100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Filmowy pokój dziecięcy

Filmowy pokój dziecięcy

Urządzamy pokój dziecka? Starajmy się maksymalnie zindywidualizować przestrzeń oraz sprawić, aby aranżacja stała się jedyna w swoim rodzaju. Możemy zasugerować się m.in. filmowymi sympatiami malucha.

Zadaniem rodzica jest motywowanie malucha do poznawania świata. Pielęgnujmy wrodzoną ciekawość i odwagę, nieszablonowość myślenia i pasję odkrywania. Ogromną rolę odgrywa tu przestrzeń otaczająca dziecko! Sprawy, aby aranżacja pokoju dziecięcego była swojska, bezpieczna, a przy tym wyróżniała się spośród innych. Dzięki temu najmłodszy domownik poczuje się wyjątkowo. Doskonałym pomysłem jest stworzenie wnętrza inspirowanego filmami lub bajkami.

newsroom-kidsroom2_as0004.jpg

Którego z bohaterów maluch lubi najbardziej? Czy istnieje taki, którego naśladuje, cytuje, traktuje jak (niewidzialnego) przyjaciela? Potraktujmy to jako podpowiedź i stwórzmy pokój dziecięcy rodem z filmu! Wbrew pozorom nawiązania do filmowej produkcji wcale nie muszą być oczywiste i jednoznaczne. Zamiast uwieczniać na ścianach podobizny poszczególnych postaci, zaplanujmy aranżację w danym klimacie, nawiązującym do świata przedstawionego w filmie.

Zapraszamy do Stumilowego Lasu

Jeśli dziecko nie rozstaje się z pluszowym Kubusiem Puchatkiem, przemyślmy aranżację rodem ze Stumilowego Lasu. Co musi się w niej znaleźć? Oczywiście rozłożyste drzewo, w korzeniach którego mógłby zamieszkać bardzo sympatyczny niedźwiadek, wysokie trawy, może ogródek, w którym królik uprawia marchewki. W pomalowaniu ściany pomogą nam szablony malarskie, które sami z łatwością wytniemy z arkuszy grubszego papieru. Sięgnijmy po sprawdzone połączenie błękitu (np. Królewski Niebieski z palety Dulux EasyCare), zieleni (jak Niedościgniona Limonka) oraz subtelnego brązu (chociażby Czekoladowa Perfekcja).

newsroom-dulux_kids_25_0994_v6.jpg

Batmanie, przybywaj!

A może nasze dziecko bezpowrotnie wsiąknęło w komiksowy świat superbohaterów? Jeśli z prawdziwym zaangażowaniem śledzi kolejne potyczki Batmana i Jokera, zaprojektujmy w jego pokoju ścianę przedstawiającą mroczną metropolię Gotham. Potrzebujemy naprawdę niewiele! Wystarczy, że pomalujemy ścianę na niebiesko, a po jej wyschnięciu stworzymy na jej powierzchni zarysy wieżowców. Jedynym, subtelnym detalem zdradzającym, który film stał się motywem przewodnim aranżacji, będzie znak świetlny.

newsroom-dulux_kids_19_0727_v4.jpg

Przejażdżka z Zygzakiem

Okazuje się, że bardzo wdzięcznym tematem dla dziecięcego pokoju jest również seria filmów „Auta”. Zygzak McQueen to pozytywna postać, która uczy najmłodszych poczucia humoru i pogody ducha. Ściany w filmowym stylu zachwycą nas tym samym piękną, intensywną czerwienią (świetnie sprawdzi się tu odcień Wzorowa Czerwień) połączoną z kolorem żółtym (a raczej Złotym na Medal). Pokój dziecięcy w ciągu tylko jednego weekendu zmieni się w tor wyścigowy lub garaż, w którym można zaparkować swój superszybki pojazd.

pok-j-rajdowca-1.png

Nie mamy pomysłu na aranżację dziecięcego pokoju? Wystarczy mieć oczy i uszy szeroko otwarte! Rozmawiajmy z dziećmi, pytajmy, co je inspiruje, pielęgnujmy ich zainteresowania. Malowanie ścian to jedna z najprostszych metod.

Zobacz nasze pozostałe pomysły na wymarzony pokój Twojego dziecka: https://www.dulux.pl/pl/artykuly/stworz-beztroski-pokoj-marzen


Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Nie jestem szalona, jestem cykliczna” – rozmowa z Samią o cyklicznej naturze kobiet

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Przejdz do: