Kategorie
Polecamy

O czym należy pamiętać, kupując materac dla dziecka?

Kręgosłup małego dziecka rozwija się oraz kształtuje zarówno w dzień, jak i podczas nocy. Odpowiednia jakość snu oraz długość jest tak samo istotnym aspektem, jak odpowiednie odżywanie dziecka. Ma to ogromny wpływ na jego zdrowie w późniejszym okresie życia. Pozwala wyrabiać właściwe nawyki i kształtuje małego człowieka. Prawidłowo wyspane dziecko potrafi lepiej się koncentrować, ma lepsze samopoczucie oraz więcej energii do codziennej zabawy i nauki. Jednak, aby odpoczynek był jak najbardziej efektywny, maluch potrzebuje odpowiedniego materaca. Zanim zakupi się tego typu przedmiot, warto zapoznać się z jego specyfikacją, co ułatwi wybór idealnego materaca dla dziecka.

Rozmiar materaca to podstawa

Dzieci rosną bardzo szybko, a także zmienia się ich masa ciała. Dlatego wybierając odpowiedni materac, trzeba wziąć te czynniki pod uwagę. Zignorowanie tej kwestii może nie tylko szkodzić dziecku, ale także być niepotrzebnym wydatkiem, gdyż trzeba będzie często wymieniać materac, tak by pasował do rozmiaru ciała malucha. Dlatego trzeba precyzyjnie dopasować jego rozmiar do stelażu łóżeczka. Od tej kwestii będzie zależało obciążenie, które powinien wytrzymać materac. Dla niemowlaków najlepiej nada się rozmiar od 120/60, 140/70 lub 130/70. Tego typu materace oznaczone są na etykiecie jako 0+. Warto wspomnieć, że dla niemowląt zaleca się materace dłuższe o 20 cm od ciała dziecka.

Większy wybór rozmiarów jest dla dzieci powyżej drugiego roku życia. To materace o wymiarach 160/80, a nawet 140/200. Dla dziecka od 2. do 5. roku życia można wybrać materac 160/70, jednak trzeba liczyć się z tym, że posłuży przez 2-3 lata. Lepszym, rozwiązaniem będzie zakup materaca większego, nawet 90/200 cm. Dzięki temu materac może być użytkowany przez wiele lat. Można zakupić materac w Pabianicach, gdyż sklep oferuje szeroki asortyment produktów, a doświadczeni sprzedawcy zawsze chętnie doradzą i pomogą.

Rodzaj i twardość materaca

Najczęściej rekomendowanym modelem jest materac stworzony z pianki PUR np. marki Hilding. Tego typu przedmioty dostępne są w różnej twardości, gęstości oraz rodzajach. Zastosowana w nim pianka charakteryzuje się dużą elastycznością, zapewnia dobrą gęstość, a dodatkowo jest bardzo komfortowa dla użytkownika. To rozwiązanie gwarantuje wytrzymałość oraz brak odkształcania się produktu pod wpływem masy ciała. Warto jednak wybierać materace najwyższej jakości, ponieważ tańsze wersje mogą być poddane na wilgoć, co może doprowadzić do powstawania groźnej dla zdrowia pleśni. 

Kolejnym produktem, który nada się dla dziecka jest materac z pianki lateksowej, o czym można przeczytać na: https://materacepabianice.pl/na-jakie-materace-dzieciece-zwrocic-uwagePosiada on naturalne żywice z drzewa kauczukowego. Jest elastyczny oraz dobrze radzi sobie z zginaniem i ściskaniem. Ma większą gęstość niż pianka, dzięki czemu stanowi bardzo dobre podparcie dla kręgosłupa dziecka. Jednak najważniejsze jest to, że oddaje on 100% wilgoci, zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza. Dobrze zadbany materac lateksowy może służyć nawet 10 lat. Trzecim optymalnym rozwiązaniem jest materac kieszeniowy. Najczęściej użytkują go dzieci w starszych grupach wiekowych. Może był obłożony piankom lub lateksem. Jednak trudno jest wykonać go w rozmiarach niestandardowych. Warto także skupić się na tym, aby materac posiadał właściwości hipoalergiczne, zwłaszcza, gdy dziecko jest alergikiem. Tego typu rozwiązanie zapewni odpowiednią higienę snu, a także uniemożliwi rozwój różnych alergenów, które są szkodliwe dla wszystkich ludzi.

Kupując materac dla dziecka, trzeba wiedzieć, jaka grubość będzie optymalna. Za miękki lub zbyt twardy może powodować bóle pleców oraz spory dyskomfort podczas wypoczynku. Ogólnie można przyjąć, że materac dla niemowlęcia powinien być średnio twardy. Natomiast w przypadku starszych dzieci, ma się szerszy wybór. W zależności od wagi dziecka można wybierać między H1 czy H2.

Kupując odpowiedni materac dla dziecka, trzeba pamiętać, aby wybierać spośród rekomendowanych producentów, którzy gwarantują najwyższą jakość produktu np. https://materacepabianice.pl/idealny-materac-dla-nastolatka-hilding-breakdance/. Stawiając na sprawdzone, dobre marki, rodzice oraz dzieci dają sobie gwarancję na to, że otrzymują produkt z najwyżej półki. Zapewni to także, prawidłowy rozwój oraz dobre samopoczucie malucha.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.