Kategorie
Polecamy

Najlepsze smartwatche dla dzieci. 5 funkcjonalnych modeli dostępnych na rynku

Smartwatche nazywane są inteligentnymi zegarkami. Z jednej strony łączą w sobie cechy klasycznych czasomierzy, z drugiej – smartfonów, wodoodpornych aparatów fotograficznych, a nawet… przenośnych elektrokardiografów. Wybieramy najlepsze smartwatche dla dzieci.

Zegarek, który wyznacza trasę, liczy kroki, a na dodatek może odebrać połączenie z drugiego końca globu. Nie, to nie science fiction – to rzeczywistość, w której wyświetlacz coraz częściej zastępuje wskazówki. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, wybierając smartwatch dziecięcy.

Ranking smartwatchy dla dzieci. Jak wybrać najlepszy smartwatch dziecięcy?

Czasy, w których na rynku dostępnych było zaledwie kilka modeli smartwatchy dziecięcych, już bezpowrotnie minęły. Duży wybór może nas jednak przyprawić o zawrót głowy. Modele różnią się przecież między sobą wyglądem, dostępnymi funkcjami i, oczywiście, ceną. Sprawdźcie, na jakie smartwatche dziecięce warto zwrócić uwagę. Prezentujemy ranking smartwatchy dla dzieci.

  1. TCL Family Watch MT40X – umożliwia rozmowy wideo 4G, pozwala sprawdzić aktualną lokalizację na mapie (wbudowany moduł GPS). Wyposażony jest w funkcję wzywania pomocy, posiada odporny na uszkodzenia mechaniczne dotykowy ekran. Wodoodporny. Cena: 447 zł.
  2. Garett Kids Time 4G Plus – umożliwia rozmowy wideo 4G, zawiera moduł GPS, obsługuje kartę SIM. Wyposażony jest w funkcję GEOogrodzenie, informującą rodzica o przekroczeniu wyznaczonej wcześniej bezpiecznej strefy dla dziecka. Wodoodporny. Cena: 459 zł.
  3. Garrett Kids Happy – umożliwia wysyłanie krótkich wiadomości głosowych, zawiera moduł GPS i aparat fotograficzny. Wyposażony jest w funkcję GEOogrodzenie, posiada przycisk SOS. Wodoodporny. Cena: 269 zł.
  4. Forever Kids Watch SEE ME KW-300 – umożliwia rozmowy telefoniczne, pozwala ustalić położenie dziecka (wbudowane moduły GPS i WiFi). Mierzy aktywność (ilość kroków, przebyty dystans). Wodoodporny. Cena: 149,99 zł.
  5. Forever Kids Watch CALL ME 2 KW-60 – umożliwia rozmowy telefoniczne i zdalny podsłuch, posiada przycisk SOS, obsługuje kartę microSIM. Cena: 99 zł.

Smartwatche dla dzieci. Dobry smartwatch dla twojego dziecka nie musi być drogi!

Wybierając dla dziecka smartwatch, warto pamiętać o tym, że potrzeby najmłodszych użytkowników znacznie różnią się od potrzeb osób dorosłych. Zamiast celować w rozbudowane, umożliwiające płatności zbliżeniowe modele, lepiej sprawdzić, czy zegarek smartwatch ma ekran dotykowy, pozwala na szybkie odczytanie wiadomości, posiada aparat fotograficzny, a nam, rodzicom, umożliwia sprawdzenie lokalizacji dziecka. Zegarek dla dzieci smartwatch koniecznie musi być też odporny na uszkodzenia, a więc wykonany z tworzywa sztucznego, odpornego na kurz i zalania. Powyższe zestawienie udowadnia przy tym, że funkcjonalny smartwatch dla dziecka nie zawsze musi być drogi – najtańszy model, który łączy w sobie wszystkie te cechy, kosztuje niespełna 150 zł. Zegarek Forever Kids Watch SEE ME KW-300, bo o nim mowa, sprawdzi się w niemal każdych warunkach i zapewni wam stały kontakt z dzieckiem. Mali użytkownicy z pewnością zwrócą też uwagę na funkcje sportowe (m.in. krokomierz czy licznik kalorii) i atrakcyjny, nowoczesny wygląd – w niebieskiej bądź różowej odsłonie. W końcu smartwatche dla dzieci muszą też się świetnie prezentować!

Smartwatche wodoodporne. Zakup smartwatcha a klasy wodoszczelności

Wspomnieliśmy wcześniej, że idealny smartwatch dla dzieci powinien być wodoodporny. Należy przy tym pamiętać, że poszczególne modele różnią się od siebie klasą wodoszczelności. Podczas gdy jeden inteligentny zegarek zniesie jedynie drobne zachlapania w czasie mycia rąk, inny będzie mógł towarzyszyć dzieciom w czasie zabaw na basenie. Smartwatche wodoodporne są oznaczane jedną z klas wodoszczelności:

  1. WATERPROOF – odporny na niewielkie zachlapanie.
  2. 3 ATM (30 M) – odporny na zachlapanie i duży poziom wilgotności (np. w czasie deszczu).
  3. 5 ATM (50 M) – odporny na zanurzenie w wodzie, nie nadaje się do nurkowania.
  4. 10 ATM (100 M) – nadaje się do całkowitego zanurzenia w wodzie i nurkowania bez akwalungu.
  5. 20 ATM (200 M+) – przeznaczony dla nurków, nadaje się do nurkowania z akwalungiem.

Wodoszczelne smartwatche są doskonałą propozycją dla wszystkich dzieci, które uwielbiają spędzać czas aktywnie. Niezależnie od tego, czy będą bawić się w deszczu, czy odpoczywać nad jeziorem, zawsze będą z wami w kontakcie. Smartwatch to nie tylko wygoda i niezależność dla małych użytkowników – to także pewność i bezpieczeństwo dla rodziców.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.