Warszawa, Kraków, Praga, Rzym, Paryż, Londyn... przewodniki turystyczne dla dzieci
| Warszawa, Kraków, Praga, Rzym, Paryż, Londyn… przewodniki turystyczne dla dzieci

Warszawa, Kraków, Praga, Rzym, Paryż, Londyn… przewodniki turystyczne dla dzieci

Wydawnictwo Expressmap specjalizuje się w publikacjach kartograficznych: mapach, przewodnikach, atlasach. Wśród nich można odnaleźć prawdziwą perełkę – serię przewodników po europejskich miastach dla młodych podróżników.

Każdy z przewodników jest ilustrowany przez jedną z najlepszych współczesnych polskich ilustratorek dla dzieci – Mariannę Oklejak. Spod jej ręki wyszły prace do popularnej serii o Basi i to ona zaprojektowała i zilustrowała niezwykłą książkę o polskiej kulturze ludowej Cuda wianki. Charakterystyczny styl Marianny Oklejak, jej nie do końca serio, pełne szczegółów rysunki zmieniają przewodnik w piękną książkę. Warto zobaczyć, jak artystka pokazała dzieła Leonarda da Vinci czy krakowskie szopki.

Autorką tekstów w przewodnikach jest Marta Spingardi – podróżniczka, która aktualnie przygotowuje się wraz z rodziną do wyprawy dookoła świata w odcinkach. Wszystkie miasta opisane są lekko i dowcipnie, widać też, że autorka ma o nich ogromną wiedzę. Świetnie zna zarówno ich historię, słynnych ludzi, budowle, jak i całą masę ciekawostek, które sprawiają, że przewodniki czyta się z wypiekami na twarzy.

W serii ukazały się następujące tytuły:

Warszawa dla młodych podróżników

O budowach, przebudowach i odbudowach najsłynniejszych warszawskich budynków i najsłynniejszych gmachów stolicy – pałacu w Wilanowie, Pałacu Kultury i Nauki i kamieniczek Starego Miasta. O rezydencjach królów, urzędników i o mieszkaniach całkiem zwyczajnych obywateli.

Kup w Natuli.pl – Warszawa dla młodych podróżników

Kraków dla młodych podróżników

O słynnych krakowianach, między innymi Janie Matejce i Helenie Rubinstein, o tym, kim byli mieszkańcy Kazimierza, o kopalni soli w Wieliczce, a także o krakowskich legendach.

Kup w Natuli.pl –  Kraków dla młodych poróżników

Rzym dla młodych podróżników

O starożytnych początkach i o dziełach sztuki nie tylko Michała Anioła. A także o tym, czym najchętniej jeżdżą rzymianie.

Kup w Natuli.pl –  Rzym dla młodych podróżników

Paryż dla młodych podróżników

Dlaczego kupa żelastwa stała się symbolem Paryża, co kryją w sobie katedra Notre Dame i Luwr, dlaczego wybuchła rewolucja francuska i w co się ubierają paryżanki.

Kup w Natuli.pl –  Paryż dla młodych podróżników

Barcelona dla młodych podróżników

O smoku z Casa Batlló, słynnych budynkach Gaudiego, stadionie FC Barcelony i artystach: Pablu Picassie i Joanie Miró.

Kup w Natuli.pl –  Barcelona dla młodych podróżników

Praga dla młodych podróżników

Między innymi o tym, kogo Golem powiesił na latarni i komu bije zegar Orloj, dlaczego Hus wyrzucił namiestników królewskich przez okno oraz kogo malował Alfons Mucha.

Kup w Natuli.pl –  Praga dla młodych podróżników

Londyn dla młodych podróżników

Ploteczki o królowej Wiktorii, informacje o pożarze w teatrze szekspirowskim, tajemnice twierdzy Tower i jej strażników, a także kim był pan Twinning.

 

Przewodniki dla dzieci są pięknie wydane, a przy tym małe i poręczne – zmieszczą się niemal wszędzie i łatwo zabrać je w podróż niezależnie od środka transportu.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: