Kategorie
Recenzje

deDomo

Zestaw “Angielski dla rodziców przedszkolaka” deDOMO do nauki języka angielskiego przeznaczony jest dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat

Zestaw “Angielski dla rodziców przedszkolaka deDOMO” przeznaczony jest do nauki języka angielskiego, dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

deDomo zawiera:

  • przewodnik metodyczny – książeczkę o tym, jak stosować metodę deDOMO
  • przewodnik językowy – zawierający słowa i zwroty w języku angielskim
  • pakiet audio – nagrania przykładowych zwrotów, dialogów i słówek czytanych przez lektorów -brytyjskiego i polskiego oraz polskich rodziców i dzieci.

Podstawową zasadą deDOMO jest założenie, że dom to nie druga szkoła. Cały program nauczania nie zastępuje nauki języka w przedszkolu, ale ma za zadanie dopełnić to, co dziecko już wie i potrafi. Mimo to śmiało można z niego korzystać, nawet jeśli nasze dziecko w ogóle nie miało kontaktu z językiem obcym. Zaletą tej metody jest to, że rodzic nie musi posługiwać się językiem na wysokim poziomie (właściwie wystarczy ogólna orientacja) i nie wchodzi w rolę nauczyciela – nauczanie odbywa się przy okazji, bez uprzedzania dziecka: uwaga! teraz się uczymy.

Założenie nauki z deDomo polega na tym, że podczas codziennych czynności język polski spontanicznie zastępujemy językiem angielskim. Dziecko uczy się go przez słuchanie i kilkakrotne powtarzanie, również w innych sytuacjach. Im więcej razy powtórzy, tym większa szansa, że zapamięta konkretne wyrażenie i zastosuje je przy innej okazji. Metoda deDOMO polega na:

Uwaga! Reklama do czytania

Uwaga! Złość

Są sposoby radzenia sobie ze złością (swoją i bliskich), które nie ranią i nie krzywdzą. Książka pomaga zrozumieć i stosować te metody. 

CHCESZ? KLIKNIJ!
  • swobodnej wymianie krótkich, prostych zdań lub zwrotów w sytuacjach naturalnych dla dziecka, np. zabawy, posiłku. Nie odgrywamy sztucznych scenek np. na poczcie czy u dentysty
  • skupianiu uwagi dziecka na krótki czas, nie zaś – jak w szkole – na kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt minut
  • kształtowaniu nawyków językowych (mniej skupia się na poprawności gramatycznej i właściwym akcencie, więcej na tym, by dziecko przywykło do swobodnego i naturalnego reagowania w języku angielskim).

Podoba nam się, że program deDomo:

  • uczy dorosłych “wyłapywania okazji” edukacyjnych, czyli tych momentów w których dziecko może w prosty i nieinwazyjny sposób dowiedzieć się lub nauczyć czegoś nowego – ta umiejętność przyda się nie tylko w przypadku języka obcego
  • sprawia, że rodzic skupia się na sukcesach językowych swojego dziecka
  • nie określa konkretnego czasu na naukę ani żadnego programu, który trzeba zrealizować – to codzienność podsuwa okazje do “zabawy w angielski”.

Materiały przygotowane w zestawie, uczą rodzica krok po kroku jak zacząć wspólną zabawę. Odpowiadają też na podstawowe pytania, typu: Czy muszę mieć przygotowanie pedagogiczne? Ile razy w tygodniu trzeba grać, by efekt był widoczny? Które zwroty i słówka mam wprowadzać?

Życie seksualne rodziców

Zacznij świadomie budować swoją relację z partnerem

Jak zrozumieć się w rodzinie

Jak dostrzec potrzeby innych i być wysłuchanym

Tylko dobre książki dla dzieci i rodziców | Księgarnia Natuli

Naszą wątpliwość budzi jedynie system nagradzana proponowany przez twórców metody. Polega on na tym, że za każdą wypowiedź w języju angielskim rodzic przyznaje dziecku punkty (najlepiej coś namacalnego – kamyki, papierowe buźki itp.). Co jakiś czas liczy się zebrane punkty i przyznaje nagrodę, np. wyjście do kina. Konsekwencją takiej metody motywacji może być chęć uzyskania nagrody, nie zaś satysfakcja z zabawy w angielski.

Autor/ka: Marta Pletty

Familiolog - pracuje z dziećmi i dla dzieci. Interesuje się relacjami rodzinnymi. Konferansjer i pasjonatka ludzi. Studentka dziennikarstwa oraz redaktor serwisu Dziecisawazne.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.