soku za złotówkę. Jaki to sok?

7 powodów, dla których warto wybrać pieluszki wełniane Puppi

10 cytatów z Dalajlamy o rodzicielstwie i rodzinie

Przejdz do: