Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci
| Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci

Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci

General Mills – amerykański koncern branży artykułów spożywczych (do którego należy wiele marek sprzedających swoje produkty również w Polsce), zapowiada obniżenie zawartości cukru w płatkach śniadaniowych. Decyzję podjęto pod presją jaką wywiera się na największych producentach żywności, aby zmniejszyć otyłość u dzieci i występowanie związanych z nią chorób.

Cukry stosowane przez General Mills są przetwarzane i nawet przy zredukowanej ilości mogą być szkodliwe dla człowieka. Należą do nich m.in.:

  • rafinowany cukier biały – dostarcza tylko “pustych” kalorii, nie zawiera naturalnych substancji mineralnych, wypłukuje z organizmu cenne witaminy i utrudnia dotlenianie komórek
  • syrop skrobiowy – jeśli zawiera dużo fruktozy może podnosić poziom złego cholesterolu i uszkadzać naczynia krwionośne.

Mimo zapowiedzi obniżenia zawartości cukru w żywności, producent nadal będzie stosował genetycznie zmodyfikowane składniki w produktach zbożowych oraz syrop kukurydziany (przetworzony może zawierać rtęć), sztuczne aromaty (mogą wywoływać alergię) i sztuczne barwniki (mogą wywoływać zaburzenia układu nerwowego i nadpobudliwość – ADHD).

Większość cukru dodawanego do artykułów spożywczych w USA pochodzi z buraków cukrowych, które w 95% są modyfikowane genetycznie.
General Mills nie tylko nie chce rezygnować ze stosowania modyfikacji genetycznej, ale też nie umieszcza o tym informacji na etykietach produktów. Konsumenci nie wiedzą zatem co kupują.
Nie ma jednoznacznych  i długoterminowych badań potwierdzajacych szkodliwość zmodyfikowanej żywności, ale ostrzega się, że jej spożywanie może prowadzić do nowotworów, bezpłodności, uszkodzenia naturalnej flory bakteryjnej i wad wrodzonych.

Przeczytaj przepisy na zdrowe i naturalne śniadania dla dziecka.

Źródło: www.naturalnews.com

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

„Człowiek to jedyny ssak, który odstawia swoje potomstwo, zanim ono będzie na to gotowe”. 3 historie o samoodstawieniu się dziecka od piersi

Czy faktycznie myślisz, to co myślisz? O wielkiej roli przekonań w naszym życiu

Juul na poniedziałek, cz. 63 – Wszystkie dzieci potrzebują autorytetu osobistego

Przejdz do: