NOWOŚĆ: Rozwój seksualny dzieci
| Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?

Kołdra antyalergiczna. Jak ważna jest dla alergika?

Samo regularne sprzątanie nie wystarczy, aby pozbyć się kurzu i roztoczy. Szczególnie te ostatnie znakomicie czują się w pościeli – ciepłej, nie zawsze dobrze odprowadzającej wilgoć, zapewniającej im schronienie i dostęp do substancji odżywczych z obumarłych komórek naskórka.

To poważny problem, ponieważ w łóżku spędzamy przeciętnie jedną trzecią całej doby, a to oznacza, że przez 8 godzin nic nie chroni nas przed kontaktem z alergenami.

Kołdra antyalergiczna i antyalergiczne poduszki to nowoczesne, ale proste rozwiązanie – dzięki specjalnemu wypełnieniu w takiej pościeli ilość roztoczy spada niemal do zera. Nie są one w stanie przeżyć na lateksowym wypełnieniu, więc cała noc mija spokojnie. Co zaś tyczy się kurzu – ponieważ taką pościel znakomicie odprowadza wilgoć, pierze się ją zdecydowanie łatwiej niż tradycyjne kołdry, a na dodatek wyprodukowana jest z materiałów, które opóźniają osadzanie się drobinek kurzu na powierzchni.

Nie ma sposobu na to, żeby całkowicie wyeliminować z otoczenia kurz i roztocza, ale dzięki zamianie zwyczajnej kołdry na antyalergiczną można znacznie ograniczyć ich ilość, a przede wszystkim zminimalizować ryzyko bezpośredniego kontaktu z alergenami – w zwykłej pościeli powietrze, którym się oddycha jest pełne kurzu, a spora ilość roztoczy może mieć bezpośredni kontakt ze skórą. Kołdra antyalergiczna sprawia, że sen jest nie tylko spokojniejszy i zdrowszy, ale też po prostu przyjemniejszy, dzięki czemu zmniejszają się objawy uczulenia, a poranek można powitać w znacznie lepszym nastroju.

Warto dodać, że kołdry antyalergiczne nie tracą z czasem swoich właściwości – raz kupiona, może być używana przez długie lata i przez cały czas pozostanie nie tylko równie skuteczną ochroną przed kurzem i roztoczami w czasie snu, ale będzie też tak samo wygodna, jak pierwszej nocy. Lekkie, ale ciepłe kołdry antyalergiczne pomagają wypocząć nawet przy bardzo silnych objawach uczulenia – to podstawowy sposób na to, aby przynajmniej przez trzecią część dobry móc cieszyć się znakomitym samopoczuciem.

Źródło:

1. Alergia na roztocza blog-antyalergiczny.pl – http://blog-antyalergiczny.pl/alergia-na-roztocza/

2. Blog dla alergika blog-antyalergiczny.pl – http://blog-antyalergiczny.pl/ktora-koldra-antyalergiczna-pozytywnie-wplywa-na-zmniejszenie-objawow-alergii/

3. Kołdra antyalergiczna dla alergika, sklep alsos.pl – https://www.alsos.pl/k/56/koldry-antyalergiczne


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Dziecko, które wstydzi się swojego ciała

Juul na poniedziałek, cz. 101 – Czy małe dzieci mogą same decydować o tym, kiedy położą się spać?

Empatyczne przedszkole – czy takie istnieje?

Przejdz do: