Wakacje z dziećmi, wakacje bez dzieci, wakacje bez rodziców? > zobacz
| Epideixis – zabawa i nauka w jednym

Epideixis – zabawa i nauka w jednym

Pisaliśmy niedawno o polskiej marce Epideixis, która produkuje fantastyczne zabawki wspomagające rozwój dziecka, totalnie różne od tego, co można znaleźć w standardowym sklepie. Tekst i prezentowane w nim zabawki spotkały się z waszym ogromnym zainteresowaniem. Pokazujemy więc kolejną porcję ciekawych pomysłów od Epideixis.

Firma Epideixis ujęła nas tym, że ich zabawki i pomoce naukowe naprawdę wspierają wszystkie płaszczyzny rozwoju dziecka, dają nieskończone możliwości zabawy i nauki, nie ograniczają dziecka, a jednocześnie umożliwiają samokształcenie oparte na samokontroli. Dziecko może wykorzystywać elementy zestawów do realizowania własnych pomysłów, a dołączone szczegółowo opracowane przez pedagogów zadania, ćwiczenia i gry wspierają rozwój poszczególnych funkcji i umiejętności. Zabawki Epideixis nie są zróżnicowane płciowo, co nie jest częste w dzisiejszym zabawkowym świecie. Są zrobione z naturalnych materiałów: drewna i kartonu. Firma dba o to, żeby jej produkty wspierały nabywanie umiejętności w fazach wrażliwych rozwoju dziecka, co jest zgodne z metodą Marii Montessori.

Układanka dla najmłodszych Na straganie

Zestaw składa się z 12 czteroelementowych układanek z wizerunkami owoców i warzyw. Układanki zawierają element samokontroli – prawidłowo ułożone mają ramki wokół obrazków. Rozwijają logiczne myślenie, sprawność językową, małą motorykę, spostrzegawczość i koncentrację.

ukladanka-z-klockami-na-straganie1Kup w Natuli – 35,00

Tangram kolisty

Klasyczny tangram to chińska układanka licząca sobie ponad 3 tysiące lat. Ma kształt kwadratu podzielonego na 7 figur geometrycznych. W tej wersji koło zostało podzielone na 10 części: 4 trójkąty i 6 wycinków koła. Z tych elementów można tworzyć różne figury zwierząt, roślin, ludzi i przedmiotów. Zabawka rozwija wyobraźnię geometryczną, kreatywność, spostrzegawczość i cierpliwość.

tangram_pud1Kup w Natuli – 35,00

Piramida matematyczna M1 – dodawanie do 100

Zestaw 36 trójkątnych kartoników służących do budowania piramidy na zasadach gry w domino. 45 zadań pomaga poznać podstawy techniki rachunkowej, utrwalić pojęcia liczby i dodawania. Piramida nie uczy pamięciowego opanowania działań, ale kształtuje myślenie matematyczne, zdolności formułowania wniosków i samodzielne dochodzenie do wyniku działania.

piramida-_m1Kup w Natuli – 24,90

Klocki GEO

Siedem drewnianych klocków o różnych kształtach i w różnych kolorach. Stanowią świetną zabawkę rozwijającą wyobraźnię przestrzenną i stymulującą zmysły oraz pomoc terapeutyczną. W zestawie znajduje się także książeczka z 70 zadaniami o rosnącym stopniu trudności.

geo1Kup w Natuli – 75,00

Klocki Dienesa

60 klocków, 3 sznurki i 12 plansz z kartami pracy. Ta zabawka wspomaga rozwój abstrakcyjnego myślenia i umiejętności matematycznych – wprowadza elementy geometrii i działań na zbiorach.

klockidienesa1Kup w Natuli – 79,00

LABIrynt

Aktywizująca gra, w którą może grać aż 35 uczestników. Została opracowana we współpracy z pedagogami i rozwija umiejętności wymienione w podstawie programowej nauczania zintegrowanego. Świetna pomoc edukacyjna dla całej klasy. Ćwiczy koncentrację, logiczne myślenie, przewidywanie i wyciąganie wniosków oraz umiejętność orientacji na płaszczyźnie.

labiKup w Natuli – 35,00

DOMI – wyrazy dwusylabowe

Świetnie opracowana edukacyjna pomoc służąca do nauki czytania, rozpoznawania sylab i tworzenia wyrazów, wspomagająca analizę i syntezę wzrokową. Zestaw zawiera 28 kartoników z sylabami oraz aż 56 różnorodnych zadań, w tym między innymi słowną grę opartą na zasadach domino.

domi-wyrazy-dwusylabowe

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – mnożenie do 50

Zestaw 28 klocków i 56 zadań i gier zaprojektowanych do wspomagania edukacji matematycznej w zakresie działań rachunkowych – mnożenia do 50. Z DOMI matematyka okazuje się świetną zabawą i przygodą.

domi-mnozenie-do-50

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – dopełnianie do 30

Analogiczny zestaw wspomagający działania rachunkowe w zakresie dodawania i dopełniania do 30.

domi-dopelnianie-do-30

Kup w Natuli – 59,00

DOMI – dopełnianie do 100

Bardziej zaawansowany zestaw służący do wspomagania nauki matematyki przez zabawę. Zawiera klocki i zadania umożliwiające działania rachunkowe – dodawanie i odejmowanie w zakresie 100.

domi-dopelnianie-do-100

Kup w Natuli – 59,00

Produkty Epideixis można kupić w Natuli


Joanna Adamska

Polonistka i pedagog. Tylko chwilowo na emigracji. Książki dla dzieci kupuje sobie, ale chętnie pożycza je swoim dwóm córkom. Pani (nie tylko) od książek w Natuli.pl.
Odwiedź stronę autorki/autora: http://natuli.pl
Książeczki Pucio – zabawy logopedyczne dla najmłodszych

Książki wspierające wszechstronny rozwój najmłodszych dzieci

Naprawdę przeciwsłoneczne okulary dla dzieci (Real Kids Shades)

Nie dajmy sobie wmówić, że ktoś inny wie lepiej, jak karmić piersią nasze dzieci! Rozmowa z Magdą Karpienią

Czy plastik jest naprawdę lepszy od szkła?

Juul na poniedziałek, cz. 91 – Odpowiedzialność matek za relacje dzieci z ojcem – to nikomu nie przynosi korzyści

Przejdz do: