Kategorie
Polecamy

Gdy rodzice zostają nowożeńcami, czyli jak pogodzić wesele z opieką nad dzieckiem

Jesteś rodzicem i planujesz własne wesele? To nic trudnego! Z nami zaplanujesz wesele, na którym jednym z gości będzie twoje dziecko. Podpowiemy ci też, jak znaleźć idealną salę blisko domu.

Jaką salę wynająć na wesele w 2021 roku, dużą czy małą?

Duże sale weselne w Kielcach nie cieszą się tak wielkim zainteresowaniem, jak jeszcze rok temu. Ten trend niewątpliwie spowodowała pandemia koronawirusa i związane z nią obostrzenia dotyczące między innymi liczby gości na weselu. Dziś narzeczeni wolą zaplanować małe wesele, na dwadzieścia osób, co ma ich ustrzec przed koniecznością informowania gości w ostatniej chwili, że nie będą mogli wziąć udziału w zabawie.

Małe wesele nie oznacza smutnej, pozbawionej atrakcji imprezy. Podobnie jak na tych większych, można ustawić drink bar, szwedzki bufet, foto budkę, wynająć DJ-a, który będzie zabawiał gości. Tradycyjne oczepiny o północy są dziś rzadko spotykane. Zamiast tego gości zabawiają akrobaci lub połykacze ognia.

Małe sale weselne w Radomiu wydają się najlepszą opcją na trudne czasy. Niemniej – jeśli ktoś ma ochotę – można zarezerwować dużą salę i po cichu trzymać kciuki za powodzenie imprezy.

Dziecko na weselu? Zapytaj o pokoje gościnne

Niegdyś ciąża przed ślubem była powodem do pospiesznego zawarcia związku małżeńskiego. Dziś obyczaje są dużo bardziej liberalne i rodzice, którzy decydują się na sformalizowanie związku już po tym, jak ich dziecko przyjdzie na świat, nie należą do rzadkości. W tym momencie często pojawia się pytanie: co zrobić z dzieckiem? Trudno dać je pod opiekę jednej lub drugiej babci, bo przecież one także będą na weselu.

Najwygodniejszym rozwiązaniem jest wzięciem dziecka ze sobą na uroczystość. Sale weselne w większości dysponują pokojami gościnnymi, można w takowym położyć dziecko spać, zostawiając je pod opieką wynajętej na ten wieczór niani. Dzięki temu rodzice mogą celebrować ślub w otoczeniu najbliższej rodziny, jednocześnie mając pewność, że dziecko jest pod dobrą opieką. Takie rozwiązanie oferują między innymi sale weselne w Poznaniu i sale weselne w Szczecinie.

Wesela plenerowe w 2021. O czym warto pamiętać?

Czy będąc rodzicem, można wziąć ślub w plenerze? Oczywiście, że tak! To dobre rozwiązanie, bo jeśli zapraszamy na ślub własne dziecko, zapewne zaprosimy także dzieci gości. A ogród przy sali weselnej to bezpieczne miejsce, w którym maluchy mogą się bawić i na pewno nie będą się nudzić. Wesele we Wrocławiu zorganizowane w plenerze ma wszelkie szanse na powodzenie, nie tylko w sezonie letnim. Już od późnej wiosny do wczesnej jesieni można liczyć na ładną pogodę.

Jednak na wszelki wypadek warto mieć wyjście awaryjne. Tym wyjściem może być sala weselna, do której przeniesiemy imprezę na wypadek nagłego załamania pogody.

Gdzie szukać sali na wesele 2021?

Teoretycznie każdy, kto przymierza się do ślubu i wesela, ma jako takie rozeznanie na temat sal weselnych w okolicy. Jednak sytuacja jest bardzo dynamiczna. Niektóre domy weselne były zmuszone zawiesić działalność, inne znacznie ją ograniczyły. W tej sytuacji najwłaściwsze wydaje się skorzystanie z dobrodziejstwa internetu. Portal Wedding.pl skupia aktualne dane na temat sal weselnych i usługodawców z branży ślubnej. Można nie tylko znaleźć salę, ale też samochód do ślubu, kreacje dla panny młodej i pana młodego, kamerzystę, DJ-a, fotografa itp. Na stronie Wedding.pl dostępny jest też planner wesela. Warto z niego skorzystać, by mieć pewność, że o niczym nie zapomnimy.

Rodzicielstwo

Cud rodzicielstwa

Nie jest typowym poradnikiem – nie ma w nim rad. Są tu raczej słowa, w które warto się wsłuchać (to trudniejsze niż zrobienie czegoś według instrukcji), by uświadomić sobie, co jest ważne w byciu człowiekiem i rodzicem.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *