Kategorie
Dieta naturalna

Rzeżucha – czas zasiać ją przed świętami

Wiosna to czas, w którym szczególnie często na naszych parapetach i balkonach goszczą sadzonki ziół. Poza oregano, tymiankiem, szczypiorkiem przed Wielkanocą siejemy także rzeżuchę, która doda nam energii na świąteczne przygotowania i pięknie udekoruje wielkanocny stół. Ta roślina ma wielką moc! Usuwa z organizmu nagromadzone w ciągu zimy toksyny i wzbogaca go w zestaw najcenniejszych witamin i minerałów

Wiosna to czas, w którym szczególnie często na naszych parapetach i balkonach goszczą sadzonki ziół. Poza oregano, tymiankiem, szczypiorkiem przed Wielkanocą siejemy także rzeżuchę, która doda nam energii na świąteczne przygotowania i pięknie udekoruje wielkanocny stół. Ta roślina ma wielką moc! Usuwa z organizmu nagromadzone w ciągu zimy toksyny i wzbogaca go w zestaw najcenniejszych witamin i minerałów.

rzezucha

Jak uprawiać rzeżuchę?

Uprawa rzeżuchy jest bardzo prosta. Pojemnikiem na roślinę może być niemal wszystko, my polecamy skorupki po jajkach, a raczej wypłukane połowy wydmuszki z dużego jajka. Dzieci mogą ozdobić skorupkę w dowolny sposób, tworząc efektowną dekorację.

Do pojemnika wkładamy watę lub ligninę i mocno zwilżamy wodą. Całość posypujemy nasionami rzeżuchy tak, aby nie zostawiać pustych miejsc. Następnie spryskujemy nasiona wodą. Bardzo ważne jest codzienne podlewanie. Rzeżucha wyrośnie już po ok. 10 dniach regularnego podlewania. Możemy pomóc jej w szybkim wzroście – wystarczy postawić ją w ciepłym i nasłonecznionym miejscu. Ważne – nie należy ścinać jej zbyt nisko ani zjadać korzenia. W nim właśnie rzeżucha gromadzi wszystkie zanieczyszczenia.

Rzeżucha to źródło:

  • cynku,
  • żelaza,
  • wapnia,
  • jodu i siarki,
  • manganu,
  • chromu,
  • witamin z grupy B, a także C i A.

Rzeżuchę dodajemy do twarożku, zup, sałatek i surówek, można też po prostu posypać nią pieczywo. Dzięki specyficznemu, ostremu smakowi rzeżucha poprawia dzieciom apetyt.

Uwaga! Reklama do czytania

Świąteczne opowieści Krasnalka

Czyli o tym, jak widzialni i niewidzialni mieszkańcy lasu witali zimę, czekali na święta i jak podpatrywało to pewne dziecko.

CHCESZ? KLIKNIJ!
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.