Webinar pełen wsparcia

Połóg. Co zmienia się w życiu rodzica i jak się na to przygotować?

Zuzanna Kołacz-Kordzińska, Natalia Fiedorczuk

Połóg. Co zmienia się w życiu rodzica i jak się na to przygotować?

Czy połóg jest rzeczywiście taki straszny, jak się mówi? Dowiedz się również, jaką rolę odgrywa współrodzic w tym okresie. A co najważniejsze, rozmawiamy o tym, jak zadbać o siebie i utrzymać zdrowe relacje z partnerem podczas tego wyjątkowego czasu.

Jak nie stracić związku po urodzeniu dziecka?

Zosia i Dawid Rzepeccy

Jak nie stracić związku po urodzeniu dziecka?

Jednym z najczęstszych problemów rodziców w zachowaniu swojego życia intymnego jest zmiana roli z partnera na rodzica.Na tym webinarze opowiemy wam jak zachować równowagę, między rodzicielstwem a bliskością i intymnością w relacji. Podpowiemy na co zwrócić uwagę, i jak zachować świeżość i wzajemne zainteresowanie, przy zmęczeniu i małej ilości wolnego czasu.

Zobacz Także:
Webinar Dziecko i jedzenie- co zrobić, żeby nie obudzić się z ręką w talerzu

Agata Dutkiewicz

Dziecko i jedzenie – co zrobić, żeby nie obudzić się z ręką w talerzu?

Każdy z nas posiada własną relację z jedzeniem, która kształtuje się od pierwszych dni życia. Podczas webinaru skupimy się na tym jak wspierać dzieci w budowaniu optymalnej relacji z jedzeniem, pomimo pułapek współczesności i powszechnych problemów z odżywianiem.

Katarzyna Dworaczyk

Mam dość dobrych rad! Jak towarzyszyć w emocjach dzieciom i rodzicom.

Rozmawiamy o tym, czego potrzebują osoby, które przeżywają emocje, czy to dzieci, czy nastolatki czy dorośli. Opowiemy również o tym, dlaczego tak łatwo wpadamy w ratownictwo, a potrzeba… no właśnie, czego?

Jarek Żyliński

Przedszkole, żłobek, babcia a może niania?

Co jest najlepsze dla dziecka a co dla rodzica?

Do wychowania dziecka potrzebna jest cała wioska. Przyjrzyjmy się tej wiosce i potrzebom dziecka w zależności od wieku dziecka. Które relacje są w stanie spełnić potrzeby dziecka, a które nie.

Webinar bo ty mu na wszystko pozwalasz jak przestać się kłócić i budować propzumienie partnerskie

Prowadząca: Małgorzata Musiał

Bo ty im na wszystko pozwalasz!

Dzieci mamy wspólne, ale pomysły na ich wychowanie – nierzadko rozbieżne. Jak przestać się kłócić i zacząć budować porozumienie w parze rodzicielskiej

Darmowy webinar Kiedy dziecko rządzi w domu dzieci i rodzice alfa Aga Nuckowski

Prowadząca: Aga Nuckowski

Kiedy dziecko „rządzi” w domu

Dzieciach, które „rządzą” w rodzinie, zawsze muszą być pierwsze, chcą więcej, muszą mieć ostatnie zdanie i kontrolę nad tym, co się dzieje. Zdarza się, że są dominujące i agresywne wobec rodzeństwa lub nękają rówieśników. Z czego wynika ich zachowanie? I jak możemy im pomóc?

Prowadzące: Weronika Janik, Natalia Fiedorczuk

Nietypowe dzieciństwo, nietypowe rodzicielstwo

Webinar o wyzwaniach i radościach wewnątrz atypowej rodziny. Kiedy i jak jest trudno, kiedy i jak jest wyjątkowo? Czego potrzebuje nietypowy nastolatek, czego potrzebuje rodzic?

Prowadząca: Aneta Zychma

Śmierć oczami dziecka: jak rozmawiać z dziećmi o śmierci i wspierać w procesie żałoby?

Jak dzieci rozumieją śmierć? Jak rozmawiać, gdy zadają trudne pytania? Jak wspierać dziecko i siebie w procesie żałoby?

Prowadzący: Zosia i Dawid Rzepeccy

Baby Clash. Czy dziecko musi oznaczać kryzys w relacji?

Dlaczego, gdy pojawia się dziecko, jest nam tak trudno? Dlaczego tak wiele związków niedługo po narodzinach dziecka znajduje się na granicy rozpadu? Czy zawsze musi tak być i co z tym fantem zrobić?

Prowadzący: Shai Orr, tłumaczenie: Anna Klingofer – Szostakowska

To, co widzą dzieci, to prawda.

Jak nasze dzieciństwo zepsuło nas, jako rodziców i jak możemy to naprawić. Większość trudności, z jakimi borykają się rodzice w kontakcie ze swoimi ukochanymi dziećmi, wynika z jednego powodu – braku zaufania.

Prowadząca: Aga Nuckowski

Co robić, kiedy ktoś jest niemiły dla naszego dziecka

Czasami zdarza się, że ktoś jest niemiły dla naszego dziecka. Podczas webinaru Aga Nuckowski opowie o tym, jak się zachować w takich sytuacjach, żeby dziecko czuło nasze wsparcie, ale też żebyśmy sami w konfrontacji z “niemiłą osobą” nie zamienili się w niemiłego pana czy niemiłą panią.

Prowadzący: Jarek Żyliński

O różnorodności ról rodzicielskich

Czyli o tym, jak zrozumieć i dzielić role ojca i matki (nie chodzi o przydzielenie stereotypowych ról – o nie – tylko o elastyczność właśnie, ale też o zrozumienie z czego stereotypy się biorą). Druga ważna rzecz o tym, jak dużą krzywdę robią sobie rodzice, którzy w parach się porównują, że jedno umie to, a drugiemu nie idzie tamto – mimo że właśnie przez różnorodność ich ról mają zupełnie inne efekty dokładnie tych samych działań.

Prowadząca: Aga Nuckowski

Czy moje dziecko musi iść do przedszkola?

Czy dzieci potrzebują przedszkola, by dobrze się rozwijać i socjalizować? Na czym polega adaptacja do przedszkola? Kiedy wiadomo, że dziecko przeszło adaptację i jest gotowe, by zostać w przedszkolu bez stresu?

Prowadząca: Aga Nuckowski

Magiczna faza rozwoju, czyli jak rozwijają się przedszkolaki

Jak rozwijają się przedszkolaki? Co powinien wiedzieć rodzic dziecka 2-6 lat? Jak spełnić 3 najważniejsze warunki, by zapewnić dziecku prawidłowy rozwój?

Prowadzący: Jarek Żyliński, Natalia Fiedorczuk

Co zrobić, kiedy ktoś przekracza twoje granice?

Czy dzieci potrzebują granic? Jak stawiać granice? Co zrobić, kiedy ktoś przekracza Twoje granice?

Prowadząca: Aga Nuckowski

Po co dzieciom Mikołaj (o myśleniu magicznym)

“Mamo, Tato, czy Św. Mikołaj jest prawdziwy? Bo Jasiek powiedział, że nie a ja powiedziałem, że tak i wszyscy się ze mnie śmiali”. Sposób w jaki odpowiemy może sprawić, że ten ważny życiowy moment stanie się łzawą lub gniewną konfrontacją z rzeczywistością albo… przejściem w nowy rodzaj magii.

Prowadząca: Aga Nuckowski

Świąteczne emocje dzieci i dorosłych

Z dzieckiem, które oczekuje pomocy w napisaniu listu do św. Mikołaja, wyprawy do centrum handlowego, pieczenia pierników, wspólnego spaceru po ozdobionym mieście, może być trudno nie wyjść z równowagi, kiedy akurat musimy zdążyć z terminem w pracy. Jak przeżyć święta bez stresu, nerwów, nawału emocji? Bez zawrotu głowy?

Prowadzący: Jarek Żyliński

Rodzice, teściowie – jak stawiać granice?

Relacje z babciami i dziadkami naszych dzieci bywają trudne … Czasami chcą pomóc, ale wychodzi, jak wychodzi. O granicach w relacji, opowie nam autor książki Granice dzieci i dorosłych Jarek Żyliński.

Wolisz słuchać? Podcasty od Natuli

Zapoznaj się z biblioteką podcastów, którą znajdziesz m.in. na Spotify czy na Youtube.