Kategorie
Dziecko Książki Książki dla dzieci Rodzicielstwo

8 książek przydatnych podczas wakacyjnych podróży z dzieckiem

Książki do czytania i zabawy dla dzieci i rodziców, które mogą się przydać podczas wakacyjnych podróży.

1. Kropka pe el. Przewodnik po Polsce dla dzieci

tekst: Andrzej Paulukiewicz, ilustracje: Dominik Cymer i Rafał Szczepaniak, wyd. Dwie Siostry

Chcecie wiedzieć, gdzie w Polsce mieszkają dinozaury? A może chcielibyście spotkać krasnala? Między innymi na te pytania odpowie książka Kropka pe el. Ten przewodnik zawiera 55 bogato ilustrowanych rozdziałów, a w nich trafne opisy, przygotowane z myślą o pytaniach zadawanych przez małych podróżników.

2. Daleko jeszcze? Czym zająć dzieci w czasie podróży

tekst: Marcin Przewoźniak, Agnieszka Sobich, wyd. Zielona Sowa

Podróżowanie z dzieckiem samochodem, pociągiem czy samolotem to dla niektórych prawdziwe wyzwanie. Może przydać się książka z zabawnymi rebusami, zagadkami, wierszykami, łamigłówkami oraz pomysłami na szybkie zabawy dorosłych z dziećmi.

3. Poradniczek Gabrysi i Kajtka. Zabawy i podróżowanie

tekst: Joanna Krzyżanek, ilustracje: Zenon Wiewiurka, wyd. święty Wojciech

Dzięki Poradniczkowi młodzi czytelnicy udają się w podróż kosmiczną. Korzystają z kompasu, ucząc się rozpoznawania kierunków w terenie. Autorka zachęca dzieci do odkrywania otaczającego ich świata. W książce są także porady dla początkujących małych ogrodników. Gabrysia i Kajtek pokazują dzieciakom, jak założyć ogródek na parapecie swojego pokoju. Dzięki tej książeczce dzieci odkryją przyjemność podróżowania!


księgarnia natuli.pl
Najlepsze książki dla dzieci w jednym miejscu

Piękne, mądre, starannie wydane. W duchu rodzicielstwa bliskości. Uczące uważności, rozpoznawania emocji, życiowych umiejętności. Zachwycające historiami. Dla dzieci od 0 do 18. I tych starszych też!

Koniecznie odwiedź naszą księgarnię!

4. Listy od Feliksa. Mały zając podróżuje po świecie

tekst: Annette Langen i Constanza Droop, wyd. Mamika

Historia pluszowego zająca Feliksa, który niespodziewanie zginął swojej właścicielce Zosi. Zając podróżuje i przysyła przyjaciólce listy z najróżniejszych zakątków świata. Prawdziwe listy i walizka ze wspomnieniami z podróży czynią tę podróż realną.

5. Wierszownik z podróży dookoła świata

tekst: Łukasz Dębski, ilustracje: Anna Kaszuba-Dębska , wyd. Świat Książki

Książka wygląda jak prawdziwy dziennik z podróży: stara i zamazana pieczątka, ślady po taśmie klejącej i spis treści z nazwami 42 krajów świata.  Niezwykłe fakty dotyczące poszczególnych miejsc przedstawione są w formie wierszowanych dialogów – po jednym na każdy zakątek.

6. Afryka Kazika

tekst: Łukasz Wierzbicki, wyd. BIS

To powieść drogi, napisana językiem zrozumiałym dla dziecka. Idealna dla przedszkolaków uczących się czytać. To książka o miłości, dobroci i życzliwości. Pozwala bliżej przyjrzeć się ludziom, naturze i otaczającemu światu. Główny bohater – Kazimierz Nowak – to postać autentyczna, człowiek, który na początku XX wieku samotnie przemierzył kontynent afrykański.

7. Pięć tygodni w balonie

tekst: Juliusz Verne, wyd. Prószyński i S-ka

Propozycja dla młodzieży. Pięć tygodni w balonie zostało wydane w 1863 roku. To jedna z pierwszych powieści Juliusza Verne’a, rozpoczynająca cykl Niezwykłe podróże. Kolejne to m.in. Podróż do wnętrza Ziemi, Dzieci kapitana Granta, Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi, W 80 dni dookoła świata i Tajemnicza wyspa. Ksiażka zawiera opisy niebezpiecznych ekspedycji na niezbadane tereny w głąb Afryki – angielski uczony i podróżnik, dr Samuel Fergusson, zamierza pokonać trasę ze wschodu na zachód kontynentu.

8. Francja. Przewodnik dla dzieci

tekst: Łukasz Dębski, Anna Kaszuba-Dębska, ilustracje: Anna Kaszuba-Dębska, wyd. Zielona Sowa

Planującym zagraniczną podróż z całą rodziną może się przydać seria przewodników po Grecji, Włoszech i Francji. Znajdziecie tu mnóstwo informacji na temat historii, kultury i geografii danego kraju, nauczycie się podstawowych zwrotów, pomocnych w codziennej komunikacji. Przewodniki są pełne praktycznych porad dla dziecka, prezentują popularne przysłowia, łączą w sobie elementy zabawy i edukacji.

Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.