Kategorie
rzeczy dla dzieci

Ile kosztuje i jak przebiega poród prywatny?

Rozpoczynająca się akcja porodowa to dla kobiety ogromne przeżycie. Fascynacja nią miesza się z lękiem przed nieznanym, choć przyszła mama stara się tego nie pokazywać. Obecnie ciężarne wcale nie muszą korzystać z państwowych placówek medycznych. Aby czuć się lepiej i bezpieczniej, mogą wybrać poród prywatny w jednej z klinik medycznych. Ile on kosztuje i co zawierają pakiety porodowe?

Pakiety porodowe w prywatnych placówkach medycznych

Poród prywatny to zupełnie coś innego niż państwowy. Rodzącej zapewnia się jednoosobową salę i proponuje wiele metod, które mogą złagodzić skurcze. Nie odmawia się podania znieczulenia, jeśli sytuacja na to pozwala, co nierzadko ma miejsce w państwowych szpitalach publicznych. Wszystko po to, aby przyszła mama miała jak największy komfort podczas wydawania na świat dziecka. W pakietach porodowych znajduje się szereg usług, dzięki którym oczekiwanie na potomka będzie wiązało się z przyjemnością, a nie bólem.

Cesarskie cięcie i poród po cięciu cesarskim 
35 PLN
Poród naturalny 
34 PLN
Karmienie piersią 
34 PLN

W skład pakietów wchodzą:

  • Poród naturalny – odbywa się z udziałem położnej i lekarza ginekologa. Mamie i mającemu się narodzić dziecku zapewnia się pełne bezpieczeństwo i opiekę na najwyższym poziomie. Zresztą kobieta jest nią objęta jeszcze przed rozwiązaniem, ponieważ musi się stawiać na regularne KTG już na miesiąc przed wyznaczonym terminem. Podczas porodu kobieta przebywa w sali jednoosobowej zapewniającej prywatność, dzięki czemu może się skupić na skurczach bez obecności osób trzecich. Po narodzinach również zostaje przetransportowana do takiej sali. Przebywa w niej dwie pełne doby, zanim wyjdzie z dzieckiem do domu.
  • Cesarskie cięcie – zabieg jest wykonywany na sali operacyjnej pod okiem wykwalifikowanego personelu. Po jego zakończeniu kobieta trafia na salę intensywnego nadzoru pod opiekę doświadczonych pielęgniarek i położnych. Jeśli wszystko przebiega w porządku, przenoszona jest na salę jednoosobową, w której może odpocząć i oswoić się z obecnością nowego członka rodziny. Cały czas ma pełne wsparcie i pomoc osób dyżurujących na oddziale. Podobnie jak w przypadku porodu naturalnego i pakietu podstawowego, przebywa tam dwie doby. Będzie mogła zostać dłużej, jeśli wykupi rozszerzony pakiet porodowy.
  • Pakiet porodowy Prestige – obejmuje zarówno cesarskie cięcie, jak i poród siłami natury. Opieka, tak samo jak w poprzednich pakietach, jest na bardzo wysokim poziomie. Różnicę stanowi personel, ponieważ mama może skorzystać z usług dedykowanych i wybranych przez nią wcześniej specjalistów: ginekologa oraz położnej. Ma również możliwość uzyskania porad innych specjalistów, jeśli tylko wyrazi takie życzenie. Na oddziale przebywa maksymalnie 5 dób, otrzymując pełne wyżywienie. Jest zakwaterowana wraz z dzieckiem w apartamencie porodowym.

Do pakietów porodowych można dokupić dodatkowe usługi. Ciężarna może skorzystać ze szkoły rodzenia lub po porodzie zamówić wizytę domową położnej.

Ile kosztuje poród prywatny?

Poród prywatny jest dość kosztowny. Aby kobieta mogła urodzić w komfortowych warunkach, musi się liczyć z wydatkiem rzędu kilku tysięcy złotych. Tyle bowiem kosztuje pakiet podstawowy. Jeśli u ciężarnej wskazany jest zabieg cesarskiego cięcia, zapłaci ona około 11000 złotych. Najdroższy pakiet Prestige kosztuje powyżej 15000. Usługi dodatkowe również są płatne. To koszt rzędu kilkuset złotych za jedną.

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Bestsellery księgarni Natuli.pl

Pierwszy osadzony w polskich realiach przewodnik dla rodziców małych dzieci.

Ta prosta, rytmiczna książeczka to wspaniałe zaproszenie do zabawy i czułego, bliskiego kontaktu.

Jak się kochać?
Komunikacja, bliskość, intymność

Tematy, którymi się zajmujemy:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *