100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Perfekcyjny zimowy urlop z rodziną

Perfekcyjny zimowy urlop z rodziną

Nigdzie w Europie na rodziców z dziećmi nie czeka tak bogata oferta, jak w Serfaus-Fiss-Ladis.

Według słownika języka polskiego słowo „perfekcyjny” znaczy „idealny” lub „dopracowany w każdym szczególe”. Mimo, że w rzeczywistości osiągnięcie perfekcji jest raczej niemożliwe, to przy odpowiednim zaangażowaniu można osiągnąć stan bliski perfekcyjności. Doskonałym dowodem na to jest Serfaus-Fiss-Ladis. Już przed laty region postawił sobie za zadanie zostać najpopularniejszą austriacką destynacją w kontekście zimowego urlopu. Dziś jest w tej dziedzinie numerem jeden w skali Europy. Specjaliści uważają nawet, że na całym świecie próżno szukać regionu sportów zimowych o podobnie perfekcyjnej ofercie dla rodzin, co na płaskowyżu ponad doliną Inntal w Tyrolu.

Serfaus-Fiss-Ladis wyróżnia się znacząco na tle innych ośrodków narciarskich ze względu na dosłowną realizację hasła „Perfekcyjna zima z rodziną”. Oznacza to, że zarówno dorośli, jak i dzieci znajdą tu dopasowaną do swoich potrzeb i wymagań ofertę – od najwyższej jakości stoków po imprezy après-ski. Ponad tuzin wyróżnień renomowanych czasopism i platform internetowych to potwierdzenie, że Serfaus-Fiss-Ladis z uniwersalną ofertą zimową należy do europejskiej czołówki. 80 procent tras narciarskich oznakowanych jest kolorem czerwonym lub niebieskim, zatem nadają się idealnie zarówno dla dzieci jak i dla rodziców. W roku 2009 Serfaus-Fiss-Ladis uruchomił pierwszą kolejkę krzesełkową na świecie, która jest bezpieczna dla dzieci. Obecnie pracują już cztery takie instalacje, więcej niż w jakimkolwiek innym ośrodku narciarskim w Europie.

Na łącznie 214 km tras narciarskich w Serfaus-Fiss-Ladis, na wysokości pomiędzy 1 400 a 2 000 m n.p.m. prawie 125 000 metrów kwadratowych zarezerwowanych jest wyłącznie dla dzieci. Zimowym rajem dla dzieci jest szkółka narciarska Kinderschneealm usytuowana tuż przy stacji środkowej kolejki Komperdellbahn, a także park Murmlipark, ulokowany centralnie na oślej łączce w wiosce. W Fiss, zaraz obok stacji środkowej kolejki Sonnenbahn, na najmłodszych czeka szkółka Bertas Kinderland. 250 instruktorów i instruktorek jazdy na nartach z wykształceniem pedagogicznym uczy dzieci jazdy na nartach w ich ojczystych językach, w oparciu o zabawę oraz dużo humoru. Oczywiście również dla dzieci pragnących nauczyć się jeździć na snowboardzie wydzielone zostały specjalne strefy. Do takich należą na przykład teren dla początkujących Circus na Komperdell w Serfaus lub Boarderclub przy wyciągu talerzykowym w Fiss. W nauce najważniejsze jest dobre samopoczucie dzieci, a nie wyniki. Jeśli dziecko nie ma ochoty na naukę, może się bawić lub brać udział w innych, odpowiednich dla dzieci zajęciach. Ambicje dzieci sprawiają, że szybko nadrabiają zaległości i mimo początkowej niechęci prędko osiągają rezultaty. 

Perfekcyjna zima z rodziną

Innowacyjne, przyjemne i niekiedy wyjątkowe pomoce dydaktyczne oraz wydzielone odcinki stoków w szkółce Kinderschneealm Serfaus, w parku Murmlipark w Serfaus oraz w szkółce Bertas Kinderland w Fiss-Ladis zapewniają dzieciom komfort i są gwarancją niezakłóconej zabawy. Ponadto do dyspozycji dzieci są wyciągi dywanowe, las z dinozaurami, park ze zwierzętami, Indiański Świat u Berty, jaskiniowy świat w Fiss, dziecięca scena, plac zabaw, tor saneczkowy, trasy wyścigowe, wieża wspinaczkowa, karuzela, dziecięcy parkour, tory z przeszkodami dla dzieci, szlak dla dzieci Murmlitrail oraz Niedźwiedzi Stok (multimedialny zjazd z przygodami). Trzy restauracje przeznaczone są na wyłączny użytek dzieci ze szkółek narciarskich oferując zabawę i przygody podczas przerwy obiadowej.

Jeśli z powodu złych warunków pogodowych zdarzy się, że w śnieżnej krainie zrobi się nieprzyjemnie, w pobliżu znajdują się przytulne schroniska, w których wyspecjalizowane opiekunki i opiekuni zadbają o moc atrakcji, zabawę i słowa pociechy. Dla starszych dzieci, które czują się już pewnie na nartach lub snowboardzie, przygotowane są tory przeszkód o różnym stopniu trudności, w tym instalacje Serfauser Sauser, Fisser Flieger lub Skyswing, dostarczające moc różnorodnej rozrywki.

Także wieczorne atrakcje w Serfaus-Fiss-Ladis przygotowane są z myślą o rodzinnym wypoczynku. Trzy widowiska Adventure Night w Serfaus, Nightflow w Fiss oraz Magic Ladis z pewnością przypadną do gustu rodzicom i sprawią wiele radości również dzieciom.

Po dniu pełnym emocji na stokach, trasach biegowych, torach saneczkowych, zimowych szlakach do wędrówek lub w parkach Fun Area niewątpliwie każdy będzie miał o czym opowiadać. Gdzie? Najlepiej podczas wieczornych spotkań i kolacji w jednym z wysokiej jakości hoteli bądź pensjonatów. Region dysponuje szeroką ofertą noclegową na każdą kieszeń i gust, od przytulnych pensjonatów ze śniadaniem, przez hotele, hotele z odnową biologiczną, aż po ekskluzywne domki górskie. Wszystko – w tym również karnet narciarski – można szybko i wygodnie zarezerwować online na stronie www.serfaus-fiss-ladis.at.

 Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera
Odwiedź stronę autorki/autora:
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Czy fluor jest niebezpieczny?

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Przejdz do: