Webinary

Najnowsze

Nastolatki: Co rodzice chcieliby wiedzieć, ale boją się zapytać?

Jak zbudować autentyczną więź z nastolatkiem i lepiej zrozumieć świat młodych ludzi? Aleksander Drzewiecki i Janek Niziński pokażą, jak odnaleźć spokój i pewność siebie w roli rodzica oraz jak poruszać trudne tematy, takie jak hejt, depresja czy substancje psychoaktywne.

Aleksander Drzewiecki, Janek Niziński

Ogarnij emocje dziecka (i swoje) z ekspertem!

Webinar z Joanną Bylinką, dyrektorką Neufeld Institute Poland, psycholożką i psychoterapeutką, która podzieli się swoją wiedzą na temat rozwijania odporności emocjonalnej i psychicznej dziecka. Omówimy różnice między złością a frustracją, a także dowiemy się, czy lepiej powiedzieć „jestem smutna” czy „czuję smutek”.

Joanna Bylinka, Neufeld Institute Poland

„Niech się biją…?!” – jak reagować

Szukasz skutecznych sposobów na rozwiązywanie konfliktów między dziećmi? Z tego webinaru dowiesz się, kiedy i jak reagować na spory między dziećmi, czy rodzic powinien się wtrącać w relacje rówieśnicze, oraz czy rodzeństwa muszą się kłócić i jak rodzic może na to wpływać.

Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy

Jak pomóc dziecku w adaptacji do przedszkola

Jeśli obawiasz się pierwszych dni przedszkolnych, płaczu w szatni i tego, jak wesprzeć swoje dziecko w adaptacji, ten webinar jest dla Ciebie! Dowiesz się, jak mądrze i skutecznie pomóc maluchowi w tym emocjonalnym czasie.

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Trudne emocje

Śmierć oczami dziecka: jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i wspierać w procesie żałoby?

Jak dzieci rozumieją śmierć? Jak rozmawiać, gdy zadają trudne pytania? Jak wspierać dziecko i siebie w procesie żałoby?

Aneta Zychma, konsultantka kryzysowa

„Mam dość dobrych rad!”. Jak towarzyszyć w emocjach dzieciom i rodzicom

Rozmawiamy o tym, czego potrzebują osoby, które przeżywają emocje, czy to dzieci, czy nastolatki czy dorośli. Opowiemy również o tym, dlaczego tak łatwo wpadamy w ratownictwo, a potrzeba… no właśnie, czego?

Katarzyna Dworaczyk, mediatorka

Poranki i wieczory bez krzyków. Jak pomóc dziecku i sobie

Webinar poświęcony trudnym porankom i wieczorom z dziećmi. Podczas naszego spotkania omówimy strategie radzenia sobie z trudnościami przy porannym wychodzeniu z domu i wieczornym zasypianiu.

Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy

Wychowanie

Dziecko i jedzenie – jak wspierać zdrowe nawyki żywieniowe?

Podczas webinaru skupimy się na tym jak wspierać dzieci w budowaniu optymalnej relacji z jedzeniem, pomimo pułapek współczesności i powszechnych problemów z odżywianiem.

Agata Dutkiewicz, dietetyczka kliniczna

„Bo ty im na wszystko pozwalasz!”. Jak wspólnie ustalać zasady wychowawcze

Jak uniknąć konfliktów w wychowaniu dzieci i zbudować wspólne porozumienie w parze rodzicielskiej? Jeśli często czujesz, że masz inne podejście do wychowania niż twój partner, ten webinar jest dla ciebie!

Małgorzata Musiał, pedagożka, mediatorka

Kiedy dziecko „rządzi” w domu

Dzieciach, które „rządzą” w rodzinie, zawsze muszą być pierwsze, chcą więcej, muszą mieć ostatnie zdanie i kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdarza się, że są dominujące i agresywne wobec rodzeństwa lub nękają rówieśników. Z czego wynika ich zachowanie? I jak możemy im pomóc?

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Jak reagować, gdy ktoś jest niemiły dla Twojego dziecka?

Czasami zdarza się, że ktoś jest niemiły dla naszego dziecka. Podczas webinaru Aga Nuckowski opowie o tym, jak się zachować w takich sytuacjach, żeby dziecko czuło nasze wsparcie, ale też żebyśmy sami w konfrontacji z “niemiłą osobą” nie zamienili się w niemiłego pana czy niemiłą panią.

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Przedszkole i żłobek

Czy moje dziecko musi iść do przedszkola?

Czy dzieci potrzebują przedszkola, by dobrze się rozwijać i socjalizować? Na czym polega adaptacja do przedszkola? Kiedy wiadomo, że dziecko przeszło adaptację i jest gotowe, by zostać w przedszkolu bez stresu?

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Magiczna faza rozwoju, czyli jak rozwijają się przedszkolaki

Jak rozwijają się przedszkolaki? Co powinien wiedzieć rodzic dziecka 2-6 lat? Jak spełnić 3 najważniejsze warunki, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój?

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Przedszkole, żłobek, babcia a może niania?

Co jest najlepsze dla dziecka a co dla rodzica? Do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska. Przyjrzyjmy się tej wiosce i potrzebom dziecka w zależności od wieku dziecka. Które relacje są w stanie spełnić potrzeby dziecka, a które nie.

Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy

Sefl-care i rozwój

Baby Clash. Czy dziecko musi oznaczać kryzys w relacji?

Czy pojawienie się dziecka może zniszczyć Waszą relację? W tym darmowym webinarze Zosia i Dawid Rzepeccy, doświadczeni terapeuci zajmujący się związkami i intymnością, odkrywają, jak radzić sobie z wyzwaniami związanymi z narodzinami dziecka. Dowiedz się, jak utrzymać silną, pełną miłości relację, mimo zmieniających się ról i codziennego zmęczenia. Dlaczego warto? Zosia i Dawid Rzepeccy łączą mądrość Wschodu z nowoczesnymi metodami psychoterapii, by pomóc Wam budować trwałe i szczęśliwe relacje. Poznaj ich praktyczne porady i odkryj, jak przywrócić harmonię w Waszym związku.

Zosia i Dawid Rzepeccy, terapeuci

Czego potrzebuje matka, żeby odpocząć?

Z tego webinaru dowiesz się, jak zarządzać swoją energią, jak zbudować konieczną siatkę wspierających relacji oraz jak świadomie budować życie, z którego nie będziesz chciała uciekać.

Aga Nuckowski, terapeutka gestalt

Atypowe dzieciństwo, atypowe rodzicielstwo

Webinar z współautorką Książki o człowieku w spektrum autyzmu w rozmowie o wyzwaniach i radościach w życiu rodziny atypowej. Kiedy i jak jest trudno, a kiedy i jak jest wyjątkowo? Czego potrzebuje nietypowy nastolatek, a czego potrzebuje rodzic?

Weronika Janik, Natalia Fiedorczuk

Jak nie stracić związku po urodzeniu dziecka?

Jednym z najczęstszych problemów rodziców w zachowaniu swojego życia intymnego jest zmiana roli z partnera na rodzica.Na tym webinarze opowiemy wam jak zachować równowagę, między rodzicielstwem a bliskością i intymnością w relacji.

Zosia i Dawid Rzepeccy, terapeuci

„To, co widzą dzieci, to prawda”

Jak nasze dzieciństwo zepsuło nas, jako rodziców i jak możemy to naprawić. Większość trudności, z jakimi borykają się rodzice w kontakcie ze swoimi ukochanymi dziećmi, wynika z jednego powodu – braku zaufania.

Shai Orr, terapeuta rodzinny

Granice dzieci i dorosłych

Rodzice, teściowie – jak stawiać granice?

Relacje z babciami i dziadkami naszych dzieci bywają trudne… Jak stawiać granice, zachowując równowagę między szacunkiem a potrzebami własnej rodziny?

Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy

Co zrobić, kiedy ktoś przekracza twoje granice?

Wyzwania związane z różnicą potrzeb to rodzicielska codzienność. Czy udaje nam się dogadać, unikając płaczu i krzyku? Praktyka życiowa pokazuje, że często niestety tak nie jest.

Jarek Żyliński, Natalia Fiedorczuk

O różnorodności ról rodzicielskich

Jak zrozumieć i dzielić role ojca i matki? Kluczowa jest elastyczność i zrozumienie źródeł ról, bez porównywania się. Różnorodność ról przynosi różne efekty tych samych działań.

Jarek Żyliński, psycholog wychowawczy

Ciąża i połóg

Połóg. Co zmienia się w życiu rodzica i jak się na to przygotować?

Czy połóg jest rzeczywiście taki straszny, jak się mówi? Dowiedz się również, jaką rolę odgrywa współrodzic w tym okresie. A co najważniejsze, rozmawiamy o tym, jak zadbać o siebie i utrzymać zdrowe relacje z partnerem podczas tego wyjątkowego czasu.

Zuzanna Kołacz-Kordzińska, doula