Epideixis - zabawa i nauka w jednym
| Epideixis – zabawa i nauka w jednym

Epideixis – zabawa i nauka w jednym

Pisaliśmy niedawno o polskiej marce Epideixis, która produkuje fantastyczne zabawki wspomagające rozwój dziecka, totalnie różne od tego, co można znaleźć w standardowym sklepie. Tekst i prezentowane w nim zabawki spotkały się z waszym ogromnym zainteresowaniem. Pokazujemy więc kolejną porcję ciekawych pomysłów od Epideixis.

Firma Epideixis ujęła nas tym, że ich zabawki i pomoce naukowe naprawdę wspierają wszystkie płaszczyzny rozwoju dziecka, dają nieskończone możliwości zabawy i nauki, nie ograniczają dziecka, a jednocześnie umożliwiają samokształcenie oparte na samokontroli. Dziecko może wykorzystywać elementy zestawów do realizowania własnych pomysłów, a dołączone szczegółowo opracowane przez pedagogów zadania, ćwiczenia i gry wspierają rozwój poszczególnych funkcji i umiejętności. Zabawki Epideixis nie są zróżnicowane płciowo, co nie jest częste w dzisiejszym zabawkowym świecie. Są zrobione z naturalnych materiałów: drewna i kartonu. Firma dba o to, żeby jej produkty wspierały nabywanie umiejętności w fazach wrażliwych rozwoju dziecka, co jest zgodne z metodą Marii Montessori.

Układanka dla najmłodszych Na straganie

Zestaw składa się z 12 czteroelementowych układanek z wizerunkami owoców i warzyw. Układanki zawierają element samokontroli – prawidłowo ułożone mają ramki wokół obrazków. Rozwijają logiczne myślenie, sprawność językową, małą motorykę, spostrzegawczość i koncentrację.

Kup w Natuli – 35,00

Tangram kolisty

Klasyczny tangram to chińska układanka licząca sobie ponad 3 tysiące lat. Ma kształt kwadratu podzielonego na 7 figur geometrycznych. W tej wersji koło zostało podzielone na 10 części: 4 trójkąty i 6 wycinków koła. Z tych elementów można tworzyć różne figury zwierząt, roślin, ludzi i przedmiotów. Zabawka rozwija wyobraźnię geometryczną, kreatywność, spostrzegawczość i cierpliwość.

Kup w Natuli – 35,00

Piramida matematyczna M1 – dodawanie do 100

Zestaw 36 trójkątnych kartoników służących do budowania piramidy na zasadach gry w domino. 45 zadań pomaga poznać podstawy techniki rachunkowej, utrwalić pojęcia liczby i dodawania. Piramida nie uczy pamięciowego opanowania działań, ale kształtuje myślenie matematyczne, zdolności formułowania wniosków i samodzielne dochodzenie do wyniku działania.

Kup w Natuli – 24,90

Klocki GEO

Siedem drewnianych klocków o różnych kształtach i w różnych kolorach. Stanowią świetną zabawkę rozwijającą wyobraźnię przestrzenną i stymulującą zmysły oraz pomoc terapeutyczną. W zestawie znajduje się także książeczka z 70 zadaniami o rosnącym stopniu trudności.

Kup w Natuli – 75,00

Klocki Dienesa

60 klocków, 3 sznurki i 12 plansz z kartami pracy. Ta zabawka wspomaga rozwój abstrakcyjnego myślenia i umiejętności matematycznych – wprowadza elementy geometrii i działań na zbiorach.

Kup w Natuli – 79,00

LABIrynt

Aktywizująca gra, w którą może grać aż 35 uczestników. Została opracowana we współpracy z pedagogami i rozwija umiejętności wymienione w podstawie programowej nauczania zintegrowanego. Świetna pomoc edukacyjna dla całej klasy. Ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków oraz umiejętność orientacji na płaszczyźnie.

Kup w Natuli – 35,00

DOMI – wyrazy dwusylabowe

Świetnie opracowana edukacyjna pomoc służąca do nauki czytania, rozpoznawania sylab i tworzenia wyrazów, wspomagająca analizę i syntezę wzrokową. Zestaw zawiera 28 kartoników z sylabami oraz aż 56 różnorodnych zadań, w tym między innymi słowną grę opartą na zasadach domino.

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – mnożenie do 50

Zestaw 28 klocków i 56 zadań i gier zaprojektowanych do wspomagania edukacji matematycznej w zakresie działań rachunkowych – mnożenia do 50. Z DOMI matematyka okazuje się świetną zabawą i przygodą.

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – dopełnianie do 30

Analogiczny zestaw wspomagający działania rachunkowe w zakresie dodawania i dopełniania do 30.

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – dopełnianie do 100

Bardziej zaawansowany zestaw służący do wspomagania nauki matematyki przez zabawę. Zawiera klocki i zadania umożliwiające działania rachunkowe – dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.

Kup w Natuli – 59,00

Produkty Epideixis można kupić w Natuli

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Juul na poniedziałek, cz. 81 – Kultura botoksu szkodzi poczuciu własnej wartości u dzieci

Dzieci uczą się przez działanie i swobodną zabawę. Jaka powinna być więc dobra szkoła?

Jak wychować człowieka z poczuciem własnej wartości?

Przejdz do: