Aga Nuckowski
Czego potrzebuje matka, żeby odpocząć
Zewsząd słychać, że szczęśliwa mama to szczęśliwe dziecko. Tymczasem rzeczywistość pokazuje, że dzisiejsza mama może i jest szczęśliwa i spełniona, ale przede wszystkim jest zmęczona. I choć wypad do fryzjera czy masaż bywa przyjemny, nocny maraton serialowy albo scrollowanie Instagrama może zrelaksować po trudnym dniu, warto się zatrzymać i zastanowić, czy to faktycznie ten rodzaj odpoczynku, którego potrzebujemy? Z tego webinaru dowiesz się, jak zarządzać swoją energią, jak zbudować konieczną siatkę wspierających relacji oraz jak świadomie budować życie, z którego nie będziesz chciała uciekać.
Joanna Bylinka
Ogarnij emocje dziecka (i swoje) z ekspertem!
Webinar z Joanną Bylinką, dyrektorką Neufeld Institute Poland, psycholożką i psychoterapeutką, która podzieli się swoją wiedzą na temat rozwijania odporności emocjonalnej i psychicznej dziecka. Omówimy różnice między złością a frustracją, a także dowiemy się, czy lepiej powiedzieć „jestem smutna” czy „czuję smutek”.
Jarek Żyliński
„Niech się biją…?!” – jak reagować
Szukasz skutecznych sposobów na rozwiązywanie konfliktów między dziećmi? Z tego webinaru dowiesz się, kiedy i jak reagować na spory między dziećmi, czy rodzic powinien się wtrącać w relacje rówieśnicze, oraz czy rodzeństwa muszą się kłócić i jak rodzic może na to wpływać.
Zuzanna Kołacz-Kordzińska, Natalia Fiedorczuk
Połóg. Co zmienia się w życiu rodzica i jak się na to przygotować?
Czy połóg jest rzeczywiście taki straszny, jak się mówi? Dowiedz się również, jaką rolę odgrywa współrodzic w tym okresie. A co najważniejsze, rozmawiamy o tym, jak zadbać o siebie i utrzymać zdrowe relacje z partnerem podczas tego wyjątkowego czasu.
Zosia i Dawid Rzepeccy
Jak nie stracić związku po urodzeniu dziecka?
Jednym z najczęstszych problemów rodziców w zachowaniu swojego życia intymnego jest zmiana roli z partnera na rodzica.Na tym webinarze opowiemy wam jak zachować równowagę, między rodzicielstwem a bliskością i intymnością w relacji. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, i jak zachować świeżość i wzajemne zainteresowanie, przy zmęczeniu i małej ilości wolnego czasu.
Zobacz Także:
Agata Dutkiewicz
Dziecko i jedzenie – co zrobić, żeby nie obudzić się z ręką w talerzu?
Każdy z nas posiada własną relację z jedzeniem, która kształtuje się od pierwszych dni życia. Podczas webinaru skupimy się na tym jak wspierać dzieci w budowaniu optymalnej relacji z jedzeniem, pomimo pułapek współczesności i powszechnych problemów z odżywianiem.
Katarzyna Dworaczyk
Mam dość dobrych rad! Jak towarzyszyć w emocjach dzieciom i rodzicom.
Rozmawiamy o tym, czego potrzebują osoby, które przeżywają emocje, czy to dzieci, czy nastolatki czy dorośli. Opowiemy również o tym, dlaczego tak łatwo wpadamy w ratownictwo, a potrzeba… no właśnie, czego?
Prowadząca: Aga Nuckowski
Kiedy dziecko „rządzi” w domu
Dzieciach, które „rządzą” w rodzinie, zawsze muszą być pierwsze, chcą więcej, muszą mieć ostatnie zdanie i kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdarza się, że są dominujące i agresywne wobec rodzeństwa lub nękają rówieśników. Z czego wynika ich zachowanie? I jak możemy im pomóc?
Prowadzące: Weronika Janik, Natalia Fiedorczuk
Nietypowe dzieciństwo, nietypowe rodzicielstwo
Webinar o wyzwaniach i radościach wewnątrz atypowej rodziny. Kiedy i jak jest trudno, kiedy i jak jest wyjątkowo? Czego potrzebuje nietypowy nastolatek, czego potrzebuje rodzic?
Prowadząca: Aneta Zychma
Śmierć oczami dziecka: jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i wspierać w procesie żałoby?
Jak dzieci rozumieją śmierć? Jak rozmawiać, gdy zadają trudne pytania? Jak wspierać dziecko i siebie w procesie żałoby?
Prowadzący: Shai Orr, tłumaczenie: Anna Klingofer – Szostakowska
To, co widzą dzieci, to prawda.
Jak nasze dzieciństwo zepsuło nas, jako rodziców i jak możemy to naprawić. Większość trudności, z jakimi borykają się rodzice w kontakcie ze swoimi ukochanymi dziećmi, wynika z jednego powodu – braku zaufania.
Prowadząca: Aga Nuckowski
Co robić, kiedy ktoś jest niemiły dla naszego dziecka
Czasami zdarza się, że ktoś jest niemiły dla naszego dziecka. Podczas webinaru Aga Nuckowski opowie o tym, jak się zachować w takich sytuacjach, żeby dziecko czuło nasze wsparcie, ale też żebyśmy sami w konfrontacji z “niemiłą osobą” nie zamienili się w niemiłego pana czy niemiłą panią.
Prowadzący: Jarek Żyliński
O różnorodności ról rodzicielskich
Czyli o tym, jak zrozumieć i dzielić role ojca i matki (nie chodzi o przydzielenie stereotypowych ról – o nie – tylko o elastyczność właśnie, ale też o zrozumienie z czego stereotypy się biorą). Druga ważna rzecz o tym, jak dużą krzywdę robią sobie rodzice, którzy w parach się porównują, że jedno umie to, a drugiemu nie idzie tamto – mimo że właśnie przez różnorodność ich ról mają zupełnie inne efekty dokładnie tych samych działań.
Prowadząca: Aga Nuckowski
Po co dzieciom Mikołaj (o myśleniu magicznym)
“Mamo, Tato, czy Św. Mikołaj jest prawdziwy? Bo Jasiek powiedział, że nie a ja powiedziałem, że tak i wszyscy się ze mnie śmiali”. Sposób w jaki odpowiemy może sprawić, że ten ważny życiowy moment stanie się łzawą lub gniewną konfrontacją z rzeczywistością albo… przejściem w nowy rodzaj magii.
Prowadząca: Aga Nuckowski
Świąteczne emocje dzieci i dorosłych
Z dzieckiem, które oczekuje pomocy w napisaniu listu do św. Mikołaja, wyprawy do centrum handlowego, pieczenia pierników, wspólnego spaceru po ozdobionym mieście, może być trudno nie wyjść z równowagi, kiedy akurat musimy zdążyć z terminem w pracy. Jak przeżyć święta bez stresu, nerwów, nawału emocji? Bez zawrotu głowy?
Prowadzący: Jarek Żyliński
Rodzice, teściowie – jak stawiać granice?
Relacje z babciami i dziadkami naszych dzieci bywają trudne … Czasami chcą pomóc, ale wychodzi, jak wychodzi. O granicach w relacji, opowie nam autor książki Granice dzieci i dorosłych Jarek Żyliński.
Wolisz słuchać? Podcasty od Natuli
Zapoznaj się z biblioteką podcastów, którą znajdziesz m.in. na Spotify czy na Youtube.