100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Z głową w chmurach! Zabawki do… tworzenia zabawek

Z głową w chmurach! Zabawki do… tworzenia zabawek

Dzięki marzeniom dzieci są spokojniejsze i rzadziej czują niepokój. Są też bardziej zmotywowane do wykonania zadań i to w krótszym czasie! Do takich wniosków doszli naukowcy na Uniwersytecie w Południowej Kalifornii. Marzenia pomagają także w koncentracji oraz wpływają pozytywnie na wyniki w nauce. Pozwalają optymalnie się zrelaksować, co jest nieocenionym wsparciem dla rozwoju emocjonalnego i odpoczynkiem dla mózgu. Dziecko rozmarzone może wprowadzić w życie niesamowite pomysły – zatem pozwólmy dzieciom marzyć i ubogacać przestrzeń fantazji.

Najlepsze książki dla dzieci i rodziców - księgarnia Natuli.pl

Marzycielka z Tel Awiwiu

Była sobie raz mała dziewczynka, która lubiła tworzyć różne gry i zabawy dla swoich przyjaciół. Dorastała z głową pełną pomysłów, z każdym dniem ciekawszych, a tworząc je i wprowadzając w życie, uszczęśliwiała innych. Z czasem zauważyła, że jej pomysły przynoszą wiele radości dzieciom, które z pasją oddawały się kreatywnej zabawie. Kiedy dorosła, zamiłowanie do tworzenia zmieniło się w zawód i mała dziewczynka wyruszyła w świat, by dalej tworzyć. To nie bajka – to przykład spełnienia marzeń dziecka o wielkiej wyobraźni. Mowa o Alex Khaykin, twórczyni marki kreatywnych zabawek KIPOD!

Narodziny zawodu z pasji

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było nie tylko zdrowe – co oczywiste – ale także szczęśliwe. Na szczęście wpływ ma wiele czynników – jednym z „przyziemnych” jest dobra praca – idealnie, jeśli wykonywana z zamiłowania i z pasją. Alex od najmłodszych lat z oddaniem wymyślała ciekawe zabawy, które zbierały grono miłośników. Zamiłowanie to przerodziło się w twórczą pracę. Obecnie projektuje designerskie zabawki z drewna, rozwijające zdolności motoryczne i poznawcze dziecka.

Reklama sponsora artykułu

KIPOD Bare Wood Drewniany Miś

Złóż i pomaluj swojego własnego misia. Prosta i urocza zabawka, która pozwoli dziecku stworzyć wyjątkowego i niepowtarzalnego drewnianego misia.

ZOBACZ

KIPOD Sticar Drewniane auta z naklejkami

Zaprojektuj i udekoruj swój własny tor wyścigowy i samochody. Kipod Sticar to kreatywny zestaw dwóch aut z drewna bukowego z naklejkami i taśmą-torem.

ZOBACZ

KIPOD Funny Creatures Wesołe Stworki

Stwórz własne stworki, które będą śmieszyć zamiast straszyć. KIPOD Funny Creatures to zestaw elementów z bukowego drewna i naklejek, które można dowolnie łączyć i ozdabiać.

ZOBACZ

Drewniaki Kipod przeznaczone są do składania, dlatego każda zabawka może wyglądać inaczej!
Zamysłem marki jest stworzenie warunków do kreatywnego spędzania czasu wolnego oraz stymulowanie rozwoju za pomocą lubianych przez dzieci zabaw manualnych. Ustawianie, utrzymanie równowagi, malowanie, wyklejanie, przeplatanie, wycinanie to czynności, którym maluchy oddają się z ochotą.

Kipod to genialny design ukryty w prostych formach zabawek, w których budowie dziecko niejako uczestniczy. To niesamowita przestrzeń do działania, nieograniczone możliwości ich kreatywnego wykorzystania i beztroska zabawa mająca przełożenie na zdolności manualne dziecka. Marka KIPOD to doskonały przykład na to, że marzenia się spełniają.

Pozwólmy dzieciom marzyć!

Doskonalenie umiejętności, talentów, zainteresowań jest bardzo ważne – jednak dla zapewnienia dziecku zdrowego rozwoju w dłuższej perspektywie niezbędne jest, by znalazło ono czasu na spokojną refleksję – zabawę z pasją i twórcze się jej oddanie! Wolny czas, czas poświęcony refleksji to czas dziecka do dowolnego zagospodarowania – najlepiej, by był wykorzystany na spokojne rozmyślanie i beztroskie oddanie się marzeniom.Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

8 sposobów, które pomogą ukoić płaczące niemowlę

Czym się bawić? O zabawkach adekwatnych do wieku dziecka

3 niecodzienne sposoby na owoce w diecie dziecka

Przejdz do: