Kategorie
Polecamy

Zabawki i upominki ze świata Minecraft – zabawa dla najmłodszych oraz dorosłych fanów gry!

Minecraft to jedna z popularniejszych produkcji gamingowych na całym świecie. Cel tej stworzonej w 2011 roku gry to po prostu rozgrywka sama w sobie. Jednym z najważniejszych atutów Minecrafta jest dowolność. Uczestnicy rozgrywki mogą wykorzystywać losowo generowane elementy otoczenia w celu tworzenia budowli i monumentów, czy wytwarzania przedmiotów. Olbrzymi sukces gry sprawił, że dość szybko trafiły na rynek takie produkty jak na przykład książki i różne gadżety. Ciekawym produktem są także klocki LEGO Minecraft – są one niemal doskonałym odwzorowaniem gry w świecie rzeczywistym. Dlaczego warto wybrać klocki LEGO oparte na rozgrywce Minecraft? Przeczytaj nasz tekst, a poznasz odpowiedź.

Zestawy LEGO Minecraft

Obecnie dostępne są na rynku różnorodne zestawy LEGO Minecraft. Poniżej zostały przedstawione najbardziej popularne zestawy spośród wszystkich z nich:

  • Opuszczona wioska,
  • Wioska lamy,
  • Nowoczesny domek na drzewie,
  • Najazd złosadników,
  • Lodowy zamek,
  • Bastion w Netherze,

Czym charakteryzują się powyższe zestawy LEGO? Odpowiedź znajdziesz poniżej.

Opuszczona wioska

Zestaw ten przedstawia wioskę zajętą przez zombie. Uczestnicy zabawy mogą liczyć na wiele funkcjonalności, a zabawa wymaga między innymi takich działań jak: zbudowanie ogniska czy przebudowywanie wioski (budynki i pozostałe, drobniejsze akcesoria) w celu stworzenia własnych, oryginalnych konstrukcji.

Wioska lamy

Do największych atutów tego zestawu należą nie tylko postacie znane fanom gry Minecraft, ale także sześć modyfikowanych modułów. Dzięki temu wystarczy wykazać się odrobiną inwencji, by móc właściwie dowolnie zmieniać ustawienie poszczególnych części planszy. Ciekawym dodatkiem jest lama, która pluje na znajdujące się w pobliżu postacie. Oczywiście, nie używa ona do tego celu wody, lecz niebieskich kostek.

Nowoczesny domek na drzewie

Rozwiązanie to przyciągnie każdego, kto chce zbudować wysoką, strzelistą konstrukcję. Domyślnie konstrukcja ta składa się z czterech pomieszczeń, ale tak naprawdę to uczestnik zabawy zdecyduje, jak ostatecznie będą prezentować się domki na drzewie.

Najazd złosadników

Jest to trzyczęściowy zestaw o wysokości 34 centymetrów oraz szerokości wynoszącej 26 centymetrów. Dobrym pomysłem jest połączenie go np. ze wspomnianym już zestawem Opuszczona wioska. Połączenie zombie oraz złosadników to bez wątpienia ciekawy mix.

Lodowy zamek

Lodowy zamek to nie tylko rozbudowana konstrukcja pełna szkieletów, ale także – o czym warto pamiętać – takie dodatkowe funkcjonalności jak na przykład wyrzutnia wystrzeliwująca strzały. Dzięki temu możemy rozegrać bitwę z prawdziwego zdarzenia.

Bastion w Netherze

Zadaniem gracza jest przedarcie się do ognistego bastionu. Można do tego celu wykorzystać np. dynamit, miecz, kuszę czy topór.

Łączenie zestawów ze sobą?

Myślą przewodnią rozgrywki w Minecraft jest elastyczność i szerokie możliwości w zakresie konstrukcji. Nie inaczej jest w przypadku klocków LEGO. Poszczególne zestawy da się modyfikować nie tylko w obrębie jednego produktu, możliwe jest także łączenie ze sobą różnych zestawów.

Klocki LEGO Minecraft – dobre rozwiązanie dla dzieci i dorosłych

Jeśli chodzi o zestawy LEGO Minecraft, to większość z nich (w tym na przykład wyżej opisane) są oparte na prawdziwych planszach dostępnych w grze. Taki stan rzeczy oznacza, że klocki Minecraft oferowane w ramach serii LEGO Minecraft są świetnym rozwiązaniem dla fanów tej kultowej już rozgrywki. Każdy, kto miał do czynienia z opisywaną grą i jest jej zagorzałym fanem, z pewnością rozpozna kolorystykę, piksele i motywy – jest tak, ponieważ zestawy LEGO wiernie odwzorowują popularne mapy.

Oczywiście, nie oznacza to jeszcze, że klocki LEGO Minecraft są rozwiązaniem przeznaczonym jedynie dla fanów tej gry. Zestawy te mogą być świetnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu przez dziecko oraz osobę dorosłą. Tworzenie konstrukcji złożonych z kilkuset różniących się między sobą pod kątem kolorystyki, rozmiarów oraz kształtów elementów to zadanie, które może dobrze rozwinąć Twoje zdolności manualne lub zdolności osoby, którą zamierzasz obdarować prezentem.

Minecraft to gra, którą przyciągnęła miliony dzieci i dorosłych na całym świecie. Dlaczego z klockami nie miałoby być podobnie?

Klocki LEGO Minecraft

Zestawy klocków LEGO, oparte na powszechnie znanej grze Minecraft to dobre rozwiązanie, jeśli szukasz rozrywki, które zajmie Tobie lub bliskiej Ci osobie wiele godzin. Szeroka gama zestawów sprawia, że rozwiązaniem tym powinny zadowolić się zarówno dzieci, jak i nieco starsi fani klocków.

Klocki Minecraft z serii LEGO (oczywiście, tyczy się to także wielu innych kolekcji) to ciekawy pomysł, jeśli chcesz rozwijać zdolności manualne, wyobraźnię przestrzenną oraz pamięć. Odpowiednie dobrane klocki mogą być niemal tak samo dobrym sposobem na trenowanie umiejętności umysłowych, jak na przykład Sudoku, warcaby czy nawet szachy.

Avatar photo

Autor/ka: Marlena Jakubik

Tekst pochodzi od redakcji dziecisawazne.pl lub od partnera


Mądry rodzic, bo czyta…

Sprawdź, co dobrego wydaliśmy ostatnio w Natuli.

Czytamy 1000 książek rocznie, by wybrać dla ciebie te najlepsze…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.