Dlaczego szklana butelka dla dzieci jest lepsza niż plastikowa?
| Dlaczego szklana butelka dla dzieci jest lepsza niż plastikowa?

Dlaczego szklana butelka dla dzieci jest lepsza niż plastikowa?

Karmienie piersią jest optymalnym sposobem karmienia dziecka i mieszanka nigdy nie zastąpi niesamowitych właściwości mleka kobiecego. Tym, którzy z różnych powodów nie chcą, nie mogą karmić naturalnie lub podają dziecku pokarm odciągnięty z piersi, polecamy zastąpienie plastikowych butelek tymi wykonanymi ze szkła. Przeczytajcie dlaczego.

W 2012 roku Amerykańska Agencja Żywności i Leków (FDA) zakazała stosowania do produkcji butelek dla dzieci i niemowląt substancji zawierających BPA. Podobny zakaz w 2011 roku zaczął obowiązywać na mocy postanowienia Komisji Europejskiej we wszystkich krajach członkowskich Unii. Od tego czasu na większości plastikowych butelek do karmienia niemowląt znajdziemy napis „BPA FREE”. Czy to jednak oznacza, że taki produkt jest całkowicie bezpieczny dla dziecka? Okazuje się, że kolejne badania przeprowadzane przez różne instytucje naukowe obnażyły smutną prawdę o butelkach wykonanych z tworzyw sztucznych, nie pozostawiając suchej nitki na tzw. bezpiecznym plastiku oznaczonym BPA FREE.

Jak powszechnie wiadomo już od wielu lat, bisfenol A to toksyczna substancja, która ma wpływ na prawidłowy rozwój i zdrowie dzieci. Po opublikowaniu wyników badań naukowych, które trwały nieprzerwanie od 2007 roku, branża dziecięca była torpedowana coraz to nowszymi informacjami o szkodliwości BPA. Ostatecznie mimo zakazu stosowania owego środka do produkcji plastikowych butelek dla dzieci same butelki z tworzyw są produkowane nadal, a naukowcy przedstawiają kolejne wyniki badań. Tym razem dotyczą one innych negatywnych substancji, pochodnych BPA, jak BPS i BPF, które są obecne w butelkach plastikowych z oznaczeniem BPA FREE.

Czy w takim wypadku nie lepiej sięgnąć po bezpieczniejszy i bardziej ekologiczny produkt, jakim jest butelka ze szkła? Dawno temu, kiedy tworzywa sztuczne nie były tak powszechnie dostępne lub też nie było ich wcale, na półkach sklepowych królowały tylko one – szklane butelki dla niemowląt. Owszem, były mniej poręczne, cięższe i czasami wydawać by się mogło, że mniej praktyczne, ciężko było bowiem napełnionej butelki nie zbić, a i pewien kłopot mogło sprawić utrzymanie jej śliskimi dłońmi zarówno przez matkę, jak i samo dziecko. Miały one jednak jedną podstawową zaletę, która kiedyś bagatelizowana, dziś znów jest dostrzegana – były wykonane w 100 proc. z naturalnego, ekologicznego surowca – szkła.

SilikonoveColorove

„Szklane butelki dla dzieci to już nie relikt przeszłości, a produkt nowoczesny podążający za bieżącymi trendami, wykonany z najlepszego szkła pod ścisłą kontrolą jakościową. Mając świadomość jednej z wad szklanych butelek, jaką jest podatność na stłuczenia, postanowiliśmy stworzyć unikatową w skali kraju, uniwersalną silikonową osłonkę na szklaną butelkę do karmienia, która niemal całkowicie eliminuje ten problem. Dzięki naszemu produktowi, który wykonany jest z najwyższej jakości silikonu do zastosowań spożywczych, szklana butelka uzyskuje cechy dotąd nieosiągalne dla tego typu wyrobów. Jej powierzchnia jest antypoślizgowa, butelka staje się łatwiejsza w trzymaniu, zdecydowanie mniej narażona na pęknięcia lub uszkodzenia” – podkreśla Krystyna Wysmyk z SilikonoveColorove.

Warto podkreślić, że szklane butelki dla niemowląt, które w przeciwieństwie do swoich plastikowych odpowiedników nie przejmują zapachu pokarmu, są łatwiejsze w utrzymaniu czystości, nie rysują się, a w szczególności na ich ściankach nie powstają mikroszczeliny, mogące stać się siedliskiem chorobotwórczych drobnoustrojów, teraz za sprawą uniwersalnych silikonowych osłonek, wykonanych ze 100 proc. neutralnego dla zdrowia silikonu, zyskują kolejną cechę – stają się zdecydowanie mniej podatne na stłuczenia i łatwiejsze w trzymaniu, również przez dziecko. 

Osłonki od SilikonoveColorove dostępne są w 6 kolorach: Sky Blue, Milky Way, Blue Lagoon, Ultra Violet, Eco Green oraz Lady Pink. Wszystkie doskonale współgrają z szerokootworowymi butelkami.

 

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Noszone dzieci płaczą mniej

Breast Crawl, czyli o podróży noworodka do piersi

10 przepisów na zdrowe zamienniki mniej zdrowych dań i przekąsek

Przejdz do: