fbpx
| Makedo – modele zabawek z upcyklingu

Makedo – modele zabawek z upcyklingu

Zestawy australijskiej firmy Makedo są jak klocki lego – można się nimi bawić na nieskończenie wiele możliwości. Tym zabawki z antypodów różnią się jednak od duńskich klocków, że tworzone są z rzeczy pozornie bezużytecznych.

Żeby zostać twórcą upcyklingowych zabawek lub gadżetów dla dzieci nie trzeba być rozchwytywanym na całym świecie designerem. Nie szkodzi, że nie mamy doświadczenia i robimy to pierwszy raz w życiu. Dzięki zestawom Makedo możemy wreszcie wykonać coś z niczego! Australijczycy wymyślili bowiem sposób na zabawki, które niemal w całości wykonywać możemy samodzielnie – potrzebne nam będą do tego jedynie specjalne zestawy zaczepek, zamków i zawiasów Makedo, umożliwiające łącznie ze sobą papieru, plastiku, a nawet tkanin. Dzięki temu mniej skomplikowane projekty dzieci mogą budować samodzielnie. Pomysłodawcy z Makedo chcieli w ten sposób zachęcić zarówno rodziców, jak i najmłodszych do tworzenia nowych, upcyklingowych form z nieprzydatnych opakowań.

Jeśli nie mamy pomysłu na zabawkę, z pomocą przyjdą nam filmy instruktażowe zamieszone na stronie Makedo.com.au. Możemy też kupić odpowiedni zestaw do tworzenia upcyklingowych kwiatków, robotów czy samochodów. Słowem – budowniczych ogranicza jedynie wyobraźnia.

Niestety specjaliści od dziecięcego upcyklingu nie mają jeszcze swojego przedstawicielstwa z Polsce. Dlatego wszystkich, którzy marzą o zestawie Makedo informuję: jeśli chcecie wygrać superzestawy prosto z Australii, zajrzyjcie na stronę konkursu „Dzieci i śmieci”.

Zadaniem konkursowym jest wykonie razem z dzieckiem upcyklingowej zabawki. Na dużych i małych projektantów czeka 6 zestawów Makedo: FreePlay Kit (3x), Find & Make Flowers Kit, Makedo Find & Make Robot Kit i Find & Make Car Kit.
Warto dodać, że wszystkie plastikowe części w zestawach pochodzą z przetworzonych materiałów i są przyjazne dla środowiska. Wniosek nasuwa się sam – bardziej ekologicznych zabawek od Makedo jeszcze nie wymyślono…

Zobacz: mymakedo.com

 


Anna Grafka

Każdy swój dzień zaczyna od kawy (fairtade’owej oczywiście) i wizyty na UlicyEkologicznej.pl, którą wspiera i współtworzy. Codziennie śledzi newsy, tropi trendy, i pisze o wszystkim, co w ekologicznej trawie piszczy. Fascynują ją gadżety, które sprawiają, że ekologia w mieście jest możliwa. Zainspirowana własnymi odkryciami (mimo wyraźnego antytalentu do prac rękodzielniczych) zaopatrzyła się w maszynę do szycia, która wprowadzić ma ją w arkana krawieckiego upcyklingu. Z drobnych rzeczy i pomysłów cieszy się jak dziecko, co zdecydowanie pomaga jej w kontaktach z maluchami.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://ulicaekologiczna.pl/


Przeczytaj więcej:

natuli.pl
Uważność – najlepsze książki dla dzieci i dorosłych

OKULARY
Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci

wychowanie
Wróciliście z wakacji i… musisz odpocząć?

ciąża i poród
Z kim rodzić? Dlaczego wsparcie w porodzie jest takie ważne

niemowlę
Jak nauczyć dziecko samodzielnego zasypiania? Cz. 1

edukacja alternatywna
Znajomość języków to kluczowa kompetencja przyszłości

olini
Jak wybrać tłuszcz do smażenia?

edukacja alternatywna
Dlaczego leśna edukacja może uratować świat?

wychowanie
Jak pomóc dziecku regulować emocje?

zdrowie
7 powodów, dla których warto pozwolić dziecku się pobrudzić

wychowanie
5 rzeczy, które pomagają dzieciom w efektywnym wypoczynku

wywiady
MamaGathering 2019 – przestrzeń stworzona przez kobiety dla kobiet