Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką
| Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką

Śpiewamy i główkujemy z Kapitanem Nauką

Czym zająć kilkulatka, który interesuje się wszystkim dokoła, chłonie wiedzę jak gąbka, śpiewa, rysuje i – jak to z dziećmi bywa – szybko się nudzi? Zaproponować mu zajęcie, które pozwoli doskonalić to, co już potrafi, i zdobywać nowe, dostosowane do wieku i możliwości umiejętności. Edukacyjna seria „Kapitan Nauka” rozwija kompetencje matematyczne, logiczne i językowe u dzieci od 4. roku życia, a wszystko to poprzez wciągającą zabawę.

Old MacDonald, Twinkle, twinkle, little star, If you’re happy and you know it – wasze dzieci z pewnością znają te piosenki z przedszkola albo z kreskówek. Teraz możecie śpiewać je wspólnie, łącząc przyjemne z pożytecznym: czas płynie miło, a obce słówka same wpadają do głowy! Angielski dla dzieci. Piosenki to zbiór 15 popularnych utworów dla dzieci. W książce znajdziecie wszystko, co potrzebne do śpiewania: teksty piosenek w języku angielskim i polskim (dociekliwe maluchy lubią wiedzieć, o czym śpiewają – i słusznie!), zapis nutowy (rodzice mogą akompaniować dzieciom na pianinie albo na… cymbałkach), a nawet słowniczek z podstawowymi wyrazami – są tu m.in.: liczby, dni tygodnia, kolory, nazwy zwierząt. Do książki dołączona jest płyta CD z nagraniem wszystkich utworów. Rytmiczne piosenki śpiewa ośmioletnia Brytyjka, w niektórych towarzyszy jej tata, mali słuchacze mają więc zagwarantowany wzorcowy brytyjski akcent. Wolicie śpiewać samodzielnie? Na płycie znalazły się również wersje instrumentalne piosenek, w sam raz do zabawy w karaoke. Angielski dla dzieci sprawdzi się w domu, podczas codziennych zabaw lub urodzinowego przyjęcia, w samochodzie, w czasie monotonnej podróży i w przedszkolu – jako pomoc dla nauczycieli.

Kup w Natuli – 25,71

Angielski dla dzieci. Piosenki to:

  • 15 melodyjnych, łatwych do zaśpiewania piosenek w prostych aranżacjach,
  • angielskie teksty wraz z polskim tłumaczeniem,
  • dodatkowe wersje karaoke wszystkich piosenek,
  • zapis nutowy,
  • minisłowniczek z podstawowymi słowami.

Gdy maluchom znudzi się śpiewanie, podsuńcie im 100 zabaw z…. W serii właśnie pojawiły się kolejne tytuły, skierowane do dzieci w wieku 4–5 lat: 100 zabaw z robotem Eliotem i 100 zabaw z królikiem Kazikiem.

Zaglądamy do kosmicznego świata planet, rakiet i sztucznej inteligencji. Robot Eliot proponuje aż 100 różnorodnych zadań, które wciągną maluchy na wiele godzin. W pudełku znajduje się książeczka, komplet 30 dwustronnych, zmywalnych kart i suchościeralny flamaster. Przygotowane przez doświadczonych pedagogów zadania zostały dostosowane do możliwości cztero- i pięciolatków. Wśród zabaw znajdują się kolorowanki, rozsypanki, rysowanie po śladzie, labirynty i uwielbiane przez przedszkolaki „połącz kropki”.

100 zabaw z robotem Eliotem to:

  • liczenie w zakresie 10,
  • porównywanie wielkości i liczebności,
  • klasyfikowanie przedmiotów.

Zadania rozwijają też spostrzegawczość, logiczne myślenie, a przede wszystkim umiejętności grafomotoryczne. Dzięki specjalnemu flamastrowi i zmywalnym kartom każde zadanie może być rozwiązywane wielokrotnie. To doskonały wstęp do nauki pisania!

Pomiędzy zadania zgrabnie wpleciono solidną dawkę wiedzy o kosmosie – dzieci poznają na przykład fazy księżyca, dowiedzą się, co to jest teleskop i sonda kosmiczna, poszerzą swoje słownictwo i pobudzą wyobraźnię.

Kup w Natuli – 34,90

W serii 100 zabaw z… ukazały się dotychczas:

Serię Kapitan Nauka można kupić w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Agnieszka Radziszowska

Pisze dla rodziców o dzieciach, dla miłośników zwierząt o psach i kotach, a dla wszystkich o miejscach, które warto zobaczyć i rzeczach, które warto zrobić. Mama montessoriańskiej córki, dziennikarka i teatrolog.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: