100+ prezentów na DZIEŃ DZIECKA > zobacz
| Zęby dzieci są ważne! Chcesz pracować jako higienistka stomatologiczna?

Zęby dzieci są ważne! Chcesz pracować jako higienistka stomatologiczna?

Mycie zębów małych dzieci:

  • kiedy dziecko nie ma jeszcze ząbków, możesz myć delikatnie dziąsła silikonową szczoteczką nakładaną na palec (z niewielką ilością wody)
  • w momencie pojawienia się pierwszego ząbka zacznij myć jamę ustną silikonową szczoteczką nakładaną na palec, z użyciem minimalnej ilości naturalnej pasty dla dzieci (tyle, ile główka od szpilki)
  • kiedy pojawi się więcej ząbków zacznij używać odpowiedniej szczoteczki z gęstym włosiem,; zwiększ ilość pasty (tyle, ile ziarenko groszku)
  • myj zęby dziecka rano i wieczorem
  • myj co najmniej minutę
  • myj zęby dziecka według metody: powierzchnia gryząca- powierzchnia wewnętrzna- powierzchnia zewnętrzna (nie szoruj zębów poziomo, tylko “wymiataj” z góry, od dziąseł w dół)
  • dziecko powinno płukać buzię po myciu zębów; połykanie pasty nie jest szkodliwe, pod warunkiem że jest to naturalna pasta do zębów przeznaczona dla dzieci

Praca higienistki stomatologicznej

Edukacja stomatologiczna najmłodszych pacjentów może być prowadzona przez wykwalifikowaną higienistkę stomatologiczną (policealna.gowork.pl). Zajmuje się ona wspieraniem stomatologa przy wykonywaniu zabiegów dentystycznych, ale nie tylko. Może realizować wstępne badania stomatologiczne oraz zabiegi profilaktyczno-lecznicze pod nadzorem i na zlecenie lekarza.

W zakresie jej obowiązków zawodowych znajduje się również prowadzenie stomatologicznej edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia w różnych stanowiskach, między innymi w przedszkolach, szkołach podstawowych i szkołach średnich.

Aby zostać asystentką stomatologiczną należy uzyskać średnie wykształcenie medyczne. Higienistka stomatologiczna jest reprezentantką średniego personelu medycznego. Może wykonywać swoje obowiązki zawodowe po ukończeniu m.in. szkoły policealnej w Warszawie na kierunku zawodowym higienistki stomatologicznej. Drogę do kariery otworzy jej ukończenie studiów wyższych na kierunku lub w specjalizacji higienistki stomatologicznej. Wymagane będzie przy tym odbycie co najmniej 1688 godzin kształcenia w zakresie higieny stomatologicznej oraz zdobycie minimum tytułu zawodowego licencjata.

Foto: flikr.com/javcon117


Dzieci są ważne

Redakcja serwisu dziecisawazne.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: https://dziecisawazne.pl/
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

“Nie jestem szalona, jestem cykliczna” – rozmowa z Samią o cyklicznej naturze kobiet

“Wiem, jak bardzo mnie kochacie i martwicie się, że nie chcę jeść nowych rzeczy”. List dziecka z neofobią żywieniową

5 przepisów na niesamowite lody z bananów!

Przejdz do: