“Nie Śmiej Się”, czyli rodzinna terapia śmiechem
| “Nie Śmiej Się”, czyli rodzinna terapia śmiechem

“Nie Śmiej Się”, czyli rodzinna terapia śmiechem

Jednym z najlepszych sposób na spędzanie czasu z rodziną są wspólne gry towarzyskie. Szczególnie kiedy pogoda nie sprzyja długiemu przebywaniu na zewnątrz i wcześnie robi się ciemno, przyjemnie usiąść razem przy stole i wyciągnąć ulubioną grę.
No właśnie, ulubioną, czyli którą? Jedna jest za trudna dla najmłodszego, inna za banalna dla starszaka, w kolejną nie lubią grać dorośli… Znalezienie gry, która sprawi taką samą przyjemność każdemu członkowi rodziny, wcale nie jest proste.

Wiadomo, że we wszystkich grach opartych na wiedzy i logicznym myśleniu maluchy mają mniejsze szanse. Ale jeśli chodzi o rozśmieszanie… nie mają sobie równych!

Kup w Natuli – od 30,00 do 57,00

Gra “Nie Śmiej Się” firmy Alexander jest idealna dla całej rodziny. Grać mogą w nią wszyscy niezależnie od wieku. Jej główną zaletą jest jednak to, że wprawia w dobry humor. Nie musicie obawiać się, że znowu partia zakończy się płaczem malucha, który koniecznie chciał wygrać. Niezależnie od tego, kto pierwszy dotrze na koniec planszy, wszyscy mają szampańskie nastroje, a co lepsze demonstracje haseł jeszcze długo potem są wspominane przez całą rodzinę.

Zasady:

Celem gry jest zademonstrowanie wylosowanego hasła tak, żeby rozśmieszyć przeciwników. Ważne, żeby zrobić to w odmierzanym przez klepsydrę czasie. Kto roześmieje się pierwszy, spada na planszy o jedno pole. Jeśli wszystkim udało się zachować powagę, punkt traci osoba, która pokazywała hasło. Przegrywa ten, kto pierwszy dotrze na końcowe pole planszy – z namalowanym uśmiechem.

Siłą tej gry są hasła – wyobraźcie sobie dowolnego domownika, który udaje… zapaśnika sumo. Może się też zdarzyć, że będzie musiał zrobić to z dołączonym do gry nosem klauna. W tym przypadku utrzymanie powagi jest już chyba zupełnie niemożliwe.

Gra “Nie Śmiej Się” jest dostępna w kilku wariantach:

  • Podstawowym – wersja klasyczna, zawiera 440 haseł i osiem pionków.
  • Familijnym – pozwala na granie aż 12 graczom. Ma więcej pionków i większą planszę niż wersja podstawowa. Zawiera aż 660 haseł!
  • Mini – wersja podróżna tudzież terenowa. Ma małe, poręczne opakowanie, 220 haseł i osiem pionków.
  • Junior – zmodyfikowane hasła (np. wiele zwierząt i postaci bajkowych) pozwalają grać już dzieciom od 3 lat! Na każdej karcie umieszczone jest hasło pokazane graficznie, dzięki temu dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać, mogą grać samodzielnie. Zawiera aż 660 haseł i 12 pionków.
  • Junior Mini – wersja kompaktowa, łatwa do zabrania. Zawiera zarówno hasła uproszczone, jak i te pokazane graficznie (dla najmłodszych); 220 haseł i osiem pionków.

Którą wersję wybieracie?

Gry „Nie Śmiej Się” można kupić w Natuli.pl

Więcej dobrych artykułów? Kliknij lajk

Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci od wydawnictwa Tekturka

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

10 pomysłów na zabawy, przy których rodzic może… poleżeć!

Jak dziecko buduje więź z rodzicem w pierwszym roku życia

5 inspirujących przepisów na potrawy z kaszą jaglaną {na słodko i słono}

Przejdz do: