Kategorie
Ekowiadomości

200.000 plastikowych butelek NIE zostało rozdanych podczas maratonu w Londynie

Nadchodzi prawdziwa rewolucja! Uczestnicy londyńskiego  maratonu (który odbył się 27 kwietnia 2019) zamiast wody w plastikowej butelce lub kubeczku, dostali wodę w… jadalnej kapsułce zrobionej z wodorostów!

Dzięki Ooho!, bo tak nazywają się kapsułki, Matka Ziemia nie musi mierzyć się z 200.000 plastikowych butelek, które zostałyby wydane biegnącym. Według CNN, podczas maratonu w 2018 r. rozdano ich prawie milion!

Żeby napić się wody z Ooho! wystarczy przegryźć kapsułkę a potem ją zjeść. Przezroczysta błonka, w której zamknięta jest woda zrobiona jest z jadalnych wodorostów, nie ma zapachu ani smaku a konsystencją przypomina gęstą galaretkę. Ci, którzy nie chcieli zjadać kapsułek nie mają powodu do zmartwień – ulegają one biodegradacji w ciągu kilku tygodni. Co w porównaniu z rozkładającym się setki lat plastikiem stanowi kolosalną różnicę!

Czy to koniec ery plastiku?

„Zmiany, które wprowadziliśmy w tym roku mają potencjał, aby absolutnie zrewolucjonizować sposób organizacji imprez masowych w przyszłości” – powiedział CNN Hugh Brasher, dyrektor maratonu.

Producentem kapsułek z wodą jest londyński startup Skipping Rocks Lab, którego misją jest tworzenie alternatywnych opakowań produktów konsumenckich standardowo pakowanych w plastik. „Maraton to kamień milowy… mamy nadzieję, że pokażemy, że można go wykorzystać na szeroką skalę w przyszłości” – cieszy się Rodrigo Garcia Gonzalez, jeden z założycieli startup’u – “Naszym marzeniem jest sprawić, by plastikowe opakowania zniknęły raz na zawsze.”

Plastik jest wszędzie, dosłownie zalewa świat. Badanie z 2017 r. wykazało, że jedynie 10% z 8.300 milionów ton wyprodukowanego plastiku zostało poddane recyklingowi. Większość trafiła na wysypiska i do oceanów. Ten krok jednego europejskiego miasta ma szansę stać się wielkim skokiem dla ludzkości!

Źródło:

https://www.livekindly.co/london-marathon-edible-water-pods-plastic-bottles/
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.