Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci
| Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci

Słodkie płatki śniadaniowe mogą być źródłem otyłości u dzieci

General Mills – amerykański koncern branży artykułów spożywczych (do którego należy wiele marek sprzedających swoje produkty również w Polsce), zapowiada obniżenie zawartości cukru w płatkach śniadaniowych. Decyzję podjęto pod presją jaką wywiera się na największych producentach żywności, aby zmniejszyć otyłość u dzieci i występowanie związanych z nią chorób.

Cukry stosowane przez General Mills są przetwarzane i nawet przy zredukowanej ilości mogą być szkodliwe dla człowieka. Należą do nich m.in.:

  • rafinowany cukier biały – dostarcza tylko “pustych” kalorii, nie zawiera naturalnych substancji mineralnych, wypłukuje z organizmu cenne witaminy i utrudnia dotlenianie komórek
  • syrop skrobiowy – jeśli zawiera dużo fruktozy może podnosić poziom złego cholesterolu i uszkadzać naczynia krwionośne.

Mimo zapowiedzi obniżenia zawartości cukru w żywności, producent nadal będzie stosował genetycznie zmodyfikowane składniki w produktach zbożowych oraz syrop kukurydziany (przetworzony może zawierać rtęć), sztuczne aromaty (mogą wywoływać alergię) i sztuczne barwniki (mogą wywoływać zaburzenia układu nerwowego i nadpobudliwość – ADHD).

Większość cukru dodawanego do artykułów spożywczych w USA pochodzi z buraków cukrowych, które w 95% są modyfikowane genetycznie.
General Mills nie tylko nie chce rezygnować ze stosowania modyfikacji genetycznej, ale też nie umieszcza o tym informacji na etykietach produktów. Konsumenci nie wiedzą zatem co kupują.
Nie ma jednoznacznych  i długoterminowych badań potwierdzajacych szkodliwość zmodyfikowanej żywności, ale ostrzega się, że jej spożywanie może prowadzić do nowotworów, bezpłodności, uszkodzenia naturalnej flory bakteryjnej i wad wrodzonych.

Przeczytaj przepisy na zdrowe i naturalne śniadania dla dziecka.

Źródło: www.naturalnews.com

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Dzieci są ważne

Dobry Duch serwisu Dziecisawazne.pl:)
Odwiedź stronę autorki/autora: http://dziecisawazne.pl/
Ząbkowanie – jak naturalnie łagodzić objawy

„Wygląda na to, że tylko ja sobie nie radzę”

Wizyta u dentysty przed i w czasie ciąży – dlaczego jest to takie ważne?

Przejdz do: