Kategorie
Recenzje

Ekologiczne pieluszki i pieluchomajtki jednorazowe Muumi

Z myślą o rodzicach z zacięciem eko i oczywiście ich maluchach powstały ekologiczne pieluszki jednorazowe Muumi oraz ekologiczne pieluchomajtki jednorazowe, które są absolutną nowością w Polsce (ekopieluszkimuumi.pl)

Zdaję sobie sprawę, że wielu rodziców używa pieluszek jednorazowych do pieluchowania swoich pociech. Z różnych powodów nie decydują się na pieluchy wielorazowe. Z myślą o rodzicach z zacięciem eko i oczywiście ich maluchach powstały ekologiczne pieluszki jednorazowe Muumi oraz ekologiczne pieluchomajtki jednorazowe, które są absolutną nowością w Polsce (ekopieluszkimuumi.pl).

muumi2

Pieluszka jednorazowa może być eko

Zarówno pieluszki, jak i pieluchomajtki Muumi zostały stworzone w Finlandii. Wcale mnie to nie dziwi, ponieważ Skandynawia to synonim natury, ekologii, nowoczesnych rozwiązań. Miałam do czynienia zarówno z jednorazowymi pieluszkami, jak i wielorazowymi. Muumi wyglądają jak te pierwsze, ale zachowują się jak te drugie :)

Ania, mama trzyletniego Piotrka i półrocznej Uli używa pieluszek Muumi od kilku tygodni. „Ulę pieluchuję mieszanie: czasem, np. podczas wyjść czy podróży używam pieluszek jednorazowych, natomiast w domu zwykle wielorazowych. Jak się sprawdzają jednorazówki Muumi? Bardzo dobrze, są miękkie w dotyku, zdecydowanie milsze niż tradycyjne jednorazówki i tym przypominają wielorazowe. Łatwo się formują, poza nielicznymi wyjątkami nie przeciekają, mają mocne rzepy, nie uciskają skóry córki. I wielki plus za ekologię – bezpieczne materiały, zero ftalanów, substancji zapachowych. Opakowanie całkowicie bidegradowalne. Choć nie jest dla mnie istotny wzór na pieluszce, to kiedy zobaczyłam na Muumi Muminki – uśmiechnęłam się sama do siebie – to bajka mojego dzieciństwa. Jedyny minus to dość wysoka cena w porównaniu z popularnymi jednorazówkami, ale za to dostajemy jakość wielorazówek”.

Pieluszki Muumi:

 • są wykonane z fińskiej masy celulozowej – tkaniny czystej i bezpiecznej, która gwarantuje bezpieczeństwo;
 • miękka tkanina gwarantuje komfort noszenia;
 • są bezzapachowe i bielone tlenem;
 • oddychają – materiał przepuszcza powietrze;
 • są chłonne – szczelne ściągacze zabezpieczają przez wyciekami;
 • są dostępne w wielu rozmiarach, od Mini (3-6kg) po Junior (12-25kg).

Co niezwykle ważne, znamy ich skład, czego nie możemy powiedzieć o tradycyjnych pieluchach jednorazowych!

muumi

Pieluszki dla starszaków

W pieluchomajtkach Muumi dziecko czuje się jak w zwykłych majteczkach. Nasz mały tester – trzyletni Piotrek – jest na etapie pożegnania z pieluszką. Idzie mu świetnie, niemal zawsze sygnalizuje na czas swoje potrzeby, jednak wciąż zdarzają się przecieki, szczególnie podczas pobytu w przedszkolu, kiedy często po prostu brakuje czasu na dotarcie do toalety. Ekologiczne pieluchomajtki jednorazowe są bardzo pomocne właśnie w momencie, kiedy dziecko zaczyna żegnać się z pieluszką. Są świetne na wyjścia – dają uczucie komfortu. Dziecko bardziej odbiera je jako majteczki niż pieluszki, dlatego sikanie w pieluszkę zdarza się coraz rzadziej.

Pieluchomajtki Muumi:

 • zastępują zwykłe majteczki, dzięki czemu dziecko nie ma poczucia, że nosi pieluszkę;
 • są miękkie w dotyku, delikatne dla skóry dziecka;
 • oddychają, ale zatrzymują wilgoć w środku,
 • nie pachną, są wolne od lateksu, ftalanów;
 • mają kolorowy wzór z Muminkami, który podoba się dzieciom;
 • są dostępne w trzech rozmiarach (od 7 do 26 kg).
muumi-maxi
Avatar photo

Autor/ka: NATULI dzieci są ważne

Redakcja NATULI Dzieci są ważne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.