| Co oglądać z dziećmi, jeśli nie chcemy skończyć na Śwince Peppie i Teletubisiach?

Co oglądać z dziećmi, jeśli nie chcemy skończyć na Śwince Peppie i Teletubisiach?

Bajki dla dzieci? Czemu nie. Jeśli tylko nasze maluchy są gotowe na ich oglądanie (skończyły przynajmniej 2 rok życia) i chcą dowiedzieć się czegoś o otaczającym świecie – możemy je wprowadzić w świat filmu (animowanego, choć nie tylko).

I wcale nie musi oznaczać to wielogodzinnych seansów ze Świnką Peppą, Teletubisiami i Hello Kitty w roli głównej. Jeśli szukacie ambitnych pozycji dla dzieci, które nie tylko opowiedzą im ciekawą, wciągającą historię, ale też przy okazji czegoś dobrego nauczą, zapoznajcie się z poniższą listą.

Bajki dla dzieci:

1. Świat małego Ludwika

To bajka idealna dla malucha – krótka, prosta, bezprzemocowa i opowiadająca o otaczającym nas świecie. Wyróżniają ją spokojna muzyka i przejrzysta, prosta kompozycja, a całość opiera się na pomyśle, by bardzo wyraźnie i kilkukrotnie nazywać przedmioty z danego obszaru (instrumenty, rzeczy codziennego użytku, pojazdy), aby łatwiej zapadały w pamięć. Jeśli planujesz wprowadzić swoje dziecko w świat bajek, polecamy zacząć od formatu tego typu. Do znalezienia w serwisie YouTube.

2. Charlie i Lola

Serial oparty na nagrodzonych książkach Lauren Child, idealny dla dzieci w wieku 4–6 lat. Główni bohaterowie to rodzeństwo, które przeżywa zabawne historie i przygody z życia wzięte (np. o wypadających zębach, o psie sąsiada, o hodowaniu roślinki bądź konieczności zakupu nowych butów, choć stare wciąż są tymi ulubionymi – tyle że za ciasnymi). Wszystko to okraszone doskonałym, brytyjskim humorem i nieprzeciętną, wciągającą fabułą. Całość liczy 80 odcinków. Spora część do znalezienia w serwisie YouTube.

3. Basia

Basię znają chyba wszyscy – ta rezolutna dziewczynka do tej pory występowała na kartach popularnych polskich książek. Od pewnego czasu powstaje jednak serial z Basią w roli głównej, który – jeśli wreszcie się ukaże – z pewnością wypełni dobrą, ambitną treścią świat dziecięcych animacji i sprawi, że jeszcze przyjemniej będzie nam wspólnie z dziećmi zasiadać przed ekranem telewizora. Póki co w sieci można znaleźć krótkie wrzutki będące zapowiedzią czegoś, co – mamy nadzieję – niebawem ujrzy światło dzienne.

Basia Intro from GS Animation // Grupa Smacznego on Vimeo.

4. Pocoyo

Serial opowiadający o przygodach chłopca w niebieskim ubranku i jego czwórki przyjaciół, którzy wspólnie poznają otaczający ich świat. Fabuła jest prosta i przejrzysta, a całość pozbawiona rozpraszających elementów. W sam raz dla najmłodszych pochłaniaczy bajek.

Reklama sponsora artykułu

Makaron literki kolorowy

Organiczny makaron z mąki z pszenicy durum z dodatkiem szpinaku i pomidora.

ZOBACZ

Mus warzywno-owocowy

Mus gruszka mango szpinak, w wygodnej tubce do wyciskania.

ZOBACZ

Herbatka cytrusowo-ziołowa

Mieszanka ziół i owoców, bez dodatku cukrów, aromatów, barwników i konserwantów.

ZOBACZ

Programy dla dzieci:

1. Encyklopedia zwierząt dla dzieci

Encyklopedia zwierząt dla dzieci to seria krótkich filmów edukacyjnych. Na tyle krótkich, a przy tym opowiedzianych przejrzystym, prostym językiem, że również można ją zaliczyć do serii dziecięcych, bajkowych starterów. Pokazuje całe bogactwo świata zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Do znalezienia w serwisie YouTube.

2. Czas zwierząt

Podobnie jak „Encyklopedia zwierząt dla dzieci” jest to seria filmów edukacyjnych o naturze, wprowadzająca maluchy w świat zwierząt. Dzieci uczą się identyfikować różne zwierzęta z kolorowymi zdjęciami. Filmy wyróżnia prosta oprawa muzyczna, nieskomplikowany język, krótka i zwięzła forma. To seria, która świetnie nadaje się zarówno dla małych, jak i większych fanów przyrody. Do znalezienia w serwisie YouTube.

3. Przyjaciele lasu

To seria krótkich filmów edukacyjnych dla dzieci, prowadzonych przez Jacka Wąsińskiego – przyrodnika niosącego pomoc dzikim mieszkańcom lasów rannym w wypadkach drogowych lub poszkodowanym wskutek innych zdarzeń losowych. Świetny sposób, by zapoznać dzieci ze zwyczajami polskich zwierząt, pokazać, jak wygląda ich leśne życie, oraz przedstawić najrzadziej spotykane gatunki. Format idealny dla dzieci przedszkolnych i wczesnoszkolnych. Do znalezienia w serwisie VOD TVP.

4. Mój zwierzyniec

Cała seria to opowieść o świecie zwierząt, przez którą prowadzi nas dr Andrzej Kruszewicz – pasjonat przyrody i świetny gawędziarz. Bohaterowie jego opowieści – duże drapieżniki oraz mało znane gatunki zwierząt zamieszkujące polskie lasy – z pewnością spodobają się dzieciakom, które lubią obserwować i poznawać otaczającą je przyrodę. Seria idealna dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Do znalezienia w serwisie VOD TVP.

5. Nela Mała Reporterka

Serial podróżniczy dla małych odkrywców. Nela to sympatyczna dziewczynka, która zwiedza świat w poszukiwaniu atrakcji, dzikich kultur i egzotycznych przygód. Z jej relacji dzieci mogą dowiedzieć się m.in. jak wygląda sierociniec dla zwierząt na Kostaryce, gdzie można znaleźć wyspy tańczących krabów i jakie tajemnice kryje w sobie zatoka Ha Long. Filmy wciągają już przedszkolaki i cieszą się sporą popularnością wśród dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Do znalezienia w serwisie VOD TVP.Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Kasze glutenowe i bezglutenowe (11 przepisów na bezglutenowe dania z kaszą)

Lepienie, budowanie, tworzenie konstrukcji… Dlaczego zabawy konstrukcyjne są ważne dla rozwoju dziecka?

Przejdz do: