Wyprawka szkolna - 21 najpotrzebniejszych artykułów
| Wyprawka szkolna – 21 najpotrzebniejszych artykułów

Wyprawka szkolna – 21 najpotrzebniejszych artykułów

Chociaż wakacje dopiero się zaczęły, jeśli mamy w domu przyszłego ucznia, warto już teraz pomyśleć o szkolnej wyprawce. Dobrze, żeby w tych zakupach uczestniczyli najbardziej zainteresowani. Jeśli sami wybiorą sobie przybory szkolne, będą chętniej po nie sięgać. A że dzieci lubią się długo zastanawiać, lepiej zacząć przygotowania do szkoły wcześniej.

Co powinno się znaleźć w szkolnym tornistrze?

1. Zeszyty w kratkę i w trzy linie. Na początek można kupić po pięć sztuk w obu wariantach, w trakcie roku szkolnego prawdopodobnie i tak trzeba będzie dokupić. Niektórzy nauczyciele nie akceptują dwukolorowej liniatury, jeśli nie mamy pewności co do wymagań nauczyciela, lepiej kupić jednokolorową.

2. Piórnik – miejsce na wszystkie przybory szkolne i dziecięce skarby. Najlepiej sprawdzają się piórniki z wydzielonymi miejscami na poszczególne przybory, tak aby łatwo je było znaleźć i wyjąć. Piórniki produkowane są w szerokiej gamie kolorystycznej i bogatym wzornictwie, każde dziecko na pewno wybierze coś dla siebie.

3. Długopisy – obecnie uczniowie korzystają prawie wyłącznie z długopisów ścieralnych. To bardzo wygodne, ale i drogie rozwiązanie, dlatego razem z długopisami warto zaopatrzyć się w zapas wkładów.

4. Ołówki – służą małym uczniom do nauki pisania i rysowania. Ponieważ ołówki mają skłonności do szybkiego łamania się, warto zainwestować w wyroby renomowanych firm. Można takie znaleźć między innymi na www.biuronimo.pl. Gwarantuje to dłuższą żywotność ołówków. Najczęściej w użyciu są ołówki o stopniu twardość HB, czyli średniej.

5. Kredki ołówkowe – służą nie tylko do rysowania, ale także do pisania w zeszytach, zaznaczania ważniejszych fragmentów lekcji, młodszym dzieciom do rysowania szlaczków. W kredki, podobnie jak w ołówki, warto zainwestować. Dobrej jakości produkt posłuży dziecku trzy lata, tani po pół roku będzie niekompletny i wymagający zastąpienia nowym.

6. Do ołówków i kredek ołówkowych niezbędna jest dobra, ostra temperówka. W sprzedaży dostępne są temperówki uniwersalne, którymi można zatemperować kilka rozmiarów kredek.

7. Kredki świecowe – przydają się na lekcjach plastyki. Obowiązkowy element wyprawki, zwłaszcza w młodszych klasach.

8. Pastele olejne – przydają się zarówno młodszym, jak i starszym uczniom. Warto kupić większy zestaw, który oferuje bogatszą gamę kolorów.

9. Bibuła lub krepina – zazwyczaj jedno opakowanie wystarcza na cały rok szkolny.

10. Farby akwarelowe i plakatowe – również obowiązkowy element wyprawki pierwszaka. W przeciwieństwie do kredek można kupić mniejszy zestaw – farby można mieszać ze sobą i uzyskiwać ciekawe efekty kolorystyczne. Dla dzieci mniejsza ilość kolorów w opakowaniu to bodziec do własnych eksperymentów malarskich.

11. Zestaw pędzelków – dla wygody dziecka i lepszego efektu plastycznego, dobrze jest kupić zestaw zawierający zarówno cienkie, jak i grube pędzelki.

12. Nożyczki – powinny być ostre, ale o łagodnie zakończonych czubkach. Do prac plastycznych wystarczą małe nożyczki. Nie ma obowiązku, ale dla przyjemności dziecka, można nabyć także nożyczki ząbkowane, które dają ciekawe efekty plastyczne.

13. Klej – najlepszy jest klej w sztyfcie. Z klejów w płynie dla bezpieczeństwa zawartości tornistra lepiej zrezygnować.

14. Gumka do ścierania – chociaż kuszą kolorami i bajkowymi nadrukami, najlepiej sprawdza się tradycyjna szara gumka-myszka.

15. Papier kolorowy – jeden zeszyt wystarczy na cały rok.

16. Blok rysunkowy – na początek trzeba kupić dwie sztuki. Warto zainwestować w blok z kolorowymi kartkami.

17. Plastelina – warto zwrócić uwagę, aby była miękka, łatwo ugniatająca się i bezwonna.

18. Pojemnik na drugie śniadanie – najlepszy jest dwupoziomowy lub z przegródkami.

19. Zamykany bidon na wodę.

20. Worek na kapcie, oczywiście z kapciami. W wielu szkołach wymaga się obuwia sportowego z białą podeszwą.

21. Strój na W-F. Najczęściej jest to podkoszulka i krótkie spodenki.

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Karolina Ślusarczyk

Filolog, pedagog, redaktorka serwisu Dzieci są ważne. Mieszka z rodziną na wsi. Miłuje książki, ubóstwia naturę i aktywny tryb życia. Kocha polskie Tatry i Bieszczady. Mama Alicji i Igi.
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dlaczego nuda jest potrzebna?

Naturalne czy stylizowane? Jakie zdjęcia warto zrobić noworodkowi

Kiedy dziecko ciągle mówi “nie”. Rozmowa Moniki Szczepanik i Eweliny Adamczyk

Przejdz do: