Kategorie
Polecamy

Jaki sklep jeździecki wybrać?

Ważne jest, aby zaszczepiać w naszych pociechach pasje już od najmłodszych lat. Jeśli Twoja latorośl odkryła w sobie zamiłowanie do jazdy konnej, zapewne zadajesz sobie pytanie gdzie kupić sprzęt do tego sportu, aby był on odpowiedniej jakości? W tym artykule zastanowimy się, jaki sprzęt jest potrzebny do jeździectwa oraz jakie warunki powinien spełniać sklep, w którym będziemy kupować wyposażenie.

1. Jaki sprzęt jest potrzebny do jazdy konnej?

2. Jak wybrać sklep jeździecki?

Jaki sprzęt jest potrzebny do jazdy konnej?

Sprzęt jeździecki to obszar, który jest niezwykle rozbudowany.

Każdy jeździec musi mieć coś na nogach. Wśród najczęściej spotykanych w tym sporcie rodzajów obuwia możemy wymienić sztyblety, oficerki, oraz kalosze jeździeckie. Same buty to jednak nie wszystko. Jeśli postawimy na niskie obuwie warto także pamiętać o specjalnych ochraniaczach – sztylpach, lub czapsach. 

Chyba najbardziej kojarzącą się z tym sportem częścią garderoby są bryczesy, które otwierają grupę „odzież”. Dalej mamy tu polary, bluzy, kurtki, skarpety, t-shirty czy koszule, a także specjalne ubrania zakładane podczas zawodów. Zawsze najważniejsze jest bezpieczeństwo młodego adepta jazdy konnej, należy zatem pamiętać o kaskach, kamizelkach ochronnych, czy rękawiczkach, a także o palcatach, czy ostrogach.

Sprzęt stricte służący to jazdy konnej stanowią za to czapraki, wodze, siodła i podkładki pod nie, wędzidła, czy lonża. Każdy jeździec powinien dbać o swojego konia. Stąd sklep internetowy oferujący sprzęt do jazdy konnej zwykle ma w swoim asortymencie również kantary, szczotki, derki, paszę czy środki chroniące zwierzę przed owadami.

Wreszcie, należy również pamiętać, że jazda w terenie różni się znacznie od jeździectwa typowo sportowego i wymaga innej odzieży oraz wyposażenia. Na szczęście praktycznie każdy sklep jeździecki jest przygotowany również na taką okazję.

Jak wybrać sklep jeździecki?

Jak w każdej branży, tak i tutaj możemy znaleźć zarówno sklepy stacjonarne, jak i internetowe. Zalety każdego z rozwiązań są dość oczywiste — stacjonarny sklep to możliwość zobaczenia towaru na żywo przed kupnem, przymierzenia odzieży, czy poradzenia się na miejscu obsługi w sprawie wyboru danego modelu. Sklep internetowy z kolei to wygoda, możliwość kupna kilkoma kliknięciami i najczęściej niższa cena. My skupimy się na tym drugim rozwiązaniu.

W sieci możesz znaleźć mnóstwo sklepów oferujących produkty dla koni i jeźdźców. Wiele z nich współpracuje z najważniejszymi producentami, a ich długoletnia bytność na rynku jest gwarancją wykonania usługi w wysokiej jakości. Nie są to jednak rozwiązania idealne, a największym ich minusem jest pewna ekskluzywność związana z bardzo wysokimi cenami oferowanymi przez tego typu podmioty. Czy istnieje zatem na rynku miejsce, które łączy wysoką jakość potwierdzoną przez klientów z (przynajmniej nieco bardziej) przystępnymi cenami? Tak. I jest to znany wszystkim Decathlon.

W ofercie tego sklepu znajdziesz sprzęt niezbędny do uprawiania bardzo szerokiej gamy sportów, w tym właśnie jeździectwa. Zwykle oferta Decathlonu charakteryzuje się bardzo szeroką rozpiętością cenową. Dzieje się tak dlatego, że marka ta wytwarza swoje produkty, często przeznaczone dla początkujących i średniozaawansowanych użytkowników, korzysta jednak także z modeli od innych producentów. Dla przykładu, na ich stronie internetowej można zamówić najtańsze bryczesy już za kilkadziesiąt złotych, obok nich znajdziesz jednak też model za ponad pół tysiąca. Tak skonstruowana oferta sprawia, że każdy może tam znaleźć coś dla siebie.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.