Kategorie
Polecamy

Zabawki Eco – dlaczego są lepsze od tradycyjnych?

Eco zabawki, które wykonywane są z wyłącznie z naturalnych surowców, ciągle zyskują na popularności. Jedną z zalet tych produktów, jest to, że są one produkowane w sposób przyjazny dla środowiska. Przeczytaj artykuł, z którego dowiesz się czemu warto kupić ekologiczne zabawki dla dzieci.

Czym są ekologiczne zabawki?

Eko zabawki to z reguły produkty wytworzone z drewna bądź tworzyw pochodzących z recyklingu. Kupując takie produkty dla małych dzieci, przyczyniamy się do lepszego gospodarowania odpadami oraz wspieramy środowisko naturalne. Zabawki ekologiczne mają mnóstwo zalet. Jedną z nich jest bezpieczeństwo dzieci podczas zabawy. Poza tym nie uczulają oraz bardzo często nie mają żadnych powłok lakierniczych.

Z reguły, żeby zabawki drewniane miały określoną barwę aplikuje się specjalne farby. Muszą one posiadać certyfikaty bezpieczeństwa oraz restrykcyjne reguły prawne. Nie mogą również zawierać szkodliwego ołowiu, pochodnych ropy naftowej, PCV i innych związków, które są szkodliwe dla najmłodszych dzieci.

Eko zabawki powstają z przyjaznych dla środowiska produktów, takich jak: drewno, papier, organiczny bambus, plastik pozyskiwany z recyklingu lub kauczuk.

Ekologiczne i kreatywne zabawki

Poza tym, że ekologiczne zabawki wykonywane są z najwyższej jakości materiałów, to również mają interesujące kształty. Firmy produkujące takie produkty zadbały, by były one dopracowane w każdym szczególe. Zabawki są też miłe w dotyku, co sprawia, że dziecko chce się nimi bawić. Dzieci mają różne sposoby na zabawę, dlatego produkt powinien być trwały. Jego uszkodzenie nie może być związane z powstaniem ostrych krawędzi lub odłączeniem się małych elementów, które grozi połknięciem.  

Drewniane zabawki powracają do łask

Zabawki drewniane są często wykonywane ręcznie oraz w niewielkim nakładzie. Powstają z naturalnych materiałów oraz nieprzetworzonego w chemiczny sposób surowca. Zabawka z drewna zazwyczaj będzie droższa od tej z plastiku, jednak jej trwałość oraz bezpieczeństwo są o wiele większe. Klocki drewniane oraz inne zabawki są zabezpieczane przy użyciu wosku pszczelego. W przypadku zakupu drewnianych zabawek dobrze jest je obejrzeć przed zakupem czy nie posiadają żadnych uszkodzeń i czy są dobrze obrobione. Pierwsze zakupy zabawek dla maluszków muszą być przemyślane, dlatego warto zdecydować się na te drewniane. Przy zakupach można je również powąchać, wtedy da się wyczuć czy zawierają substancje toksyczne i sztuczne. Jeśli czujemy intensywne zapach lakieru, warto postawić na inny produkt.

Zabawki wspierające rozwój dziecka

Zabawki drewniane o różnych kształtach mogą pozytywnie wpływać na zdolności manualne niemowlaka. Nie zawierają toksycznych substancji takich jak ftalany, więc nie przyczyniają się do występowania alergii oraz astmy u dzieci. Eco zabawki w sklepie Nabea to sprawdzone, bezpiecznie oraz ręcznie wykonane produkty. Dla niemowlaków można zakupić starannie wykonane gryzaki eko. Sprawdzą się do kąpieli niemowląt i umilą tę czynność. Wykonane są z naturalnego kauczuku, co jest kolejną zaletą, gdyż zabawa dziecka będzie bezpieczna. Na https://nabea.pl/pl/menu/dziecko-555.html możemy kupić linię bezpiecznych produkowanych na wodzie lakierów do paznokci dla dzieci. Nie braknie też mięciutkich pluszaków, które są idealne do przytulania. Produkty te wykonane są wyłącznie z bezpiecznej dzianiny. Takie pluszaki nie zawierają małych elementów, które dziecko mogłoby oderwać. W sklepie znajdziemy również organiczną ciastolinę, która spodoba się wszystkim kreatywnym dzieciom.  

   

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.