Kategorie
Produkty Rzeczy dla dzieci

Audiobook jest dobry na wszystko

Czy też uważacie, że audiobook to jeden z tych wynalazków, bez których trudno wyobrazić sobie współczesne rodzicielstwo? Na szczęście w przeciwieństwie do pieluch jednorazowych czy mleka modyfikowanego nie ma żadnych negatywnych skutków ubocznych…

Audiobooki najlepiej sprawdzają się:

  • w podróży,
  • wieczorem, podczas usypiania,
  • podczas nuuudnego sprzątania zabawek,
  • kiedy musimy w spokoju porozmawiać przez telefon,
  • w kolejce u lekarza, w urzędzie,
  • gdy struny głosowe odmawiają nam posłuszeństwa,
  • kiedy czytamy drugą godzinę, a dziecku ciągle mało,
  • jako łagodny i przyjemny budzik,
  • chyba po prostu wszędzie!

Edyta Jungowska wpadła na genialny pomysł założenia wydawnictwa i wydania audiobooków z dziełami Astrid Lindgren – kompleksowo, wszystkimi po kolei. Po jakimś czasie zwerbowała do czytania Piotra Fronczewskiego, który czyta Ericha Kästnera i świetnie mu to wychodzi. Jakiś czas temu połączyli siły i razem czytają Manię czy Anię.

EdytaJungowska

Właśnie ukazały się dwa nowe tytuły Astrid Lindgren:

Trzynastoletni Kalle Blomkvist marzy o tym, żeby zostać detektywem. Problem tkwi w tym, że w jego małym miasteczku po prostu nic się nie dzieje.. do czasu… Pasjonująca historia dla wielbicieli powieści detektywistycznych.

Dziewięcioletni Rasmus marzy o tym, żeby ktoś go pokochał. Pewnej nocy ucieka z domu dziecka. Na swojej drodze spotyka włóczęgę Oskara, z którym przeżyje mnóstwo przygód…

audiobookiKup audiobooki: Detektyw Blomkvist – 29,90; Rasmus i włóczęga – 36,99

Oprócz nich wydawnictwo Jung-off-ska opublikowało 11 książek Astrid Lindgren:

EmiliLotta

I następujące książki Ericha Kästnera:

Jungowska czyta genialnie, a jej lekko zachrypnięty głos idealnie pasuje do zadziornych charakterów i łobuzerskich pomysłów bohaterów Astrid Lindgren. Z kolei głęboki głos Piotra Fronczewskiego zatrzyma przy odtwarzaczu niejedną mamusię… Wszystkie audiobooki wydawnictwa Jung-off-ska nie są zwykłym odczytaniem tekstu książki, to prawdziwe słuchowiska z muzyką i efektami dźwiękowymi. Na szczęście są nagrane w formacie mp3, dzięki czemu nie trzeba co godzinę zmieniać płyty. No i miło popatrzeć na pięknie wydania w tekturowych okładkach z ilustracjami cenionych twórców: Piotra Sochy czy Joanny Rusinek. Full profeska, naprawdę!

Jungoffska-okladki

A propos, jakiś czas temu wydawnictwo wrzuciło na Facebook ankietę z propozycjami kolejnych słuchowisk. Do wyboru były: Detektyw Blomkvist, Madika z Czerwcowego Wzgórza, Mio mój Mio, Zwierzenia Britt-Mari. Z tych czterech jedna się właśnie ukazała, ale czekamy na resztę! I jeszcze na kolejne części opowieści o Lotcie, Emilu, no i oczywiście o Ronji!

Po audiobooki zapraszamy do Natuli.pl

Avatar photo

Autor/ka: Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.